Споделена история от Наркотици и алкохол

Защо пиете?
Един човек каза по телевизията, че който пие нещо търси, води ли до прозрения употребата на опиати, моля споделете личен опит, не фантазиране и нравоучения, благодаря!

Коментари

1.   Да
Е, има много видове пиене. Едно е да излезеш с голяма компания, друго е да си сам поред компютъра с шише в ръка.
Практикувал съм и двата вида : ) Това което научих до сега е че отговорите на въпросите и решенията на проблемите не са на дъното на бутилката... Или поне все още не съм ги открил там...

2.   Зависи за какво пиене става въпрос. Може да е за настроение, може и да е системно... . Също много зависи и каква е дозата... .
Аз като човек с богато алкохолно минало (и настояще за жалост... ), мога да кажа, че го правя защото алкохолът ме кара да забравя някои неща, да затворя очи бързо и просто да заспя. Един вид да изкарам нощта спокойно... Това обаче не означава, че на сутринта всичко е изтрито от паметта ми, напротив проблемите си остават. Не е в това решението.
Общо взето пия по 300-400 гр на вечер, това ми е достатъчно... .. И естествено осъзнавам каква вреда си нанасям с това системно пиене, но просто съм слаба психически и друг начин не намерих... .

3.   Аз пия много рядко сама вкъщи, да не кажа никога. Просто за настроение с приятели, семейни сабирания, дискотеки. Имах и аз период в които опитах да се скрия от проблемите си в алкохола, но това нищо не оправи. Учудващо обаче за мен е, че съм младо момиче, но държа по много и мешам алкохола, ако взема да пия, незнам защо, просто сигурно заради организма. Но човек не трябва да прекалява с алкохола, трябва да си има мярка. Mery Jane

4.   до номер 2: 300-400 грама какво?

5.   Пиенето е опит за излизане от" Матрицата" (материалния свят, обществото, настоящия момент), но ние затова сме дошли в нея - за да се учим, а не да бягаме и да се крием като ни стане тежко, тъжно или скучно от уроците й.

6.   Правя го системно. Предимно вечер. Чашката до комп и така. Човек си мисли, че ще му стане розово. Да, ама не. Не само ще избягаш от проблемите ами даже стават повече. Както го е написал №1 решението не е в дъното на бутилката поне и аз не съм го открила там.

7.   Браво на човека с първия коментар. Така е наистина. Никакви проблеми не могат да се решат с помощта на алкохола. Можеш да пийнеш малко като си на купон да се поотпуснеш, но не и да се наливаш. Много жалък и отчаян изглежда такъв човек. Да не споменавам колко семейства се разбиват заради такива неща. Обиди, скандали, може и до насилие да се стигне, недопустимо е. Човек винаги трябва да бъде наясно със себе си и с това, което иска. Алкохолът пречи на човек да мисли трезво!

8.   А пък да не говорим за жените особено колко е грозно. Абе, отвратителна гледка е и в двата случая. Зависи колко си пиян де.

9.   Защо пия? За да забравя..

10.   Алкохолът помага за социалното адаптиране на човек. Прекаляването не помага за нищо, но когато не пречи и не води до сериозни здравословни проблеми е нещо което трябва да се приема за нормално на фона на къде-къде по-страшни пороци.

11.   "но просто съм слаба психически и друг начин не намерих..."
Сигурно има начин да намериш приятел или роднини, които да те разбират и да ти помагат.

12.   Това е фалшиво социално адаптиране, самозалъгване. " Приятели на чашка" и уважение под упойка. Но хората са самотни и слаби и правят компромис с проблемите, които създава алкохола, поне за малко изкуствена близост и съпричастност. Пушенето е същата работа.

13.   Аз пък пия, когато ми е весело и хубаво за нещо, дори и да съм сама вкъщи си сипвам 2-3 малки или с приятели, или със съпруга ми. Не всеки ден, но не и много рядко, иначе изкарах година и половина без никакво пиене. Но обичам да пийвам, прави ми удоволствие. И то от много време, пияч съм си, но не и алкохолик. Има хора, които много бързо се пристрастяват, слава богу не важи за мен. Обичам или 1-2 чаши вино да пийна или водка, всякакъв друг алкохол ми е гаден, но реша ли да пия с едно питие не минавам. Но спирам когато усетя, че ме хваща.

14.   Абе не знам на 20 години съм и не знам дали съм имал проблем с алкохола но 2 години пиех при абсолютно всяка възможност и доста пъти прекалявах пиех винаги най - много от компанията ей така за да съм печен, но от 2 години вече спортувам и спрях цигарите и ограничих алкохола на 5-10 бири седмично. Но и голяма роля ако искате вярвайте играе изграждането на дисциплина и спирането да се оплакваш за глупости в каквато и абсурдна ситуация да попадаш преглъщаш и продължаваш, мисля че точно това ме спаси навреме от алкохола, сега се чувствам по добре от всякога. Сега вече никога не си позволявам да пия сам само с приятели ограничено.

15.   Не обичам алкохола. Много рядко пия и по малко. Съгласна съм, че пияна жена си е грозна картинка. Не мисля, че за да се забавляваш трябва да си пил. Напротив.