Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохолик ли съм?
Здравейте аз съм М 28 от това което прочетох тук има доста подобни на моята тема, но предпочитам да споделя моя индивидуален случай. Проблема ако може да се нарече е следния много обичам да пия вечер алкохол имам предвид всяка вечер, не пия чист алкохол обичам алкохол с хубави мезета примерно бира със скара, филенца карантиики и други благини, както и ракия със хубави салати. Проблема ми е следния жена ми методично ми пили на главата да не пия всяка вечер щото бил вредно, алкохолик съм бил щял съм да се съсипя и тнт... Аз пък се чувствам добре като врътна малко главата преди сън не мисля за цялата пумия в която живеем и ми е добре, вие какво мислите алкохолик ли съм или е нещо нормално (знам че има подобни въпроси тук) благодаря за коментарите!

Коментари

1.   Аз съм на 30г-жена до скоро и аз се чудех дали имам същия проблем. И знаеш ли как го разбрах? Като се обърнах на таван с автомобил-благодаря на Господ, че нямаше друга кола и че бях сама. Аз също като теб си казвах "Не нямам проблем" "Две-три питиета какво са? " Бях достигнала момент, без едно мога ама с едно не. Нямаше спиране. Благодарна съм на човека до мен, за пълната поткрепа. Моят съвет е- опитай се да намалиш темпото. И не карай пил.

2.   Права е жена ти. Като цяло нищо добре не мога да кажа за алкохола. Млад човек си. Освен, че е нездравословно, много вероятно е след 1-2 чашки поведението ти вкъщи да става нетърпимо. Ако чувстваш, че имаш някакви психически/психилогични проблеми като тревожност, депресия, лошо настроение, алкохолът е най-лошото лекарство. В такъв случай е най-добре да се обърнеш към психиатър или психолог. А ако нямаш такива проблеми, те съветвам наистина да послушаш жена си.

3.   То така се почва. След време жена ти като продължава "да ти пили" може да отнесе някой и друг шамар, а на сутринта ще се чудиш защо е гримирана само от едната страна, примерно. Един или два пъти в седмицата, според мен, е по-приемливо.

4.   пОмия!

5.   Намери си друг начин да забравиш за сивото ежедневие и трудният живот. Ако имате деца за тях е мъчително, дори да си мислите, че незнаят и не разбират. Алкохола разби семейството ми и ме травмира до живот! Толкова го мразя, че от миризмата ми се гади...

6.   От автора ; след употребата на алкохол не проявявам агресия не буйствам по скоро се развеселявам, никога не бих наранил жена си, ще имам на предвид досега написаните коментари благодаря ви, но ми се иска още хора да се включат

7.   моя мъж е по същия начин, всяка вечер -чашката иначе не можел да се отпусне и да заспи, така се разтоварвал от напрегнатото ежеднивие, но за мен това не е начина.
Винаги когато му напрявя забележка ми казва, че понеже съм живяла в семейство без баща, за мен това не е нормално, а иначе всички си пийвали вечер.

8.   Няма нищо лошо авторе да си пийваш аперитив преди вечеря, дори това да се случва всяка вечер, щом ти харесва. Лошо е ако количеството е голямо или се увеличава с дните/годините. Нормално е човек, който му харесва да си пийва, 50гр твърд алкохол ракия например ИЛИ кутийка бира или 150-200мл вино, но ако пиеш повече трябва да се замислиш. Щом жена ти й прави лошо впечатление и мрънка значи има проблем.
Алкохолът не е начина да не мислиш за проблемите, начинът е решението на проблемите. Представям си жена ти, имате проблеми и ти пийваш и се хилиш като идиот, а тя сама трябва да мисли "трезво" за нещата и да ги решава.
Другото угаждането всекидневно също е много вредно, замисли се колко и какво поглъщаш с бирата.
Ако имате деца, ти заради навика си, лишаваш децата от баща, те виждат баща си само седнал на маса и пие, на какво ги учиш по този начин? Баща е човекът, който колкото и да е уморен намира време да рита топка с сина си и да си говоря за "мъжки неща", баща е човекът, който дава пример на дъщеря си какво е достоен мъж, в бъдеще тя ще търси подсъзнателно в момчетата, това което вижда в баща си никога не го забравяй. Те децата ти те възприемат като най-перфектния мъж на земята и представата им за мъж ще е такава, каквато ти и обрисуваш в съзнанието им.

