Споделена история от Наркотици и алкохол

Вредата от цигарите върху белия дроб
Попринцип не съм редовна пушачка, но сега лятото имам навика да пуша всеки ден. Искам да попитам възможно ли е пречистването на белия дроб ИЗЦЯЛО след спиране на цигарите, и ако да колко време му трябва? И също ако някой знае как по-бързо мога да спомогна пречистването ще съм му много благодарна. :)

Коментари

1.   Да, възможно е изцяло да се прочистиш, защото, клетките на цялото ни тяло се сменят средно на всеки 10 г.
След 3 г. обаче ще си намалила рисковете от пушенеточнаполовина, а след десет сякаш никога не си пушила.
След само 3 месеца обаче ще се е възстановила сърдечно-съдовата система.
Повечето пушачи същност умират от сърдечен удър, защото никотинът свива рязко артериите и се отлепят плаки, които запушват главни сърдечни съдове.

Моят дядо е бил много голям пушач. Починал е на 36 г. от рак на белите дробове, който се е развил за три месеца. До ден днешен няма лечение на този вид рак. Оставя две малки деца и никога не вижда внуците си. За нас дядо е само един паметник със снимка.
Никога съм пушила. Умира се страшно, баба ми ми е разказвала. Мъките са огромни и дано да има съвестенлекар да ти предозира приспивателното като при дядо... Преди дробът ти да се разпадне съвсем.
Всяка година в Европа си отива един средно голям град като Франкфурт заради цигарите, а 15% от жертвите са пасивни пушачи, оставени без избор. 3 м. след забраната на пушенето на обществени места намаляват инфарктите с 15%, а след 6 м. с общо 30 %
Успех

2.   Значи... 1во всичко си има мярка.. ФАКТ цигарите са вредни.. но имам няколко въпроса към теб..
1. На колко си години?
2. По колко цигари на ден пушиш?
Ако пушиш по 1-5 цигари дневно.. няма се плашиш не е толкова вредно колкото си мислиш... ако изядеш един бургер в макдоналдс ще си навредиш повече ;)
А за това дали ще ти се прочистят дробовете... ами ДА... но ако пушиш по кутия на ден :/ няма как да стане ще ти е тежко.. ще се задъхваш... рак не се получава толкова лесно :) Да да пример с мен...
Аз съм момче на 15 години.. и пуша 1-2 цигари на ден.. не се задъхвам.. нямам никакви проблеми... зъбите ми не са жълти нито пръстите... нито имам бръчки... Живея във вход с пенсионери... някой пушат други не... на 60-70 години са всички.. всички са минали през какви ли не болести.. но като ги видиш на пейката.. нямат разлика по между си ;) Нито на пушачите им са жълти зъбите.. нито са по-бръчкосали от другите... нито имат рак.. и всякакви такива... Моя съвет е имай мярка... пуши цигара с кафето.. и максимум 5 на ден ;) Ако можеш ги откажи... колкото и да е вреди си.. но не чак толкова колкото се представя

3.   Да, след 10 години.
Колкото по-бързо спреш - толкова по-добре за теб и за бъдещите ти деца.

4.   Пуши си и хич да не ти пука :)
Напиши Никотинови Производни в Гуглето и виж какво пише.
Няма нито един нобелов лауреат по физика и математика, непушач, специално съм проверил. Тоест, няма истински умен човек, който да не пуши :)
Но....
Не гълтай дима!
Или си пуши наргиле, от него рак не хваща.

Y D

5.   Към 2 - и аз съм на 15, зависи пуша от 3 до 5 цигари на ден. Не съм пристрастена, мога и без да пуша попринцип, но лятото си ми е някак приятно да го правя. Просто скоро се замислих това удоволствие колко може да ми коства, но явно не е чак толкова щом не прекалявам :)

6.   Аз съм 2.... спокойно и аз съм така ;) И аз само лятото пуша по 1-2 цигари на ден :) Единствения проблем е цената на цигарите :/ Но аз никога не съм си купувал цигари... винаги ми дават :D

7.   Здравейте искам да ви попитам аз пуша от 1 година на ден по 4-6 цигари но не пуша едни същи черни ли са ми дробовете? Защото наще искат да ми снимат дробовете и не знам какво да правя :(

8.   Здравейте на всички тийнейджъри. Аз съм момче на 28, което гледаше баща си преди четири години о го хранеше през сонда, защото болката на ракът е неописуема, а ефектите й...! Аз пуша също и то. много повече от вас, но не искам да го правя, затова давам този съвет. НЕ пушете!!! ВЪОБЩЕ! После ще ви е мн трудно да ги спрете, тъй като симптомитена абстиненция към никотиновата зависимост са почти същите, както към хероиновата

9.   Цигарите са изцяло на психическа основа - през 2009 останах без работа и като нямах какво да правя пушех по цял ден - ама в един момент се усетих какво правя и ги спрях от раз... вече толкова години - от време на време паля за келешлък, но така и не почнах отначало...

10.   Номер 4 ако не се гълта дима има голяма вероятност да се хване рак на венеца! Затова е по добре да се гълта. Може да ти става лошо в началото като започнеш да го гълташ, но се свиква!