Споделена история от Наркотици и алкохол

Всяка вечер... алкохол
Имам супер много приятели, нищо не ми липсва, уча в чужбина, направо не мога да повярвам докъде съм стигнала много ме е срам. От няколко месеца има няколко дни общо когато не съм пила, в началото по купони, партита, но станаха някои неща и започнах вечер да пия по малко вино, постепенно малко се превърна в повече, повече в много, последно време дори пия от обяд- слетобяд, чувствам се гадно, всеки път като се напия си казвам няма да пия повече, но на другия ден историята се повтаря. Какво да правя, вече изпитвам някакво много гадно чувство ако не съм пила, също и апатия към околни, която не би трябвало да я има, сигурна съм че доста приятели се отдръпнаха от мен заради моите вечерни запивания, и то сама! Супер много неща се случват около мен, проблеми с приятели, скапани журналисти, приятелят ми, училището тук, околните хора. Знам, че решението да излизам, но нямам силна опора като някоя добра приятелка тук, която да ме изкарва например от тук и да не ми дава да пия. Сигурно изглежда смешно да говоря за зависимост от вино, като със сигурност има по-страшни истории от тази, но се чувствам ужасно : (

20 години

Коментари

1.   Трябва да престанеш! Не знам специалист ли ще потърсиш, сама ли ще се спреш - прецени според възможностите си. На 20 години е грозно да се превръщаш в пияница. Ще кажеш, че не е лесно да се спре, че не може - знам, много е трудно, но все пак не може да си седиш просто така и да чакаш проблема ти да се разреши от самосебе си. Направи нещо и се погрижи за себе си, защото си млада и ще се съсипеш.

2.   Трябва да потърсиш помощ обърнисе към психолог, гледай да намалиш алкохола, аз също имам проблем с алкохола но гледам да го контролирам пия почти всяка вечер но по малко при сън но аз съм мъж, за една жена е прекалено даже и това...