9.   от автора ; кутиика бира аз да не сам на 16 :) благодаря за мнението и за коментара!

10.   Авторе ако количеството алкохол се измерва с възрастта и на 16 според теб е нормално кутийка бира, а на 28 пет-шест кутийки на ден, това означава ли, че на 50 годишна възраст всеки ден трябва да пиеш по 80 бири дневно и да казваш "аз да не съм на 28 да пия само по пет бири". За 70 годишните според теб трябва да продават 200л бидони с бира, защо да я бутилират като той ще я пие наведнъж?
Проблема ти е в мярката! И да, алкохолик си, щом кутийка бира ти се струва детска работа.
Между другото закона забранява на лица под 18 години да пият алкохол и всеки, който им го дава/предлага попада под тежестта на закона.

11.   Аз не мога да разбера, какво да направим, да вземем от всичките благини ли да се лишим в този живот? Има хора, налитат на сладкото, има хора, обичат да си пийват. Ние българите и българките от време оно варим ракия и си я пием. Който иска- да пуши, който иска- да яде сладко, който иска- да пие! Въпроса е да не пречи на другите. Един живот живеем, мама му стара! Прекален светец и Богу не е драг! Ти според мен си един нормален българин. Аз съм жена но и аз обичам хубавите салати, мезета, както и вино и ракия вечерно време и с мярка. А мярката е индивидуална- ако не увеличаваш количествата и не злоупотребяваш, значи е ОК. Ако се справяш с ежедневните проблеми, работиш, грижиш се за семейството и жена си, дори ЗАСЛУЖАВАШ вечер една хубава софра, с една хубава салатка и ракийка! Само и аз се присъединявам към мнението- пил никога не сядай зад волана. Иначе-Наздраве!

12.   от автора ; относно коментара на Н 10 незнам мъж ли си жена ли си на колко си и какви психически отклонения имаш но това за кутииката бира на 16 го казах в друг смисъл, ще съм ти благодарен да не пишеш повече коментари. Н 11 и аз съм на същото мнение като теб особенно със цитата ; "Ако се справяш с ежедневните проблеми, работиш, грижиш се за семейството и жена си, дори ЗАСЛУЖАВАШ вечер една хубава софра, с една хубава салатка и ракийка! " благодаря ти че ми го припомни, мисля че темата е завършена! :)

13.   Наздраве брато, аз като тебе правя ядене, пиене и такааа поздрави

14.   Честно казано бих те определила като алкохолик, но и аз съм алкохоличка. Ама зависи от кога пиеш. Ако пиеш от скоро, значи не си алкохолик, пробвай да издържиш няколко дена без пиене. Ако успееш, значи не си алкохоли.

15.   Аз не пия от години ни пак съм алкохолик защото алкохолизма НЕ е колко съм изпил а че когато и да пия аз губя контрол и не мога да спра да пия докато не се напия. Това е нещо като алергия и е нелечима болест. Отначало всеки алкохолик си вярва искрено че когато пожелае може да спре но не го прави защото не иска и това навярно е вярно в началото на пиенето но истинския ужас идва когато пожелаеш да спреш и разбереш че не можеш. Тогава предпочиташ да умреш ама не ти стиска

Оправдания от типа другите са виновни, стреса, ако нямаше хора щях да съм супер, болен съм от грип затова се потя със студена пот, страх ме е и изпитвам необясним ужас защото съм много изнервен и хиляди още такива стават ежедневие.

Истината е жестока - аз съм алкохолик и не знам изхода, попаднал съм в капан от който повечето алкохолици излизат с краката напред.

16.   Оф разбирам жена ти, знам и защо ти пили на главата
Мъжът ми е същия пие от 8-9 години ние от 5 сме заедно отначало си виках е нищо случава се, после да пие, той няма да се напие, след това стана да се напие кво ме ебе, ама сега като се напие и вземе да ми пада и да ми троши покъшнината побеснявам, да не говорим че и хубавичко ме напишква, няя проблем.... превъртам направо не го понасям, дано нямате деца че ще станеш за ташак пред тях, ела виж моята той се напил тя скача отгоре му, храниго, мажего с мляко и каквото и падне хапи го има случеи в които дори ридува върху него. Да не говорим за болести.. бъбреците му са... Ако искаш да странеш като него... НАЗДРАВЕ!!!

