Споделена история от Наркотици и алкохол

Наркоман е, но е баща на бебето ни
Аз съм момиче на 18 години и също като много от вас имам и приятели и роднини на които мога да споделя. Но, мисля че ако има някой, който е изживял подобно нещо, някой отношения би ме разбрал по добре.

С приятелят ми нямаме брак, но ще имаме бебе. Тои е бил наркоман и до ден днешен не се отказал изцяло от тях. Многократно съм го молила да престане и съм таяла надежда, че ще осъзнае колко те не са му нужни. Многократно ми е обещавал, но напразно. Най-трудни са вечерите без него когато се запилява с приятели или стои до късно на компа неможейки да заспи заради поредното надрусване. Въпреки това тои търси всеки удобен момент да ми докаже колко обича мен и бебето което расте в мен.

Много пъти съм се питала дали щяхме да сме заедно, ако не бях бременна. Щях ли да бъда толкова силна? Но, винаги стигам до един и същт извод-че го обичам толкова много и той пък е моят наркотик от които никога не искам да се откажа.

Коментари

1.   Само ще ти кажа, че с тая бременност на 18 си вкарваш еб*ти автогола. Сега ще трябва да си пропилееш най-хубавите години по майчинство.

За бога хора мислете преди да правите секс с когото и да е!!!!

2.   Мило момиче, искренно ти съчувствам. Просто идея си нямаш в какво се забъркваш. Ама идея си нямаш. Има една приказка: да стнанеш баща е лесно, но да бъдеш баща е трудно. Има разлика от небето до земята да си бременна и да имаш дете. А когато бащата е зависим тогава е просто неописуемо. Миличка приготви се психически, че сама ще си гледаш детето, а на всичкото отгоре няма да го правиш спокойно.

Боже в какво си се забъркала! Само любов не стига, мила, тя е крайно недостатъчна при твоята ситуация. Помисли реално върху това което ти се случва, а ако не можеш поговори с някой, който е наясно със болеста зависимост. Най-искрено ти желая успех, защото знам колко е трудно и дано ти да си от тези хора при, които подобни истории имал поносим край. Успех!

3.   Съгласна съм с номер 1!

4.   Аз не съм на същото мнение! Какво като е на 18?! Щом обича приятеля си, няма нищо лошо, че очакват бебе! Напротив! Знаете, че голямата любов идва само веднъж в живота.. Тук обаче проблема са наркотиците.. Поговори с него и го посъветвай да се обърне към специалист. А пък и зависи какво имаш предвид под наркотици. Ако става въпрос за трева или бЕло, недей се коси, ще го израсте. Ако е нещо друго... вече работат е сериозна! Успех!

5.   От номер 1: Как какво като е на 18? Ти знаеш ли че има хора на 18 които още са си с детския акъл. На 18 освен да си завършиш средното образование, да ходиш по дискотеки и подобни неща друга работа нямаш! Това е времето да си живееш както си му е реда.
След няколко месеца ще роди.Това бебе нали трябва да се полагат грижи за него и пари ще трябват.А трябва ли да ви напомням, че бащата е наркоман? Че е ПРИСТРАСТЕН?! Парите ги дава за някаква бяла прах.

Ако питаш мен по-добре си отгледай детето при вашите защото не съм сигурен, че ще е леко.Да, голямата любов идва веднъж в живота, но има разлика да си влюбена и да станеш майка.
Успех!

6.   Лора 21 год. - Тук не става въпрос за любов, вече говорим за дете, което ще роди едно 18 годишно ДЕТЕ! Постъпила си много безотговорно, щом бащата е нарко зависим, замисли се, че това е напълно вероятно да се отрази на бебето (чукам на глава) , а ти с твоите 18 годинки мила дете ли ще гледаш, или от пубертета ще излизаш?! Съжалявам, че съм толкова директна, но това е което мисля!

7.   И аз бих те посъветвала подобно нещо. Приготви се психически, че сама ще гледаш детето. Така поне няма да разчиташ толкова много на приятеля си. Потърси помощ от родителите и роднините си. Също така запознай лекарите с положението и е добре да направите нужните изследвания, защото детенцето може да се окаже потърпевшо.

