Споделена история от Наркотици и алкохол

Наркотиците правят пътя по-труден
Моята история е такава.... трудно детство/че кой е имал лесно ще кажете Вие/ ала бала, както и да е. Прекарах живота си там на улицата, отраснах с връстниците си там на същата улица далече от проблемите вкъщи. Цигари, трева, твърди опиати, ала бала, купони, партита, днеска си тука-утре си там, днеска си с тоя-утре си сам и така. Мислиш си, че си някой, познават те всички, говорят ти зад гърба, но какво от това - на теб не ти пука. След поредната изпушена трева и последвалата я дискусия, че тревата изобщо не е вредна и обсъждането на кой с кого, къде и кога точно е правил това и онова/да научавам неща за хора, които изобщо не ме интересуват /започнах да си мисля, че трябва да променя нещо в живота си. Спирайки наркотиците започнах да виждам трезво живота и започнах да се съмнявам в истинността на най-ценните ми приятелства. Реших да се отдръпна от всички за един месец да видя аджеба на някой пука ли му за мене или сама се филмирам. Е познайте... смених квартала, като реших да не казвам на никой, блокирах всички във фейсбук. Никой не ме потърси никога! Нито аз потърсих някой. Сега се опитвам да започна отначало всичко сама. Станала съм по-дейна, по-спокойна, по-цинична, на моменти дори мразя цялото човечество, но аз силно се надявам, че някой ден ще успея да създам едно истинско и здраво семейство. Без да съм заобиколена от приятели които те изяждат и изпиват като пиявици всяка мисъл за нормален живот изпълнен без омраза, злоба и наркотици!

Коментари

1.   Еми... Живей си пълноценно живота. Наркотиците няма човек който да са го направили щастлив. Така че все някога ще трябва човек да спре.

2.   ЕДНО ОГРОМНО БРАВО!! Имам любим човек в ситуацията, в която си била и да го виждам всеки ден и да не мога или по-скоро да не знам как да помогна е ужасно. Успех в живота и всичко най-хубаво! :)

3.   Намери си нови приятели, нова среда, която е далеч от тези неща. Общувай с интелигентни хора от които може да научиш нещо ново и и да ти помогнат да тласнеш напред. Запиши се да учиш, спотрувай, чети книги, работи и най-важното действай и само напред. От тези които пушеха и се друсаха по цял ден нищо хубаво не е станало, някой се оправят, но други тъпчат на едно място цял живот. Когато погледнеш живота трезво не е никак лесно. Аз също съм минавала през този период и дори още мога да кажа че минавам през него и се опитвам да наваксвам изгубеното време. Успех!

4.   Все едно досега си спал :)