20.   Алкохолик не се става за един ден или за една нощ. Алкохоликът се изгражда във времето. Щом алкохолът ти е вече ежедневие, значи бавно, но сигурно ти вървиш към Алкохолната зависимост. Скоро ще дойде и времето, когато ще си подвластен на алкохола и няма да можеш без него. Той ще започне да контролира теб, а не ти него. В момента в който поискаш да спреш да пиеш, ще разбереш, че не можеш да се откажеш така лесно, както сега ти се струва, защото ще трепериш и ще получаваш абстиненция. За да успокоиш треперенето си, ти ще продължиш да пиеш. После идва деградацията на всички равнища, на нервната система, на психиката, на физиката, идва депресията, белите петна в мозъка, изтръпването на крайниците, характерното за всички алкохолици мравучкане по цялото тяло, повръщането, неконтролируемото напикаване, епилепсията и т. н. Докато накрая се превърнеш в една гнусна отрепка, в една развалина, рухнала и деградирала отвсякъде и от която всички ще искат да избягат.

Попрочети тук-там нещичко за алкохолизма и ще разбереш, за какво страшно нещо става въпрос.
Да не си мислиш, че алкохолиците са станали изведнъж ей така, алкохолици, защото така им е кефнало? Нищо подобно! И те някога са си пийвали с мярка и са разсъждавали като теб, по съвсем същият начин. Изграждали са се бавно, методично и ежедневно като алкохолици, докато в едни прекрасен ден се осъзнаят, че вече са потънали и са на средата или на дъното на блатото. После измъкването от това блато е значително по-трудно, защото то вече е станало твърде дълбоко. По-добре е човек да се измъкне, докато още е в плиткото на блатото, докато все още е по-лесно.
Жена ти те обича и не би искала всички тези неща да ти се случат. Просто тя се притеснява за теб, страхува се и иска да те предпази от срещата с алкохолизма.

Като четеш тези редове, какво ли си казваш?
"Абе, всичкото това ми е ясно на мен, ама пусти алкохол като ми е вкусен и готин, как да го оставя, а? Че той ми е една от малкото радости, която имам и ми действа като мехлем на душата. Взела жената да ми разправя туй било, онуй било. Тя ще ми каже на мен! Умиране има, ама оставяне на алкохола няма! Като ми е кеф, като ми е вкусно, като ми е сладко и като ми е готино, ще си пия! Какво пък толкова, един път се мре! "
Ето така разсъждават и всички алкохолици. Затова раздялата с алкохола се оказва трудна и непосилна задача за тях.
Има една мъдра мисъл, която гласи:
"Бакхус е удавил повече, отколкото Нептун" (Богът на виното е удавил повече, отколкото Богът на моретата и океаните)

Така че, по-добре е да спреш навреме наливането, докато все още е по-лесно и докато не е станало късно!

21.   номер 15 мъжът ми е същия. Ако ще пие ще се напие, не може да спре нито да си наложи мярка, много е неприятно той също губи контрол и не знае какво прави, на сутринта е още пиян залита и мирише така все едно туко що е станал от масата, да не говорим че и си залита и расъждава като пиян, то не като, ами той сие,
Всички ми казват да опитам с този "копитник" това растение уж лекува има много рецепти в интернет.
Разликата между вас е че ти си го осъзнал и се опитваш да спреш, а той все още го отрича.
Има много да изпиша по темата, но не искам да натоварвам никого. Казваш, че не пиеш, как оспя, моля те кажи ми, помогни ми да се спася казвам себе си защото е истински АД ако той се излекува, всичко ще е ок, ще престанат скандалите и... , но ако не.... трябва да се разделя с него, а не искам

22.   от автора до номер 20 много си се филмирал така да се каже, всеки човек има индивидуална воля, желания и съдба така че ти като определи кои къв е без да познаваш никой, мога да кажа за теб че е вредно да излизаш на слънце щото един ден ще излезнеш ще ти хареса ще идеш на море ще се попечеш после ще вземе да изгориш, обаче като ти мине пак ще идеш така ще развиеш някоя ракова клетка на кожата ти ще се разболееш и ще умреш... това не се отнася за теб принципно го казвам сравнявам го с твойте филми! :)

23.   От номер 20
Хахаха... Авторе, ти направо ме разсмя. Прав си за филмирането. Може и така да е.
Виждам, че си падаш по хубавите мезета и питиета, ама да знаеш, ежедневното пиеене, не е на добре! Алкохолът не прощава! Осъзнай се човек!

