Споделена история от Наркотици и алкохол

Амфетамин... колко лошо е?
Здравейте, на 18 години съм, няма да казвам от къде. Искам да споделя моите преживявания, да разкажа за действието на амфета, за тези които не са опитали. И ги съветвам да не опитват. Смъркала съм амфети 5 пъти до сега в рамките на 2 месеца, случва се когато излезя с компания на дискотека. Преди точно 2 месеца мразех наркотиците и се бях зарекла никога да не опитам, защото се познавам и знам че ако нещо ми хареса... аз не спирам. Случи се така, че малко на сила смръкнах 3 черти и веднага усетих как енергията дойде... беше ми доста приятно, бях самоуверена, пиех чист алкохол в по-големи количества... На другия ден не спах, не бях спала повече от 24 часа. Лошото идва, когато действието на амфета отмине... чувстваш се отпаднал, зле ти е, раздразнителен си. Все пак ми хареса, за това опитах още. Та искам да знам... какви могат да са последиците от употребата му и колко време е нужно да се пристрасти човек с нормална психика, понеже знам че зависимостта е психическа. Искам да чуя мнение на хора зависими от него или такива, които да били зависими. Искам да знам в какво се забърквам. И не ми казвайте недей.. по- добре спри, това си го знам... А и лошото е че толкова много хора вземат, че не е истина просто... имам много познати, които се друсат, а дори и 15 годишни го правят.. хич не е хубаво. Лесно се намира, в всяка една дискотека можеш да си намериш. Лошо е когато знаеш, че нещо е зло и продължаваш да го правиш. Енергията, която ти дава амфета е наистина хубаво чувство, но на каква цена???

Коментари

51-95 от 95

61.   Здравейте, бих искал да споделя моята история относно това вещество. Понеже моята професия е доста екстремна(няма да споделям каква е тя) ми е нужно да бъда нащрек от 4 до 6 часа дневно на 100%. По принцип това е възможно ако човек се храни добре и правилно, но аз съм маниак на тема фитнес и както знаете намаленият прием на въглехидрати дава много малко енергия, та какво остава да дам 100% от себе си в такъв случай... В нормални периоди изкарвам на ден три цифрена сума която за стандартите на България е добре. До тук добре... Оказа се че скоро наближава състезание за доста крупна сума от 4 цифри което се състои в период от 32 часа(първите 5тима я получават от 4000човека). Аз бях наясно с моите възможности - едва едва издържах 6 часа дневно, камо ли 32... Имах огромно желание да я спечеля и се разрових в мрежата за енергетици, т. к. кофеинът отдавна не работеше при мен. И така попаднах на "бялата техника"... По принцип мисля че съм доста разумен, макар че съм само на 22г. Живея сам и се издържам от 15 годишен. Идеята ми беше след като взема амфета успоредно с действието му да изследвам неговите плюсови и минуси. Състезанието започваше, аз бях зареден с 1грам в който излязоха 7 конеца с размерите на кибритена клечка. Опраших една линия на старта - ако мозакът на човек работи нормално на 30% моментално скочи на 90 - 3 4 часа невероятна бързина, концентрация, никакво чувство за глад. След 4тия час се замалява и отново човек се нуждае от тази енергия. Както и да е, чувството е невероятно наистина, почти невъзможно за постигане в нормално състояние освен ако не си много влюбен :) В крайна сметка завърших на 5то място и спечелих състезанието. При заспиването ме боля глава около 1 2 часа и доста трудно и неспокойно спах. Събудих се целият потен и ацки много изморен с голямо количество депресия и сърцебиене. Да-вярно е че си заслужава в такива случаи - и искам да подчертая - САМО В ТАКИВА!!! Сега следва интересната част - след като се събудих след около 12 часа сън бях доста любопитен да изследвам действието му, защото ми беше остана една черта и си казах сега е сутрин и ще я изследвам през целият ден. Дръпнах я сутринта - отново същият прилив на енергия и концентрация за 4 часа - започнах да чистя из нас като луд да местя мебели да подреждам - абе луда работа с една тука. Проблемите идват като вземе да те пуска - започна това да става след обед около 1 2 часът, започва се смяна на настроенията ацки бързо в главата, в един момент ти се плаче в другият ацки много се надъхваш; болки в тестисите, трудно уриниране; при излизане навън си като ударен самолет, сърцето ти бие на макс, тежко ти е постоянно и абсолютно никакъв контрол на действията ти; накрая пробвах секс със приятелката, дори и не можа да ми стане... С една дума - ТАЗИ МРАСОТИЯ ТИ ЕБАВА МАЙКАТА НА НЕРВНАТА СИСТЕМА И МОЗЪКА!!! Ако не се наспиш дори след една черта ще си дроп докато не го направиш. И добре че ми беше останала само една иначе със сигурност щях да шибна още една като започваше депресията. Именно тези часове след отпускането ме отказаха от тази ПУМИЯ. Моят съвет - вземайте я само в изключително екстремни случай, в които после наистина ще си заслужава!!! Иначе ще ви изпили мозакът и сърцето на 100%!!!

