Споделена история от Наркотици и алкохол

Пиенето сближава?
Здравейте. Момче съм и съм спрел наскоро цигарите и алкохола и ми е чудно, защо другите те гледат странно, понеже не пиеш и не искаш да пиеш, когато те канят. Казвам им (днес в общежитието) не искам да пия, не пия. Те ми викат "Еми какъв студент си тогава".

Е, въпроса ми е- требва ли да пиеш, щом си студент?

И защо ме гледат некак странно, понеже си седа тука и си цъкам на компютъра и не искам да пия?

И некво момиче, тъпа кифла седи и ме поглежда от време на време, а аз виждам, че ме гледа некак си странно, всеедно съм не знам какъв, като не пия.

Знам, че некои ще почнат със техните си обичайни коментари, но тва е въпроса- Защо света се върти около един тъп алкохол.

Имам чувството че требва да се напия за да си намеря приятели. А то тия приятели, колко ще са приятели, щом съм се запознал с тях на масата?
Най-много ще са приятели в кавички.

А и защо е така, питам?
Излиза че, за да си намериш приятели, трябва да се напиеш. Да идеш и да се събереш с некви и да пиете.

Как мислите? Аз мисла, че тва е чистата истина.
Нема ли и други начини за намиране на приятели?

Коментари

1.   Гледат те така, защото си различен, а хората не обичат това. Няма значение за доро или лошо е това, че си различен.. И аз не пиех преди да стана студент, но започнах работа в нощно заведение и просто няма как да не попииваш малко.. но това е друга тема :)
За какво са ти "приятели", които те карат да правиш неща които не искаш? Заюо да се опитваш да се харесаш на хора, които не харесваш?

Един от всички - 20г.

2.   Пиенето може и да сближава, но въпросът е С КОЯ КАТЕГОРИЯ ХОРА те сближава, дали ти си от същата тази категория, и дали искаш да станеш част от тези хора. Йогата и езотеричните занимания също сближават, но с много по-различна категория хора. Бойните спортове, екстремните преживявания - също. Помисли ти от кои си, и с кого точно искаш да се сближиш...

3.   Ами не пий като не искаш, но можеш да излизаш с хората, не се затваряй. Ще свикнат, че не пиеш алкохол и няма да им прави впечатление.

4.   и аз не пия. днес излизах с едни колеги и всеки от тях пи бира, аз сокче :D не съм забелязала да са ме гледали странно, но дори и да е така ми пука как ме гледат аз не обичам да пия алкохол и това е (само е кофти момента дето всички почват да си казват наздраве и гледаш като пън, но се преживява :D). Пък те ако те гледат тъпо баси и хората, просто не си попаднала на когото трябва.

5.   Пич явно обкръжението ти е от "пиянисти".

6.   Аз повечето пъти не пия като излизаме и ме гледат тъпо и ме карат да пия и така почват да ме дразнят, но като свикнат няма да обръщат внимание на това. Има много хора, които не пият, а за пушенето да не говорим, то е изключително вредно и не си заслужава да се коментира, само ме е яд, че трябва пасивно да дишаме и тази отрова. Защото в това ни правят участници и без да го искаме.

7.   Пий си праи си кефа, един живот се живее