24.   От номер 20Ако искаш сам можеш да си направиш тест, дали си алкохолик. Спри алкохола за една седмица. Седмица без капка алкохол. Ако издържиш, значи не си алкохолик, ако не издържиш, значи си Алкохолно зависим, тоест алкохолик си. Направи този простичък експеримент и сам ще рабереш как е положението.

25.   Според мен няма лошо да си пийваш по малко. Аз като бях по-млад, пиех всеки ден по една ракийка със салатата, просто да ме зареди и никога не съм прекалявал или напивал. След 6 години изведнъж усетих, че не ми се пие много, спрях алкохола за няколко месеца, сега пийвам по-рядко, на седмицата 2-3 пъти.

Изобщо, ако пиеш с мярка не може да се говори за алкохолизъм. Най-малкото алкохолиците пият заради самия алкохол, те мезетата не ги признават.

Така че споко. Но все пак бих те посъветвал заради жена си да си направиш кръвни изследвания на чернодробните ензими и ехограф на вътрешни органи. Ако всичко е в граници нямаш проблем.

27.   С най-голямото ми уважение, звучите като интелигентен и разумен човек. Не усещате ли, че нападате всеки който изразява позиция обратна на вашата или направо казано всеки който ви смята за алкохолик! Това не е ли достатъчно да си отговорите на въпроса дали имате проблем? ! Не ме разбирайте погрешно не казвам, че сте алкохолик няма как да преценя това през интернет, но смятам, че имате проблем. Погледнато от чисто психологична точка, отричате да имате проблем, но молите за мнение дали имате такъв? ! Мисля, че е достатъчно показателно. Успех!

28.   Еми, приятелче, то така се почва. Уж, за малко, по малко. После ще привикнеш и ще поискаш да увеличиш количествата. После пък мезетата ще ти се струват излишен труд и ще жулиш направо спирт. Не е никак хубаво, че млад човек бяга от "помията" в чашка. Помията не е чак такава. Помисли как живеят в Авганистан, Северна Корея, Сомалия... тук е като 5-звезден хотел.

30.   Алкохола е средство за опияняване на слабохарактерни индивиди.
Той също така има силен и доказан отрицателен ефект върху организмът и най-вече мозъка.

Умните хора, тези които имат ясна представа за себе си, никога не биха посегнали към алкохолна напитка, защото тези хора са на съвсем друго интелектуално и духовно ниво.
Няма по опасно нещо от "лекя" алкохол, защото човек се самозаблуждава, че това не е нищо, а в действителност той е бавно и мъчително средство за "самоубийство".

Учните хора, не се нуждаят от психотропни субстанции, които неестествено заблуждават "бедня" човечец. Те са здрави, те са енергични, оригинални и най-вече мъдри и не за друго, а точно заради факта че мозъка като ти функционира нормално той е най-естествен и здрав. Организма е изключително благодарен че не се товари със спиртни напитки от, които реално човек няма абсулютно никаква нужда да работи както му е предназначено.
Човекът е животно. Човек търси място където да спи и храни. Но аз лично не знам да има животни, които да пият алкохол.
Една крава ли ще е по-умна от човек? И не сами крава, а и маймуните имат инстинкт да се пазят от алкохол, а човек сам си вкарва алкохолизъма в душата "просто за да бъде забелязън от крехкото общество в което сме се превърнали".

Когато победиш не кой друг, а себе си то тогава ставаш истински силен.

31.   Здравейте, моя баща беше аклохолик. За жалост почина. Той почна с бира в приятна компания. После мина на ракия. Уж по една, после две и така в последствие стана алкохолик. Моя съвет е да пробвате себе си без алкохол извесно време. Направете го за себе си, защото после няма отърване. Аз съм дете на алкохолик и не съм имала бащина подкрепа, защото моя баща беше все на маса или го нямаше. Желая ви всичко най-хубаво и запомнете, че човек сам вреди на себе си и ако не предприеме мерки вреди и на околните.

32.   До 30: За "умен човек" си отвратително неграмотен. Ама повръща ми се чак! Душа, сила, човекът бил животно бабини деветини... Последиците от последния път, в който чух подобни брътвежи, бяха двама костюмирани от някаква "световна организация" бягащи надолу по стъпалата. :)
До автора: Гледай си табиета и хич не ги мисли, няма нищо по-хубаво от това да се отпуснеш в компанията на съпругата и чаша бяло вино вечер! Работя с главата си и знам какво е психическото натоварване. Консумирай с мярка. Обръщай повече внимание на децата и дома в почивните дни и всичко ще е наред.