63.   Просто не си мисли, че не можеш без него да си направиш кеф. Аз го правя от година горе-долу и то само по хаус парти-та и не мисля, че съм зависим. Попринцип води до силна психическа зависимост, но ако имаш воля и не си влушаваш, че не можеш без него.. не мисля, че ще имаш някакъв проблем с употребата му. :)) Щом те кефи прави си го, само не си го вкарвай на дълбоко в мозъка и естествено го употребявай разумно и в умерени количества. :))))))))

65.   Безмислено е да казваш на подрастващите "недей! не го пробвай, това са ла*на.. " бла блааа... защото това още повече ще ги надъха да го направят. Аз бих ви посъветвал: Пробвайте, ама с мярка и с хора, на които имате ДОВЕРИЕ!!! Аз лично за щастие израснах в компания, където подобни неща бяха непознати.. Казвам за щастие, защото не съм против да се пробва от всичко по-малко, само дето смятам че в пубертетската възраст всяка глупост е на почит, а това може да има доста сериозни последици... както и да е, като чета из коментарите почти всеки тук ти е дал верния отговор на въпросът ти - амфетите са най-голямата глупост от всички стимуланти! Аз също като теб бях напълно против употребата на такива неща, на 20 и няколко пробвах за пръв път трева, хапчета, смъркал съм и амфети 1, 2 пъти. Направих го от любопитство и чесно да ти кажа най-яко ми беше с хапчетата. Тревата.. не бих казала че ми понася особено, всеки път ме избива на различни чувства, понякога е яко, лежерно ми е, понякога параноята ме тресе здраво.. Амфети смърках за пръв път по най- баналния начин - на парти и да! ефектът е супер, държа ме час най-много и си мислех че после един ден ще ми е кофти.. само дето после 4 дни бях като торба с мръсно пране, исках само да легна някъде, да изчезна, не съм имал желание да ги вземам пак за щастие, но наистина 1, макс. 2 -часовата еуфорията която изпитваш не си струва на фона на няколко дни студена пот и раздразнителност... при мен поне до тоя извод стигнах. А за другите неща, какво да ти кажа... бях в компания, където всички бяха потресени от факта, че никога не бях пушил... Не са ме карали да взимам каквото и да е, даже ме предупреждаваха че е по-добре да не почвам, само дето на мен ми беше любопитно и веднъж на парти поисках, дадоха ми малко, постоянно ме питаха как съм - за което им правя ЕВАЛА! И така, имаше един период, в който взимахме хапчета и се напушвахме след това, не ти говоря редовно, да кажем 2, 3 път месечно или айде - 1 седмично. Беше ни яко, нямаше го това гадене с дни, както при амфетите, правехме го само по партита. Аз лично смея да твърдя че не съм се пристрастил, не съм взимал нищо от почти полвин година и нямам и желание :) Не мисля че и ако взимаш с мярка има някакъв особен риск, но пък при всеки е различно, с тея неща шега не бива, психиката на всеки е различна и не се знае как ще ти се отрази... Като кофти спомен свързан с това мога да ти разкажа само че имаше момиче, с което се виждахме само по такива поводи, понеже и двамата бяхме приключили сериозни връзки на скоро не искахме обвързване, имахме чудесни моменти заедно наистина.... И знаеш ли кое е най-странното мисля че съм влюбен в нея, защото от 5 месеца не мога да спра да мисля за това, само дето чесно да ти кажа не мога да се сетя как точно изглежда, понеже като се виждахме бяхме направени, знам че звучи адски малоумно и сигурно изобщо не съм влюбен, а ми липсва тръпката с нея... само дето ако се бяхме видели поне веднъж в трезво състояние сигурно щях да знам отговора.. абе искам да ти кажа, че има хиляди други начини да се забавляваш!!! Това са изкуствени стимуланти.. по-добре както беше написал някой по-нагоре се влюби, чувството ще е много много по - яко от това да се нащмъркотиш ;) Пробвай, животът е пред теб, само че мисли! Не спирай да мислиш какво правиш! А пък най-хубавото предстой както казваха в една реклама :) Амфетите повярвай ми не са част от това "най-хубаво"... Умната ей ;)

66.   Имам приятел който употребява амфети и аз лично съм пробвала. Мога да ти кажа че има три наркотика към които не се пристрастяваш това са амфетите тревата и кокаина но те също са и много вредни. Мисълта ми е че след време ако още ги употребяваш те ще спрат да ти действат и ще започнеш с нещо по силно и като хероин или нещо друго и определено ще се пристрастиш. Затова умната!

68.   Е вече няма нормални хора... Разбито е обществото и всичко, няма свестни студенти, от тях да се пръкнат добри специалисти и интелектуалци - които да водят обществото в прав път, и да му дават светлина.

69.   На 15 съм.
Мнението ми относно наркотиците е замъглено и неясно. Знам, вредят ужасно много и на психиката, и на организма ти, но сякаш тези предупреждения ни минават от едното и излизат през другото ухо като не остава нищо в главата ни. Пуша марихуана от Октомври 2012. Не често, напротив. Гледам да не пуша повече от 3 пъти седмично, а от тогава до сега, съм правела паузи от по 1-2 месеца. Ето, сега ми се отвори възможността да опитам speed (амфетамин) на един рожден ден този четвъртък /03. 10/. И все още съм раздвоена.. Чудя се дали от една доза ще ми стане нещо. В такъв смисъл, повече няма да опитам, тъй като няма да имам реалната възможност, но ясно е на всички, че ако искам да продължа, ще продължа... Както и да е. Притеснява ме единствено това, че психиката ми е различна от на всички останали. Отговорът е в едно... Ами не точно заболяване, но аз почнах надълго и нашироко, така че спирам относно мен..
Съветът ми към теб е да внимаваш. Ако искаш да взимаш, взимай, но го прави рядко. Максимум веднъж в месеца и се увери, че взимаш нормална доза, защото ние, хората сме тъпи и ограничени, и свръх дози стават ужасно лесно и непредвидено...
Пази се. Усмивки.

