Споделена история от Наркотици и алкохол

Кое е по безопасно ?
Да пиеш всеки ден ракия или да пушиш всеки ден марихуана ?

Коментари

1.   А според теб кое е по-безопасно? ДА си боцкаш хероин или да смъркаш метамфетамин?

2.   Най безопасно е да не правиш нито едно от двете. Иначе избора - тумор в мозъка или цероза - ти избираш!

3.   Играй на руска рулетка, защото от нея може и да не умреш!

4.   Ами тегли чоп и пробвай първо с едното и ако след година примерно не се разболееш и не умреш премини на другото. Що за тъп въпрос?

5.   Много сте глупави, честно.Питам ви като хората кое е по вредно единия тегли чоп другия за хероин ми говори тц тц...

7.   мисля че по беопасно е да пушиш марихуана

8.   Според мен всяко едно нещо е полезно в нормални количества. Маани ти пушенето секи ден. Аз не пуша вече, отдавна съм спрял-даже и цигари, но като гледам как се развиват нещата около мен а и на всякъде... никога не казвай никога :)
Но според мен естествено че и двете са вредни но не чак толкова ако са в нормални количества! Дори и двете са полезни. Защото в крайна сметка ако се замислите - абсолютно всичко на тоя свят си има и двете страни- добрата и лошата, вредната и полезната. Дори твърдите наркотици- те са лекарства, използват се в медицината, спомагат лекуването на различни болести, но в точно определени дози! ! ! Естествено че ако се надрусаш както секи прави е вредно. Но прочетете за твърдите наркотици-кой от какво лекува или на коя болест спомага лекуването. С това показвам че всяко едно нещо (дори и твърдите наркотици) си има полезната и вредната страна. Дори да пиеш вода не е толкова полезно, естестевно ако прекаляваш! ! Тъй че нема две добри, но нема и две лоши, тъй че всяко нещо си има и полезните и вредните качества. Но човек сам преценява колко здрав иска да бъде. Дори да си с наднормено тегло не е полезно, да си прекалено слаб не е полезно (болестно състояние) да ядеш много сол, много сладко, много мазнини и т. н. Това е Истината.

9.   Аз мисля, че всичко на тоя живот и алкохол и трева (без тия твърдите наркотици) може да бъде полезно само ако се използва с мярка!

10.   По-опасно е да пиеш.

11.   Абе защо се занимавате с глупости, правете секс и тренирайте нещо

12.   Аз съм за марихуаната, не не да я употребяваш всеки ден като луд!!

13.   Значи аз пуша марихуана 1-2 хайде 3 пъти в месеца и тези вечери са страхотни супер весело и забавно ти е. С алкохола е същата работа само че след това на другия ден те боли глава, цяла вечер повръщаш и т.н. Затова според мен тревичката е по-добре :))

14.   на 22 съм пуша от може би вече 9-10 години... наскоро гледах доста интересен документален филм за марихуаната... кадето по пристрастяване и смъртен случай листата започваше... АЛКОХОЛ ЦИГАРИ ХЕРОИН КОКАИН КАФЕ И ТРЕВА? (от която няма записан смъртен случай) нужното количество за е около 15 000 цигари за 20 минъти апфф.. след изследване през 2009 е доказано, че стимулира мозъчните клетки... абе ко да ви обеснявам с две думи ФАРМАЦЕФТИКА... неможе всеки да си отгледа лек и да не си плаща, а Америка все пак ще загуби милиарди от тестове за марихуана (колежи, работодатели и др) ии за този период не се чуствам тъп ограничен различен зависим и прочие... за всичко си има време... аиде и по весело ;)

16.   Определено по-безопасно е да пушиш трева всеки ден (по адекватен си), но всеки ден... прекалено е много се затъпява

17.   Колкото повече толкова повече! Тва обаче тука не важи!
Схващам кво искаш да разбереш. Разбирасе тревата по-добре, ма ако се прекали с нещо то винаги има последствия!

18.   Ако пушиш чиста марихуана (без тютюн) то тя е по-полезна от ракията.
От марихуана никой на целият свят не е умрял, а от алкохолно отравяне 2, 5 милиона души на година губят животът си.
Не знам как може дори да си помислите да я сравнявате с хероин или метамафетамини!
За разлика от алкохола или наркотиците марихуаната не ви прави зависими, казвам го от опит.
Ако си слабохарактерен разбира се, че ще се пристрастиш (психически), но по тази логика можеш да се пристрастиш към всичко до което имаш достъп. Не е заради самата марихуана.
При алкохола съществува физическа зависимост, която вече е страшна и опасна.
Последствията от алкохола в дългосрочен план също са по-лоши и сериозни.
И все пак няма как да ти препоръчам по цял ден да пушиш трева, трябва да имаш самоконтрол и да се владееш.
Нито алкохола, нито марихуаната са за хора с лабилна психика. :)