Споделена история от Наркотици и алкохол

Сериозен проблем с алкохола
Здравейте. Пиша този пост понеже според мен имам огромен проблем с алкохола. Започна преди доста време - около 10 години, когато приятелят ми се раздели с мен. В началото не пиех толкова - по около 1-2 л. бира. Напоследък обаче пия до 1 литър водка и през тези 10 години преживях доста - имам множество хоспитализации вследствие панкреатит (остър - вече хроничен), хипертония, наднормено тегло, ревматоиден артрит, диабет, метаболитен синдром (всичи тези заболявания според мен са от алкохола)
. През същото това време имам и 4 опита за самоубийство (с алкохол и лекарства), при които родителите ми успяха навреме да повикат помощ. Отдавна съм осъзнала проблема, ходила съм при психиатър, психотерапевт. Била съм в клиника по алкохолизъм и в психиатрична. В клиниката по алкохолизъм ми беше казано, че нямам проблем с алкохола, в другата, че имам личностно разстройство и че от това може да посягам към него. За това време смених много работи (дължа го на алкохола) и сега в момента 1 година успявам да се задържа на една работа (не ме мислете за изпаднал човек, не съм по-различна от нормалните хора) и това наистина ме радва и наистина опитвам да се държа на ниво. Но проблемът е, когато си остана вкъщи (след работа или преди нощна смяна)... когато не пия и започва страшна тревожност... Може ли да ми дадете съвет, мили хора, за да мога да се отърва от този кошмар?

Коментари

1.   Доста се интересувах от зависимостта от алкохола заради връзка, която приключих с алкохолик. Много ми беше тежко да не мога да контактувам нормално с него, но за съжаление не видях да иска да промени нещо. И това, което разбрах е че първото и най-важно е зависимият да осъзнае, че има такъв проблем, което виждам че при теб е така щом го признаваш и търсиш помощ. Щом си ходила на психолог, но не е помогнало пробвай с друг, но най-добре започни да посещаваш сбирки на Анонимните алкохолици. Там се събират хора с твоя проблем и няма да се чувстваш изолирана. Има хора, които са се оправили благодарение на тях. Успех ти желая и най-вече воля за живот.

2.   Минала съм през нещо подобно, не съм стигала до крайности, но общо взето проблема го имах и го осъзнавах. Бях свикнала с алкохола като отдушник, само тогава се чувствах наистина добре и мисълта за алкохол дори ми действаше приповдигащо. Или пък ако се чувствам зле, единствената ми мисъл беше да се напия, болката изчезваше поне за този момент или по-точно конкретната вечер. Пиех от тийн годините до към 28г. Без да си давам сметка откъде идва тежкия цистит, който беше станал ежедневие. Обезболяващи и антибиотик в чантата бяха задължителни. Не от алкохола (пиех само вечер и то не всяка), а от цистита и болките в бъбреците ставах неработоспособна. Някои дни ми бяха наистина мъка да изкарам на работа и да съм адекватна заради болката. И се наложи да взема мерки. Спрях алкохола и доста възпалителни храни. Наблегнах на чиста храна. В началото след спирането на алкохола усещах празнота, чувство на липса и апатия съответно. Но не се отказах. И резултата не закъсня. Цистита изчезна, свалих кг, кожата ми стана по-хубава, с времето настроението ми се подобри цялостно, липсата изчезна. Това беше преди около 10 години. От тогава досега не съм пила, може би с изключение на някоя друга бира. Не те трови само алкохола, трябва да подобриш и храненето ако искаш да излезеш от блатото. Просто... Стискаш зъби, не се отказваш и ще успееш. Надявам се да съм била полезна.

3.   до авторката-диабета, наднорменото тегло-са следствие от тъга и тревожност, алкохола-също. Тревожността ти е от раздялата, която си преживяла, може би си отключила паник-атаки свързани с това, че си сама, че са те зарязали, изоставили и т. н. Просто лекувай Психиката, работи съзнателно върху себе си. Ще видиш, че ще успееш да се излекуваш от доста неща, ако се успокоиш и имаш повече вяра в себе си. Всеки път, когато искаш да се напиеш-пий билков чай -мента, жълт кантарион, маточина-това са билки действащи успокояващо, ще ти се оправи повишеното кръвно налягане, ще си по-спокойна и тревожността ти ще намалее. Има ги тези чайове във всеки магазин и са до 2 лв. кутийката, можеш да изпиеш 20 чая за тези пари, вместо да се наливаш с гадна водка. Алкохола -е вид бягство, всеки посяга към нещо или прави нещо, с което бяга от друго. Спри да бягаш, успокой се и бъди себе си-без вина, без осъждане, без страх. Позволи си да се Обичаш. Когато обичаш себе си, ще спреш да посягаш към определени храни и питиета. Не се самосъжалявай! По-силна си, отколкото си мислиш. Всеки е по-силен, отколкото предполага.

4.   Благодаря Ви, мили хора! Прекрасни сте, давате ми съвети и начини за справяне с тази отрова, които наистина оценявам. Не мога все още да се похваля с успех от спиране (защото ще лъжа и мен и за Вас), но наистина ме мотивирахте и ще намеря начин да се откажа от това отровно нещо! Благодаря Ви истински!

6.   Няма нищо лошо да пиеш алхохол. Шегувам се има хахахаха