71.   не ги слушай тези глупаци, запознат съм с амфетамина от 8 години, това не е наркотик, стига да знаеш как и кога да го използваш, мога да ти кажа всичко за него, лошите му и добрите му черти(които са повече) и разбира се как до го откажеш, намери ме в скаип bounce891002

72.   това че вземаш наркотици не те прави наркоман, ако беше така 96% от хората трябва да са алкохолици :)

74.   . Ако друсаш като мастия по кенефите по добре спри . Измислиха каде каде по качествена "дизайнерска"дрога пусната свободно из магазините като "popper`s"например хиляди разновидности опиати.Да се върна на темата,амфета е гаден наркотик както те вдига два пъти по бързо те сваля,замисли се тва как влияе на сърцето и на кръвното ти после се замисли за мозъка ти как се подвежда че организма ти е изпълнен с енергия а ти изглеждаш като парцал после се замисли за психиката ти дали ще се чувстваш нормално ако си надрусана постоянно и организма ти свикне с забързания ти живот после ако спреш какво ще последва .Ще те е страх дори на лекар да идеш а да не говорим че всеки по странен въпрос ще всява видна паника в теб,следва уловката от родителите ти.Дори и на 50 да си подобре прекрати приема на наркотици от колкото контактите с родителите си.И това че си вземала наркотици определено те прави наркоман.И ПОСЛЕДНО ОТ МЕН : ВЗЕЛА ЛИ СИ ЕДИН ПЪТ НЕ ПОВТАРЯЙ ПОВТОРИШ ЛИ ЩЕ ПОТРЕТИШ ПОТРЕТИШ ЛИ НЕМОЖЕШ ДА СЕ СПРЕШ

76.   Сладур, знаеш ли че Хххх. стотин човека са писали безумно излишни глупости? Може вече да си ги спряла тотално, тъй като е минало много време; възможно е също да не си послушала никого и да си друсаш на воля и до днес. Ще ти споделя няколко неща, надявайки се да не пиша от онези дълги коментари, които никой не чете :D! Първо, да ти обясня най-подробно за амфетамините (на теб, или на който се е зачел). Няма по-добър начин от текста на една моя любима песен - Thomas Gold & Chriss Ortega ft. Tyler - Hypnotized (Chriss Ortega Remix). Извинявам се, ако преводът е неточен. ;)

'Амфетамин.
Наркотик, чиито ефект е да стимулира ЦНС ( централна нервна система). Възможно е двойно пристрастяване - физическо и психическо, когато се прекалява с употребата му. С този наркотик много често се злоупотребява за развлечение.

Уличният термин 'спийд' (англ. - ускорение, скорост) се отнася към стимуланти като амфетамина; Прилив на енергия, наподобяващ оргазъм или токов удар; намален апетит; повишена бдителност и еуфория; безпокойство, замаяност, объркване, депресия, параноя; изкривени възприятия и същества.

МДМА (еМ. дИ. еМ. ей), иначе познато като екстази - моментният ефект включва еуфория, съпричастност и признателност, когато е под засилени, повтарящи се звуци на клубна музика. Първоначалното му приемане е субкултура в денс клубове и заведения, което вероятно се дължи на танците и нуждата да продължава да се танцува.

Разширени зеници, загуба на апетит, скърцане с челюстта, сухота в устата; топли и студени вълни; краткосрочно увреждане на паметта, мускулни спазми, повръщане, подтиснатост - понякога дни след употребата на екстазито.

Ускорено увеличаване на дозите за стимулиране при нужда.

(И все пак краят на текста е):
Аз съм машина, която се зарежда от музиката
Подсилвам се и заблестявам силно,
Топла, лепкава устата ми се изсушава
Разтваря се, разтваря се -
музиката ме хипнотизира! '

И аз съм сред онези, които друсат редовно, по много, от дълго време. Когато бях на 15 тежах 57кг и си хванах гадже, който беше т. нар. 'Дилър'. Покрай него реших да опитам. От първия опит се зарибих много. Следващите две години не мога да ти ги опиша дори - с и без повод, амфетамини имаше всеки ден по масата, БОЛ! Друсах от шест месеца, когато станах 42кг. След втората година тежах 38, както се казва - на ръба на анорексията, че даже баш анорексичка! Майка ми ме хвана, разрева се и сама реших да спра - заради нея и мен. Следващите две години не съм докосвала амфетамини, а е имало пак същото количество покрай мен. Хората продължаваха да си друсат, просто аз спрях. В един прекрасен момент ги гледах и си зададох въпроса какво изобщо правя с тези хора? Спрях да се виждам с тях, смених си компанията и така нататък. В един момент от живота си, преди 3 години изпаднах в депресия - случваха ми се наниз от гадни неща, разделих се с любовта на живота си - КРАХ! Започнах ги пак и така до днес... често си казвам, че скоро ще е края и все не се решавам да спра. Бях понамалила, но драстично качих много килограми и пак - хоп, за да отслабна.
Ти избираш чии съвети да слушаш, но аз решавам да дам своя - все някой ще се вслуша! Умората без амфетамини, когато си до някаква степен пристрастен, е наистина почти непобедима. В един момент и да искаш, то без амфети не можеш да се наспиш 2 седмици. Като парцал си! Нямаш желание за неща, които по навик си вършиш като си натупан. Губят ти се моменти, съня ти се прецаква отвсякъде! Аз без алкохол или приспивателни не можех да заспивам.. да не говорим за ежедневните- главоболие, отпадналост и тн! Наистина мн се пържиш!!! НО! Искам да кажа на всички 'умници', които не могат, не искат, и нз си още какво не глагол - амфетамини се спира, точно както се започва! За няколко седмици си като нов! Нямаш нужда, не изпитваш депресии всеки ден и тн. Просто трябва да решиш да спреш и да си дадеш малко воля. В началото е малко трудничко, но не невъзможно!