Станалото, станало - няма смисъл да те виним. Но другия път преди да взимаш такива сериозни решения, помисли над някой неща.
Бъди силна!
SFA

8.   Леле, все едно разказваш моята история с леко променени детайли Оо

Аз също имах приятел наркоман, само дето той не полагаше никакви усилия да ги спре. Молих му се, заплашвах го, дори с техните и с полицията говорих, никакъв резултат.
Забременях от него на 19, само че тогава бях проумяла, че аз може да искам да се боря за него, да го накарам да откаже наркотиците, но той не желаеше. Две години съм го хранила, водила съм го по клиники, дори наема му плащах, защото той нямаше пари. Заради него се изпокарах с родителите ми, само защото си мислех, че той ще спре да се друса заради мен. След като родих, се преместих в чужбина, живея с една близка приятелка, която ми помага да се грижа за бебето.

Не знам дали ще ме послушаш, но аз ще ти кажа - остави го. Не вярвай на хората, които казват 'бивш наркоман няма', но ако той не е готов да се бори заради теб, да натисне малко и да се освободи от този капан ... не обричай и себе си, и детето - ако решиш да го запазиш : ) - на такава съдба. Аз си пропилях най-хубавите години, търчейки от клиника на клиника, през две работи, за да мога да му плащам наема и храната.
Но ако видиш, че се опитва, ако разбереш, че може и ще спре наркотиците заради теб и детето - стой до него, не го предавай.

Успех :)

9.   ОЛЕЕ НА КЪДЕ ОТИВА ТОЯ СВЯТ

10.   Е кво като е бременна моята приятелка роди на 12 ... И сега си живее с гаджето си от 2 години и си гледат детето

11.   Ам при вас във Факултета и на 10 раждат...

12.   Пък аз родих, когато бях на 7.

Идиоти...

13.   Тази история наистина много ме трогна,но трябва ли да имаш такъв човек до себе си.Незнам дали ще повярваш на моите думи,но по-добре го остави.Ако той не е готов да защити любовта си...не обричай себе си и детето ти на това.Приготви се психически сама да отгледаш детето,защото,,бивш наркоман'' няма.Бъди силна само заради детето.Постъпила си много безотговорно,щом бащата е наркоман,замисли се да не се отрази психически на детето.Извинявай,че ти говоря така директно,но така го мисля и чуствам.

14.   1. Само ще ти кажа, че с тая бременност на 18 си вкарваш еб*ти автогола. Сега ще трябва да си пропилееш най-хубавите години по майчинство.

За бога хора мислете преди да правите секс с когото и да е!!!!
Тъпак. А ако убие бебето заради теб? Малоумник. Ако ми беше на близко щях да ти хвърля такъв пердах, че щеше цял живот да ме помниш.

-----

Като родиш бебето животът ти ще добие нов смисъл и всичко минало ще ти се струва смешно и детско. В никакъв случай аборт!!! Цял живот ще те преследва вината. А до бащата - ако си върши задълженията и е мил и добър поддържай отношения с него. ТРЯБВА МУ ЛЕЧЕНИЕ ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ САМ НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ. Ако обаче стане гаден го махай. Няма да имаш нужда от него и бебето ще го замести почти напълно. Все пак не постъпвай грубо и гадно с него, защото какъвто и да е му е баща. Той е БОЛЕН. Нуждае се от лечение. Наркотика е болест и даже да има желание много трудно ще се откаже от него без помощ. Той не е виновен това е по-силно отколкото храната и желанието за ядене при теб. Много трудно може да се откаже само с воля (сеедно ти да спреш да пушиш и да ядеш). А ти гарантирам, че ако е зарибен не е малко, а редовни си взима. Просто не го виждаш и се крие.

15.   До номер 14 - като ти гледам коментара, като че ли и ти не си по-умен от нещасния баща на бебето.

Заплашваш с бой без да осъзнаваш, че тука всеки е свободен да се изкаже по проблема.Дали майката ще прави аборт си зависи от нея.А ако ти смяташ, че тя може да се влияе от мнението на анонимен човек, то тогава по-добре се прегледай.

Също така не мога да се съглася с теб, че момчето НЕ Е ВИНОВНО (?!).Та тия наркотици да не би сами да са попаднали в тялото му?Той е трябвало да мисли за последствията преди дори да опита наркотици.
До авторката - надявам се че проблема ти е отминал и си взела добро решение за бъдещето на теб и на бебето ти.

16.   Колко ме е яд, сигурен съм че не си единствената която ходи/женена за наркоман. А аз съм просто едно "добро момче" което няма приятелка. Как може ?

17.   МИТИО: Малко критика към авторката ако беше ползвала презервативи сега нямаше да има чак такава дилема ;) Говорете сериозно и да се взима в ръце!