33.   Тука се събрали от кол и въже да коментират кой е алкохолик и какво е, но си нямат идея дори. Алкохолика е човек който света му се върти около алкохола и не остава бе3 питие, щом си отвори очите и търси да удари нещо. Като почне да пие и не спира докато не се направи на мотика. И това е всеки ден да си пиян.
До автора - не си алкохолик, не ги слушай тия женски дето ра3виват теории... щом си гледаш живота, детето, жената напълно имаш право вечер да и3пиеш 2-3 ракии и някоя биричка. Дори по3навам семейства, които вечер 3аедно си сядат и си пият. Нито се карат, ходят си на работа и отгледаха две прекрасни момичета. Така че пийвай, хапвай носи си новите дрехи и както ка3ваше един колега "Гледам си кефа, че няма да живея с орлите"

34.   Не, не си алкохолик, но има вероятност да станеш, ако не посрещнеш сериозно твоята неудовлетвореност от света, в който живееш. Използваш алкохола като разнообразие и средство за разтоварване. Може би би било добре да намериш и друг начин да се разтоварваш и да не е единствено алкохолът. Като цяло алкохолизмът е тежка форма на зависимост. Както каза авторът на предишния пост, за да се деифинираш като алкохолик, трябва цялата ти екзистенция да се върти около алкохола. Губенето на мярка е най-достоверното определение. Ежедневно губене на мярка. При теб това не е така, но не означава, че не си нанасяш други вреди чрез алкохола. Така че разпускай, но внимавай и си намери някакво хоби.

35.   Натам вървиш, това желание с времето става все по- голямо. Алкохола не прощава! Колкото и безобидно да живееш сега. Алкохола е мощен наркотик, който е легален по чисто чудо.

36.   Знаеш ли, тая отрова е на път да съсипе най-прекрасното нещо в живота ми... да, 2 питиета след вечеря са нищо, какво толкова, нали? Е, да ама 200 грама днес, 200 грама утре... и сега сигурно ще прекарам най-тъжната Нова година в живота си, ще бъда съвсем сама, защото човекът, който обичам с цялото си сърце избра алкохола пред мен! В момента сме скарани... дори не знам защо. Снощи пак пи, после си легнахме, събуди се посред нощ и почна да говори някакви глупости, дори не разбрах какво точно говореше и защо. После просто стана от леглото, облече се и заяви, че ме напуска. Сега е в дома на родителите си и спи, чакам го да изтрезнее, че да поговорим, но знаеш ли, дори и да се съберем раните които ми нанася всеки пък когато е пил, да прощавам му, пък и никога не ми посяга или нещо подобно, но думите същото нараняват. Всяка такава "пиянска нощ" остава малка раничка в сърцето ми. Не знам още колко ще издържа. Ти реши, кое избираш хората, които обичаш и те обичат или алкохола.

37.   Интересно докъде си стигнал Авторе по пътя с алкохола, Аз пих 2г почти всеки ден, последната карах само нощни смени и пиех за сън така да се каже. И това плюс недоспиването ми докара стеатоза на черният дроп и то не в начална фаза. Все си казвах още малко, още малко здрав съм силен-ала бала, уж го контролирам, но стигнах дотам миналия декември до делириум и подобните тежки усложнения с интоксикирането, сега се лекувам, диета, не пия от 10дни, макар и да ме мъчи желание понякога. Човек трябва да избере и да се пребори със себе си.
А преади тези две години си пиех леко и с мезе и с приятели уж нормлно, но лека полека се потъва в това блато.

38.   И аз като номер37 в момента се лекувам от стеатоза. Много пиене, мезета и ядене късно вечер и през нощта, домтова доведоха. Отне години и имам късмет, че толкова време си го позволявам. Пиех по 6 бири всеки ден. Сега след като ходих на лекар, като ми сипят половин чашка бира се ужасявам. По лошото е, че след време пак ще почна, най вероятно.

Имайки това предвид, ако се ограничаваш до 3 бири или 1-2 ракиийи, аз не бих те определил като алкохолик. Просто гледай да не прекаляваш и да не увеличаваш с течение на времето. Не се тъпчи късно вечер с мазни храни, това е по вредно и от алкохола.