Друсайте си, ако Ви кефи, но не мешайте с алкохол и др наркотици. Допустимо е с трева! Ясно е, че няма никой да спре да друса, защото аз и още сто човека му казваме, че е вредно; просто си имайте граница, не си позволявайте маратони нон стоп (не спане, не ядене). Хапвайте по малко, спете по колкото можете и ПИЙТЕ МНОГО ВОДА! :)

И умната, лапета!!! Не се излагайте с тия боклуци, защото виждате колко сме много тези, които са тръгнали по този път, а нито един от нас не Ви пожелава да стигате дъното, защото там е много самотно, студено и тъмно... Губите себе си, приятелите си, мечтите си и най-вече емоциите и чувствата си. Превръщате се в човек НАИЗУСТ! Но коя съм аз да ви говоря? 'В този свят на слепци, продавач на огледала не искам и няма да бъда! ', както бях прочела някъде.. ;)

77.   Пробвала съм и аз.Спирачки наистина няма,като ти хареса и не можеш да се спреш,така че и аз ви съветвам,да НЕ опитвате!Не правете тая грешка,после се иска много силна воля и психика,зада се откажеш.A,първите 2 месеца без тея боклуци,са АД на земята.6-7месеца непрекъснато шмърках,да и свалих 40кг за 2месеца,но с много последствия след това...по-добре да не споменавам какви .

78.   Тва е нещо като сблъсък на характери-хаха, Всичко е индивидуално при всеки/за краша/ Аз лично съм на 33г, съгласен съм, че всичко е до компания, смъркал съм яко почти, 4, 5 години и то в големи дози-хаха, сядал съм на маса и по 3 дена не съм ставал... , успоредно с това съм и спортувал.. луда работа.. да не говорим, че сексуалния ми апетит тогава става чак опасен.. :) Смъркал съм Амфет, Пико и Бело в една вечер.. абе какво ли не.. , но всичко е до време, при мен лично дойде един прекрасен момент в който ми омръзнаха наркотиците.. ей така.. бях спрял за 10 на дена, после пак си бях дръпнал.. понеже ми подариха бучка с бело.. и какво се оказа-Осъзнах, че без дрога ми е по добре, по енергичен съм и в много по добро настроение.. от тогава.. край.. вече 2 година.. гледам си старите приятели и ми се повдига... смешни и жалки са ми.. а аз бях къде... къде по зле.. без задръжки.. дори и не се криех.. на сред бар и каквото е там си вадех и... хахах, но не съжалявам.. живота е един.. всичко трябва да се пробва, сега, че има слаби и лабилни хора.. никой няма вина, та те утре друго ще направят.. я гадже ще ги остави и ще се обесят я нещо друго... :))))

79.   Всичко е до воля и психика и средата:) Хероин не пробвай никога, никога защото умиране има отърване няма. А за кака Ани пак от теб зависи ако искаш да танцуваш с нея може но в рамките на нормалното и не ПРЕПОРЪЧВАМ ПОВЕЧЕ ОТ 2 ДНИ. Тука ми пишат 7-8 дена аве кого лъжете ве...

80.   по темата за амфетите, да споделя и аз. имам 10 годишна връзка, приятелят ми много мразеше такива хора и истории, но имам подозрения че сега взима амфети.
познатите, с които се събира от махалата му се занимават точно с това.
когато се отнася до 4ужди хора не се меся и не ме интересува, но става дума за него и съм притеснена.... и същевременно отблъсната.
крие нещо от мен и мисля, че е именно това.
будува по цели нощи, крие нещо от мен, мисля че не е жена.
отделно когато правим секс през последните месеци, не може да му става напълно... и това доста пъти, преди това не е било.
моля който знае или е вземал да ми каже дали подозренията ми са основателни.

82.   Така мило момиче, да ти споделя сега моя опит. Хубаво е човек да се забавлява и няма лошо да го правиш понякога, да кажем веднъж месечно една вечер да разпуснеш и така. Аз също го правя даже по-рядко и от месец. Последствията са си тежки ако взимаш продължително. Взимах 3 месеца всеки ден. Отначало беше много готино, както казваш енергия, самочувствие, вътрешно спокойствие няма депресия, но след време колкото и да вземеш 2, 3, 4 наведнъж просто ефекта е много слаб. И тъй като ти вече си зависим психически да ти е готино и търсиш онази първоначална тръпка, но вече е няма! И да вземеш мнооооооого ефекта ще е краткотраен и много опасен. Жените сме с по-слаби психики и можеш да си докараш някой страх или паническа атака или някоя друга гадотия! Също така ще има промени и в менструацията. Мен ми спря 3, 4 месеца нямах цикъл. Изглеждах болна, бледа ужасно! Така че, не си мисли, че неможе да се престрастиш. Може да не е от най-силните наркотици, но можеш да се закачиш безпроблемно! Ако неискаш кофти настроение, лоша визия и здраве по-добре намали приема на 1 път месечно най-много 2! Умната!

