Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблем с алкохола
Момче на 17 години съм като се замисля от 2 години не минал ден без да съм изпил по 3-4 бири вече 6-7 месеца опотребявам твърд алкохол отначало можех да изпия най-много 200-300 гр и бях под масата сега мога да изпия литър без да ми прави впечетление.
Но всеки ден се чудя къде да се напия. Опитах се да не пия но просто не мога да спя ако не изпия поне 3-4 бири. Повечето ми връзки преключиха поради този проблем.

Донякъде обвинявам преятелите си понежи са със по 2-3 години по големи от мене и те ме научиха да пия само че сега повечето не пият поради някаква причина. Смешното е че едва тази сутрин разбрах че имам проблем когато место кафе пих 50 гр уиски. Кажете какво да правя?

Коментари

1.   Здравей, дори и след като почнах да пия от сутринта и останах почти без приятели (освен тези с които пиех) пак не вярвах че имам проблеми с алкохола. Мислех си че мога да го спра когато поискам.Оказа се че едан част от хората като мене си го носят това може би в гена, може би е нещо друго но сме нещо като алергични към алкохола. Мога без едно но с едно не мога. Отначало мога да нося много, доставя ми удоволствие но после започвам да не мога да живея без да пия. Бил съм болен от хронична и рецидивираща болест, която води или до смърт или до лудница ако не се спре напълно консумацията на алкохол. Аз успях. Тук можеш да видиш повече http://arka.bulboard.com/

На практика накрая не можех да пия но не можех и да спра да пия, живота ми беше станал ад.Треперене, студена пот, сърцебиене, паника и страх, безсилие си ми бяха вечни спътници. Не можех да се подпиша от треперене на ръцете.
Трудно е но има изход. Аз го намерих.

3.   Аз съм същият като теб, човече. Само дето съм десет години по-голям. Понеже разбрах, че не мога да спра, реших да опитам да понамаля малко. И засега действа. Пробвай и ти така. И заеби къркането сутринта, ако можеш!

4.   Лекувай се. Има достатъчно центрове и клиники за алкохолици. Успех!

5.   Моят съвет е същият да се лекуваш защото алкохола е нещо много страшно. Знам го защото майка ми е алкохолик.има една стара поговорка; и лудият бяга от пияния.

6.   Няма как да се спре след определена възраст, почти няма и е кофти. Поне докъто си по млад се стегни, замини за някъде, а после си взстанови връзките само с хората, които не ти влияят зле. Аз също много пия и се мъча да не пия, но не мога, още вярвам, че ще се оправя, но съвсем не съм сигурна. Намалих много алкохола , но още ми трябва, въобще не знам дали ще се справя или ще се върна към старите си навици. Всичко е в ръцете на Бог, така си мисля вече.

И позволете да ви кажа, до там ни доведе капитализма, винаги е било така пияните послушни работници. Осъзнайте се класово! Всички от офисите, лекарите, дребни бизнесмени, всички вие също сте експоатирани, накарани да вярвате, че един ден ще сте "богати" , но вместо това ставаме алколохлици. Чрез еволюция към безвластно, безкласово свободно общество. Помислете над това. Не храня носталгия по деспотичния болшевишки режим, който беше тук. Говоря за истиски свободно общество. Свобода , безвластие, самосъзнание!

Можем да сме единни, ако имаше например кой да ти помогне и да е до теб, да излизате, но да не ти дава да пиеш, да ти помогне да си смениш навиците, щеше да е друго , нали? Но всички сме много заети, нали, работим много, а пари и свобода , няма, нали така?! На кой не му се е случвала някаква супер гадост заради беззаконието? Помислете над това!

7.   Послушай №1 прав е, аз имам близък със същия проблем , много си млад ,все още -дете имаш шанс да спреш, да се лекуваш, ако в града от където си има групи на АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ посети ги там, ще ти помогнат. Не вини приятелите си те не са ти наливали алкохола насила, сам трябва да пожелаеш да се справиш, болестта наистина е прогресираща и рецидивираща ,но не всички я развиват някои просто са си пияндета, докато други стават алкохолно зависими, което е много опасно наравно с наркозависимите.

8.   Аз бих те посъветвала да отидеш в болница, но това не е сигурно, че ще те откаже, така че по-добре се замисли защо започна да пиеш? да бъдеш като приятелите си? ако е така значи проблемът ти е по-голям от алкохолизъм. Помисли внимателно, защото ако приятелите ти те подтикват да пиеш ги зарежи, а след това започни постепенно да намаляваш питиетата или ги замени с нещо друго... например всеки път когато ти се припие си представяй най-гнусното нещо за теб и си мисли, че черният ти дроб ще стане такъв ако пиеш. А за мен най-добре щеше да е ако имам добър приятел за подкрепа. Така че намери си някой, който да те подкрепя по този така дълъг път на отказване от алкохола. Успех и съм сигурна, че ще се справиш ако имаш волята!

9.   Разбирам те напълно. Аз съм близо на 24 г. ,но понякога прекалявам доста. Ако не пия 3-4 дни то после 3-4 дни нямам изтрезняване. До колкото чувам разбрах , че има хапчета които нямаляват желанието за пиене. Просто питай в аптеките.

10.   Пиенето на (твърд) алкохол ти носи удоволствие както разбирам. Значи замени това удоволствие с друго - например някакво хоби или спорт. Добър вариант е да започнеш да събираш пощенски марки или монети. Тези две полезни хобита биха ти помогнали да преодолееш проблема си. А ако съсредоточиш ума си в игри като шах или дори други от просташкия спорт. Можеш - повярвай и ще успееш. И Исус е казал: "Истината ще ви направи свободни".
Пламен

12.   Преди имаше едно лекарство наречено Антикол. Баба ми го смесваше с яденето на дядо и той не смееше да пипне защото знаеше, че последствията са потресаващи. Ходеше свеж като краставица. Казвала съм го на приятелки, които са ми се оплаквали от подобни проблеми, но това лекарство изчезна от аптеките много одавна. Забелязвам, че се продава на черно в нета по обяви така наречения Есперал. Би трябвало да е същото защото и антикол и есперал съдържат Disulfiram или е някаква чиста съставка - не съм много наясно. Помня обаче достатъчно добре, че това работи безотказно и по никакъв начин човек не може да го смесва с алкохол.

13.   Ами пии повече това еготино!