Споделена история от Наркотици и алкохол

Цигари?!
Здравйте на всички! Решила съм да спирам цигарите, както почти всеки знае цената им се вдигна, но пък и са доста вредни. Имам голямо желание за това, но се притеснявам за фигурата си .. в момента съм 1.65 и тежа 49 кг. не желая да качвам килограми.. исках да попитам дали наистина никотина разгражда мазнинте? И дали наистина ще кача някое и друго килце? Ако имате препоръки и съвети ги очаквам с нетърпение. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Никотина не разгражда мазнините :Д

2.   Зарежи, че ще качиш килограм, а просто ги остави. Те не са доста вредни, те са изключително вредни. Мисли за здравето си.

3.   Никотинът не разгражда мазнините, а просто подтиска апетита.
Много глупаво е да пушиш за да не си развалиш фигурата.

4.   Има много други начини да си поддържаш фигурата, но уверявам те, цигарите не са подходящият! Те само вредят! По-добре наистина ги спри. Ако фигурата ти е единственото заради което още ги пушиш, по-добре е да ги откажеш. Правилното хранене ще свърши много по-добра работа от това да се тровиш за нищо. Успех! :)

5.   Здравей ! Искам да ти кажа, че аз спрях цигарите и качих доста килца, за това не ги спираи ако си мислиш за фигурата. Аз сега каквото и да правя няма връщане назад ...

6.   Спортувай!
Спортът откъсва вниманието от цигарите и поддържа фигурата!
В противен случай е почти сигурно, че ще качиш... но е по-добре от рак на белите дробове нали?

Аз пуша, не много, но пуша. спирала съм ги много пъти... както някой беше казал "да спреш цигарите е най-лесното нещо на света-аз лично съм го правил над 100 пъти":)

Шайн:)

7.   Махай ги тези говна и вземи тръгни на фитнес като искаш да си запазиш фигурата. УСПЕХ!

8.   Номер 5: Не я насърчавай да пуши?
Ти добре ли си?

Аз бях спряла цигарите за 8 месеца и качих 2 кг., със спорт ги отстраних.

"Нямало връщане назад" -ако си обездвижена и не спортуваш няма и да има.

Шайн:)

9.   Ха ха, как никотина ще разгражда мазнините?

Гледай сега - проблема е следния. Като си свикнала да пушиш и ги спреш винаги ще има моменти в които цигарките ще ти липсват и ще трябва да ги замениш с нещо друго - вафличка, солетки, кроасанче. Всичко е въпрос на нагласа. Все пак ще се съгласиш че непушачките не се търкалят, па и сигурно не си отслабнала като си пропушила. Аз също искам да ги спра но нямам воля. Така че спирай ги смело. Успех.

10.   Абе ако можеш да спреш цигарите си е хубаво аз от 20 години се опитвам. Но имай предвид, че веднъж като се опитвах да спря надодх 5 кила.

11.   Здравей, аз съм момче на 24 вече не пуша година. Всеки ден тичам от 2 до 5 километра. Не съм мръднал нито грам нагоре нито надолу :) всичко е спорт

12.   Аз като номер 10 се опитвам да спра цигарите ама нещо не ми се получават опитите и от време на време ми хрумва да ги спирам ама не съм с голяма воля. Единия път, когато успях да ги спра за два месеца и половина, мога да ти кажа, че надебелях, а от страх почнах да спортувам усилено и всъщност свалих шест килограма. Така че не се притеснявай, давай смело, ако успееш. :P

13.   Здравйте на всички! Решила съм да спирам цигарите, както почти всеки знае цената им се вдигна, но пък и са доста вредни. Имам голямо желание за това, но се притеснявам за фигурата си .. в момента съм 1.65 и тежа 49 кг. не желая да качвам килограми.. исках да попитам дали наистина никотина разгражда мазнинте? И дали наистина ще кача някое и друго килце? Ако имате препоръки и съвети ги очаквам с нетърпение. Благодаря предварително.
------

Просто ги надцакай. Спри цигарите (не става постепенно, а рязко точно от сега) и започни движение и спорт. Така хем ще спреш цигарите хем няма да напълнееш. ;) Това е решението. Друго няма.

14.   Спирай ги, че утре може да ти кажат РАК и тогава ще се видиш в чудо.

15.   Здравето или фигурата, трябва сама да избереш.
Мисля, че отговорът е очевиден. Килограми се свалят лесно.
Отказах цигарите преди години. За мен нямаше избор защото тогава бях бременна, но от тогава до ден днешен не съм ги опитвала.

16.   Вече ми е все едно дали пуша почнах в пети клас сега сам осми и разбрах всичко за цигарите че не мога да ги спра бил са човек за дето ги е почнал не е хубаво няма спиране. Значи намиляш ги виш сия щи напрая график за седмица и ги спираш копуваш си ментови бонбони и изпушваш 10 цикаги на следващи я ден 8 и веднага като испушиш една цигара измукваш два ментови и така ще видиш че ще ти е гадно и ще ги спреш това и спорт след това за да ги забравиш

17.   Защо пък да спираш цигарите? Добре е да се пуши! Я не се лигави и пуши, много те моля.

18.   Недей да пушиш моляте мн е вредно аз кат няма ко да прая си пушкам ама иначе не ми се пуши а ако не пуша ЯМ! въпреки сичко пак ям така че пуши и яж и сичко ше е Ок

21.   Подкрепям №17. Щом душата ти иска, дай и. Познавам момиче, което пушеше от 5-и клас,при това тренираше Художествена гимнастика,беше отличничка, сега е отлична студентка. Все пак ,при всеки е индивидуално. По-лошо е да пиеш, отколкото да пушиш. Цигарите(никотина в тях) стимулират работата на мозъка и допринасят за успех в учението и работата.Според мен, до 20 цигари на денонощие не вреди;намаляването им и отказването от тях ще дойде закономерно с времето.Силовото отказване е много стресово за организма.

22.   Спри ги, бе човек! Номер 9 ти каза правилно. Заради това се пълнее, защото търсиш с какво да си замениш цигарите, а не защото никотина разгражда мазнините или нещо от тоя сорт. Почни да спортуваш и готово-няма да имаш проблем. А номер 17 и 21-не мога да повярвам. Аз лично познавам жена пушачка, на около 30, която пуши от 14 годишна. Отиде на изследвания и й казаха, че заради пушенето 16 години белия й дроб е като на 65 годишна жена, можете ли да си представите. А тя пушеше по 10-15 цигари, не повече. Казаха й, че ако не спре да пуши веднага ще живее най много да 45. Тя естествено спря, но започна й да спортува. Не качи килограми.

Пушенето едва ли влияе до такава голяма степен на всички, но тази жена ядеше изключително малко, беше злояда. Може би и това е повлияло, но хора, осъзнайте се, спрете да пушите !!!!!!!!!!

23.   Не знам, на мен цигарите не ми потискат апетита, а точно обратното! :XXXXX нормално слаб съм м/у другото:)