83.   Начетох се на пълните глупости от хора които не са пробвали амфетамин никога през живота си :) Ще ви помоля ако не сте употребявали не пишете такива простотии. Пушила съм трева 1година всеки ден и сега не съм и помирисвала от 9 месеца, взимала дъм и амфети наистина чувството е много яко но не води до физическо пристрастяване така че всичко е в главата ви трябва да си с много слаба психила за да не можеш да се спреш. Цаката е да се погледбеш от страни или някой друг които наистина злоупотребява с амфетамина и да си кажеш че не искаш да станеш такъв и да се отвратиш от това което взимаш. Повтарям - всичко е в главата ви:) само един съвет.... не минавай към метамфетамин това вече може да ти е*бе майката (съжалявам за израза) не виждам нищо лошо в това да запалиш един коз ей така от време на време да се разведиш да се посмееш или да удариш 2-3линийли когато си на домашно дискотека или рожден ден в крайна сметка никой не иска да се напие да поръща и легне да спи. Повдига ти се малко самочувствието чувстваш се сигурен вдига те няма лошо от време на време стига да е в умерени количества

84.   Като почнеш веднъж.. от това оттърване няма деца мили... особено, ако си със слаб характер и слаб ангел. Аз, се отказвах сама, но първите 3 месеца беше ада на земята....
Анфетамина е най-мръсният наркотик... по-мръсен даже и от хероина, защото анфетамина е правен от синтетика, а това са най-мръсните остатъци от хероина и кокаина... продадох и заложих всичко навремето, зада си зема дозите секи ден... но вече от 2г съм чиста.. няма и да пипна дори марихуана.

86.   Бях на 17 години когато за първи път опитах амфети. Интересното в случая е, че бях много уморен преди това, бяхме на парти цала нощ всички друсаха аз отказвах, и така докато не дойде сутринта някуде към 10:00 часа бях тотален дроп, имах нужда само от 12-14 часа сън. С много уговорки и приканвания взех една линя иии... Уаааау! "Добро утро, къде ще се купонясва? "
Ефекта е поразителен дава ти сила самочуствие свобода враваш, че можеш да направиш всичко и то с лекота. Тялото ти е по живо от всякога секса е върховен, мозъкът ми работи на пълния си капацитет или поне така ме кара да си мисля.
Взимах активно около година. Свалих 15 килограма, заприличах на гей, прецаках си средното обазование, загубих и приятелите си загубих доверието в семейството си. Научих се да лъжа и да крада...
На 25 години се поопомних, бяха минали 1. 6 години, спрях да излизам намерих си работа и започнах да се грижа за себе си, Хубава храна много плодове и зеленчуци спорт фитнес разходки в планината, докато не се срещнах с тревта.
На няколко пъти имах ясното чуство, че това е кря и ще умра, но въпреки това не спрях да пуша трева. реших да го използвам като плюс и да натрупам желаната мускулна маса, защото с амфетите не ти се яде а с тревата неможаш да спреш.
Немога да давам акъл на никой какво да прави с живота си. Но бъдете внимателни, понякога живота взима скъпо!

87.   Дано авторката не е минала на по-тежко. ВСИЧКО, ВКЛЮЧИТЕЛНО ТРЕВАТА, Е КРАЙНО НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНО. Оправдания - колкото искаш. Причини - още повече. Яко било. Все едно не можеш да се забавляваш и без наркотици. Повечето казват, че ако се контролираш няма проблем. Как няма проблем след като се друсаш. Това само по себе си няма как да не е проблем. Естествено, че е по-добре да се контролираш, но това не го прави безопасно.

88.   Употребявах амфети близо година, сега като се сетя за онези времена се чудя каде ми е бил акъла. Срещам се понякога из квартала с някой от компанията с която друсах и виждам, че още са в наркоманския си филм, понеже нямат особен приоритет. Тъжно е. Амфетите са отврат, хората които системно смъркат и те са отврат. Има наркомани, които го правят понеже имат проблеми и намират утеха и стават зависими, но има и такива на които им харесва и като им кажеш, че са зависими започват да те убеждават, че така ги кефи. От наркотиците ставаш много много грозен и не се усещаш за това. Така че, малките курвички да се замислят, дали могат да жертват хубавите си намацани личица за това да бъдат от 'най-готините'. За психиката да не говорим.... Адски ми е грозно да прочетанякой пост на момиче на 14-15-16 години че е друсало и разбираш ли сега е много притеснено и нз си ко, като много от тях съм 100 процента се фукат.. какви ли не неща съм чувала, чак ми иде да повърна, все от малки същества.... Аз си подрусах, но бях пълнолетна 20-21 и когато видях, че нещата отиват на зле, направих така, че смених изцяло средата и чесно казано, 'аверите' ми не ме и търсиха особенно след това. Шибани наркомани....

93.   Здравейте. Историята е стара, но виждам, че има коментари от преди месец. Искам да споделя, че аз преди няколко дни се разделих с приятеля ми, защото той започна да взима амфети. Той скъса с мен. Около него повечето са наркомани, но от 2 седмици насам той започна да излиза с такива, има и една к**ва в компанията, която явно е успяла да промие мозъка му и той както година и половина откакто бяхме заедно беше мил, прекрасен, свестен, всичко най-добро и се кълнеше, че няма да вземе, взе и изведнъж стана агресивен, надменен, обиждаше ме непрестанно, заплашваше ме, говореше ми със злоба и омраза. Днес 4-ти ден вече сме спрели всякакъв контакт, спря да ми пише лоши смс-и, блокирал ме е в фейса, аз вечерта като скъсахме му написах последните си думи със сълзи и излезнах от скайп, после 2 вечери той ми писа ужасни смс-и, в които ме проклинаше, казваше, че ме е заменил с онази к**ва, че си има нов живот, че ме забравя и не ме обича вече и какво ли още не, но аз мисля че всичко това е заради наркотика и новата му компания. Аз му отговорих също лошо, защото той само се присмива, толкова е high от скапаната дрога. Писах му да правят каквото си искат, но да не намесва семейството и приятелите ми и да спре да пише и звъни наляво надясно щом и той не иска да имаме нищо общо вече. Казах му и сбогом и оттогава нищо вече. Вече не смея и не мисля да му пиша или да го търся, защото не е добре, страх ме е да не направи нещо на семейството и приятелите ми, защото ме е заплашвал и наистина познава хора, които може да им направят нещо лошо. Няма и кой да го спре да взима, в различни градове сме да кажа. Ден след ден той затъва все повече и прогони и мен - най-хубавото нещо в живота му заради тези боклуци. Моля ви кажете ми има ли какво да направя за да спре да се друса, да се осъзнае, да се вземе в ръце, да осъзнае какво е направил с мен и всичко да бъде както беше. Обичам го, но и такива страдания ми е причинил, най-вече сега като скъсахме, че искам да страда, да му се върне задето е постъпил така с мен, но искам да спре да се друса и да се осъзнае, не искам да погубва така живота си. Моля ви помогнете.

94.   Добре казно дано никой да не се лъже да взима

95.   Здравей Искам да ти споделя нещо.
Значи момиче на 18 години съм и преди 7 месеца да съм взимала за последно амфетамини, но сега от 7 месеца съм си аз чиста и щастлива.
Съветвам те да не се друсаш да смениш средата, в която си защото после става по трудно аз бях в лоша среда и музиката house minimal ме караше да се друсам, защото усещането да танцуваш надрусан на house оо и светлините в дискотеката и пушека който се вдига все едно съм в рая. Но всичко това си има много скъпа цена един миг се чувстваш в рая но после когато вече не си под въздействие на наркотика ти се чувстваш просто като че ли ще умреш моят съвет е от личен опит ти казвам спри докато е време

96.   интересна тема 5 години съм цепил амфети толеранса се развива бързо, а депресите са големи след спирането което е почти невазможно

97.   Амфетите ми съсипаха живота за 1 година точно, всеки ден взимане полудях буквално. Не можеш да спреш и амфета е смърт. До ден днешен амфета ми е проблема. В никакъв случай не взимай всеки ден или без повод. пази се

98.   За да друсаш амфет тря да си имаш интервал от време между дозите много ясно, че ако взимаш всеки ден ще станеш долен наркоман...
Препоръчвам ви да взимате бонбони, а не тоя амфет, но което и да е не прекалявайте:)

99.   Каквото и да говорим и обсъждаме амфетамина е боклук. Материал, в който има повече мазилка от колкото синтетика. За да се пристрастиш ти трябва много повече от година употреба. За това се забавлявай и да не ти пука.

Но много по - добре са бонбонките на MDAM основа примерно изживяването е светлинни години пред амфета и на следващия ден не ти е лошо свежа си като краставичка както и вредата им е по - малка

101.   Недейте да правите тази грешка! На 18 год съм амфетите ми бяха част от деня около 2 месеца. Спрях ги за щасти, но с огромна цена, загубих долните си 6 зъба. Много уврежда зъбите, просто не мога да го опиша през какъв ужъс минах и то само на 18 год а вечу без зъби. Отделно че бях раздразнителна, взаимоотношенията с родители ми бяха ужасни, тъжно ми става като се сетя. Хубавоо е до време, докато не се появят симптомите че трябва да спреш. Макар и появата на симптоми някои не ги забелязват и само гледат за си набявам следващата доза. Но загубата на зъби за едно момиче е ужасно просто няма как да не бъде забелязано. Мислетеее хораа мислетее защотоо после връщане нямаа!!!

104.   Първо промени средата после главата. Самовнушението е голяма сила!!! След като промениш всичко това, погледни назад и виж какъв късмет имаш, да не приличаш на бледата сянка която си била.
Това е моят опит, а той е доста богат. Повярваи в себе си!!!
Аз съм на 33г. Трева пуших за първи път на14 и така досега : ). На17 опитах хероин (най голямата грешка в живота ми)И така 3г бях зависим в пълния смисъл, венозно и по много, на косъм да прецакам всичко в краткия си живот. Тука идва съвет номер 1 Смени средата!!! Аз го направих и оцелях за разлика от моите "добри"приятели повече от който не са сред нас, бог да ги прости. Така минаха още малко години записах висше, изкарах го и хоп отновоСИНТЕТИКА на 26 г. и след всичко това опитах амфети, пико, кока от време на време докато не стана всеки ден. Кофти.. И честно отказването(не спирането) беше по трудно, мноого по трудно от херото. В смисъл, психически бях в пъти по пристрастен особено към ПИКОТО(метамфетамин). И тука идва ред на съвет номер2. Промени главата си, мисли по друг начин, самовнушавай си погледни напред вярвай си, Това беше изхода при мен
Сега имам стабилна и доходна работа, три прекрасни деца и страхотна жена. Но тревата си остана, по рядко но си пуша: )

106.   Какво става когато решиш да ги спреш, как се чувства взимащият ги, и колко време трябва да се наречеш чист.

107.   Аз друсам от 4 години и съм забелязал, че при всеки е различно.. Трябва да си знаеш границата и колко можеш да жулиш. Аз от 7 8 линии ми е максимума осещам се, че немога повече, но имам авери дето барат много повече от мен и просто не им личи безсънието или "краш-ът". Разбира се съм имал страхотни параноий и паник атаки и всичко това защото вътрешно сам се обвинявах и си мислех, че за всичко ми е виновен амфетамина, защото него най-често употребявам.. И така влязох във филма и започнах да ходя по всевъзможни лекари, защото бях сигурен на 100%, че имам проблеми със сърцето хахаха. В крайна сметка започнах да пия ривотрил ама не по колкото ми го предписваха, а много повече тогава осъзнах, че като взема такова успокоително мога да друсам много повече амфета от обикновенно.. В крайна сметка след 3 месеца на ривотрил и то големи дози го хвърлих и осъзнах, че имам граница която винаги съм минавал, защото не съм издържал на волята си.. Пак взимам, но сега ги няма старите филми сигурен съм, че има и други дето се параноясват, като психичноболни, но ЧОВЕК Е ТОВА, КОЕТО МИСЛИ и при мисълта, че ти има нещо то наистина може да ти стане след време :) Все пак ако наистина имате проблеми със сърцето или кръвното е много опасно познавам човек, който почина ама кво да се прави следете си здравето

108.   До всички глупаци, които казват, че няма проблем да друсаш леля Ани стига да знаеш тялото си и да го правиш с мярка и по-рядко. Просто сте се вкарали в наркоманския си филм и си мислите, че сте недостижими и вечни. А истината е, че амфетите къде бавно, къде не, си проправят път към здравето ви и ядат от него, като тумор. Това, че сега сте млади и силни не означава, че и за в бъдеще ще е така. Не се чудете когато на 50 години започнете да умирате, като мухи от масивни инфаркти и всякакви ужасяващи болести. Защото алфата е най-долнопробната синтетика, която удря сърце, кръвно налягане, органи, кръвоносни съдове и зъби. И не е нужно да си доктор Хаус за да го установиш. Ако не ми вярвате - продължавайте смело и някой ден ще се уверите сами. Т'ва да не ви е някаква здравословна диета бе? "О, няма да взимам един месец за да се прочистя и всичко ще ми е ОК" Амфета е ОТРОВА - дори веднъж приета, не се знае как и след колко време ще се отрази на здравето ви. Има случаи на хора, които умират от първото взимане. А малките курвички, които друсат за да се правят на много важни и велики, трябва да бъдат готови да се сбогуват с красотата си, цикъла си, детеродните си способности и да имат предвид, че ако все пак някой ден заченат, има голям риск да родят дете с дефекти. Не вие контролирате наркотика, а той вас! Приятно забавление, загубени души!
Моят призив към нормалните младежи е - НИКОГА и при НИКАКВИ обстоятелства не си го причинявайте! Бъдете умни и не се превръщайте в жалка гледка за близките ви - в тъпи наркомани, обясняващи на околните, че няма проблем да се друсаш с мярка... ха, ха, ха...

110.   Всичко е до ВОЛЯ!
Аз съм се друсал, друсам се и сега от време на време!
Имам хубава работа, сериозна връзка! Вярно чувството е страхотно а след ефекта е кофти.. Просто лягаш и поспиваш. Друсах се много често и спрях за 5 години, пак друсах и пак спрях за 3 години.. Отново друсах, и отново спрях!!! В момента от година и 7 месеца не съм пипнал и честно да ви кажа, за какъвто и да ме вземете, вие ако нямате волята да спрете по всяко време за неопределено време, по добре не го правете! Наркотика не е за всеки, той е за хора които могат да го победят и да се насладят на ефекта без да го пропиват в гладките си мозъци.

111.   Мале мале тука кво ли не прочетох, значи правила съм и то не е един път 2 месеца от предното лято, отказва се, но докато е време.

113.   Като цяло това е жестоката истина, в днещно време всеки използва наркотици. Мацките още от 14-15 годишни започват да се друсат из тоалетните. Всеки знае, че са вреедни, че вредят супер много на организма, но въпреки това ги взема. Аз също вземам, на 19 години съм и стана вече вземам амфети от 8 месеца редовно всеки ден. Днес за втрори ден не съм вземала. Чак сега виждам вредата от тях на лице. Първо, че ацки много ми преебаха цикъла, идва ми може да се каже по два пъти в месеца, първите дни супер слабо после супер силно ( жените ще ме разберат най-добре) и ми е по 10 дни някъде, е то направо подчти цял месец аз съм в цикъл, просто не е нормално. Човек не може и на лекар да отиде, че да не се разбере какви помии е използвал. Така, че кой каквото и да говори, колко са вредни и т. н няма смисъл. Всеки знае, че вредят и все пак пробва, взема, просто човек сам трябва да види вредата от тях и да разбере, че не трябва, стига да не е прекалено късно.

115.   Наркотиците са химикали които вредят цялостно на организма, това е факт. Пазете се!

116.   амфетката не е лошо
тревата, също. амфетката това е здраве. амфетката това е спорт за организма и мозъка.
амфетката това е нещо красиво и много обичайно за нас от Лулин

119.   От нормален човек.. Сгъваш друг човек за кратко време.. Лошото при така наречените Амфетамини е че при увеличаване на дозата дори след спиране ПАУЗА няколко месеца.. После започваш със същата доза с която си спрял, защото имаш нужда да усетиш ефект, а при по малко не усещаш нищо или иначе казано НЕ те хващат. Съответно започваш да приличаш на зомби.. И получаваш психоза.. Или депресия.. Може да се превърнеш в изнасилвач в убиец дори.. Ужас ужас.. Направи си сметката колко по опасни дори и от това дето аз казвам могат да бъдат

120.   Здравей, включвам се късно, знам. Аз съм непълнолетен и в рамикте на 6 месеца съм издрусал 5 грама амфет, 7 пико, и половин грам перник, трева само веднъж. Всичко беше окей докато един ден с един приятел си взехме амфет. Двамата ударихме по 5 линий( вс е ок весело, забава) минава час два и идва афтъра. Повръщах, болеше ме стомах, изядох си устните и тн. Отвратителна гледка. Точно тогава осъзнах че трябва да спра изцяло. Процесът на изчистване беше мн зле. Обаче силната воля ми помогна и сега съм чист от 4 месеца. Нямам намерение да почвам пак. Късмет.

121.   ако искаш да си смъркай, прави го но преди това помисли какво всъщност правиш защото трябва да се внимава. също така се внимава с дозата, която е "няма " такава като цяло. на всеки му се възприема по различен начин

122.   По-добре Не започвай, защото ще вземе да ти хареса и ще вземеш да свикнеш, а после трудно се отказва.... просто миналото ти ще те преследва ннавсякъде, където и да отидеш. Успех и умната!

123.   Здравей, питаш за пристрастяване хората казват " недей" , проста работа. Ето ще ти кажа какво мисля аз, ако го правиш примерно 1 път на 1-2 месеца на някое пари да ти е яко > ами давай с такива дози на през толкова време на нормален човер най-вероятно нищо няма да му стане. Ако обаче го правиш продължително време примерно всяка седмица по 2-3 пъти и да се разбиваш в продължение на месеци тогава вече е опасно. Психичната зависимост е като цигарите(което предполагам знаеш е страшно силна). Цигарите имат определено по голяма психическа зависимост и е много по лесно е да се пристрастиш към цигари отколкото към амфети или кока или тем подобни глупости, но все пак при всеки е различно така, че по добре на сигурно отколкото да съжаляваш после много. (Кой съм аз и какъв ми е опита с тези неща > На 24(момче) съм почнах когато бях на 18 в 12 клас по партита и събирания да пуша трева и да смъркам ( обичайната история), но го правих рядко с дълги периди на почивка(2 месеца примерно) и съм вземал между 2-8 линии на вечер и чесно казано ми беше яко, да после е неприятно, но лично на мен никога не ми е било много гадно после, но това е различно при всеки. Имам познати, които обаче го правиха редовно всяка седмица по няколко пъти и свършиха зле и минаха на други неща и сега са по затвори, проститутки в болница и т. н. В крайна сметка всичко е до дозировката така, че просто имай едно на ум и определено не съветвам да го правиш редовно. Това са моите 5 цента по темата дано ти е помогнало.

124.   Статистиката казва, че 70-80% от употребяващите амфетамини след години развиват психични заболявания от типа на шизофрения.
По тоя път бъдещето ти е на социален инвалид. Без семейство, без приятели, на поддържащи медикаменти до края на живота ти, може би и в изолация в лечебно заведение. В тежест на всички, цял живот.
Така действа този наркотик.

125.   До 124, от млад психиатър:
Всъщност амфетаминът е един от малкото "наркотици", които са одобрени за терапевтична употреба при ADHD в ниски до умерени дози (30-120мг).

https://www.bmj.com/company/newsroom/illicit-amphetamine-speed-use-linked-to-5-fold-heightened-risk-of-psychosis/#:~:text=The annual cumulative incidence rates,those aged 45 and above.

Според горното клинично изпитание, психоза развиват ~468 човека на 100 000, което е 1 на 213 човека или иначе казано - 0.005% от употребяващите амфетаминови соли развиват психотични разстройства.

Държа да отбележа, че шизофренията е заболяване към което или си предразположен генетично, или никога не го развиваш. Кокаинът от друга страна е по-пагубен, не за друго, а заради по-силната физическа зависимост, която изгражда.

Най-безопасният стимулант е Метилфенидат (Риталин, Концерта). На второ място може да се използва и Армодафинил.

127.   До 125-т. нар. млад Психиатър... , ако реално сте Психиатър-мога да Ви кажа следното-хората са пределно наясно с фармацевтичната мафия и всички долни отрепки свързани с нея. Не го приемайте лично... разбира се навсякъде има и свестни хора, но и сам знаете как всички синтетични наркотици са разработени от военните в Сащ и са били първоначално, а и до ден днешен за съжаление-прилагани върху нищо неподозиращи жертви-затворници, хора лежащи в психиатрии, клиники, болници, деца в социални домове, сиропиталища, бездомници и т. н. и т. н., да не навлизам в подробности... Какво правят реално Психиатрите-изписват още и още синтетични отрови наречени уж, , лекарства"и го правят, защото от това печелят пари. И Вие очевидно нямате достатъчно морал, защото както се вижда от коменара Ви, вместо да кажете нещо умно и да поясните на момичето, колко опасни са наркотиците, Вие излизате с някаква евтина скалъпена от фармацевтичната мафия-статийка, за липсата на вреда и, че видиш ли не бил голям процента на онези развиващи Параноидна Шизофрения. За съжаление-Истината е, че процентът е твърде голям, познавам хора, които нямат генетична обремененост в това отношение, но страдат от Параноидна Шизофрения, защото психиката им е прецакана от амфетамините и метаамфетамините, които употребяват. Пределно ясно е и кои коментари са действително от напатили се хора и кои, като един коментар в началото на някакъв, който дори и Скайпа си написал за връзка и опитва да манипулира момичето, че бил употребявал, но не било чак такъв проблем-а после и скайп за връзка-защо ли-ами, ясно защо-дилърчето се нуждае от пари и още клиенти, които да зариби. Това е моето мнение-уважавам мнението на всеки, който се е напатил, независимо за какво става въпрос-твърди наркотици, алкохол и т. н., но ми се повръща, когато разни лицемери се правят на много вещи, а се оказват Психиатри и дилъри, които печелят от болките и драмите в живото на клиентите си.

51-95 от 95