Споделена история от Наркотици и алкохол

Моята история за марихуаната
Здравейте, искам да споделя моята история и да помоля за съвет.
Всичко започна когато бях на 15 години. Един приятел ме зариби по тревата. Но спрях преди 3 седмици, сега съм на 16. Но от 3-4 дни се чуствам като напушен, зле психически, параноя че не съм наред и незная дали ще се оправя, апатия, объркан, разконцентриран, вече не помня много добре, расеян съм и загрявам по-бавно. Говорех преди време с този приятел който ме зариби по тревата и той каза че това е че сме в тинейджъри и е нормално и е лекар му го е казал. Също каза че при него се оправят тези симптоми, а при мене ще се засилват. Тогава не му повярвах но беше прав. Вчера споделих на майка ми и тя ми каза че хормоните ми бушуват и е нормална така да се чуствам и всичко ще се оправи. Също ми каза да не мисля за това. Реших вчера да споделя на възрастен приятел който е пушил и ми каза да не ми пука за това да се отпусна. И каза да не се замислям за това да го забрава за да се оправя. Но се притеснявам да не съм си прецакал психиката, мисля утре да си направя психотест дано нямам някоя психо болест. Ще пиша като излезнат резултатите. Моля ви дайте съвети и без хейтъри.
Моля ви не си мислете че тревата е безвредна и като ще я спряли ще наред, за да нямате проблеми като мене

Коментари

1.   Ще изчезне, но никога не го прави :). Ще съсипеш живота най-вече на родителите си!

Поздрави, Узунов

2.   Ти сам прецени какъв "приятел" си имаш щом те е зарибил по тревата............ никакъв приятел не ти е, а абсолютен балък. Аз бих му набил тупаниците моментално.

3.   Успокой се, нямаш никакви психически проблеми - 100% гаранция. Разбирам, че си пушил марихуана редовно и сега си спрял изведнъж, организма ти просто се нуждае от някоя и друга седмица, за да привикне към промяната
Също си в особена възраст, в която може често да имаш някакви промени в настроението и в организма.
Само в никакъв случай не прибягвай до тревата отново! Моля те! Имам близки приятели, които започнаха на шега от деца да пушат трева и в момента са на много мрачно място. Тежки наркотици, дългове и всички истории, които си гледал по филмите. Съжалявам, че живота им се стече така, но те взимаха решения за себе си! Още си малък, недей да се подлъгваш и да се зарибяваш по каквото и да било, цигари, алкохол, наркотици... Аз самата се подведох и бях тръгнала по лош път, слава на бога, че на време се спрях. Много е опасно.
Избягвай хора, които си мислят, че е готино и че няма да ти навреди да пробваш!
Ще ти навреди, повярвай ми! И тогава ще имаш сериозни психически проблеми. Ако се изправиш пред дилема да пробвам ли или не - спомни си този коментар и НЕДЕЙ! Спортувай, намери си хоби, учи! Постигни нещо в живота си, не се занимавай с глупости, които застрашават здравето ти и нараняват хората, които държат на теб.

4.   Приятелю кратко и точно ще ти кажа, че няма от какво да се притесняваш. На 17 съм, пуша трева от малко над 3 години (като от година и половина редовно) и в момента се справям супер в спорта, първи съм в класа по успех и така. Аз имах същите проблеми. Просто не трябва да го мислиш и да се успокоиш. Освен, ако не си пушил 10 пъти дневно преди да спреш, се съмнявам, че ще имаш проблеми.

5.   Аз си бях изгубил чувството за реалност и се бях стреснал доста но това беше в началото и отмина съвсем нормално е като се има предвид че ефектите от THC действат до 72 часа дори да не си напушен за това се чувстваш така не се тревожи нищо ти няма

6.   Аз съм на 16 години. На 14 пробвах за пътви път и от тогава до септември 2014 бях пушила максимум 10 пъти. Но, когато се прибрах от морето започнах да пуша в големи количества, да правя елементарни грешки, да затъпявам с една дума. Супер бавни и инфантилни движения, чувствам се като охлюв. Правя го защото попадам в съвсем различен свят, чувам музиката по уникален начин и съм далеч от реалността. Но мога да спра по всяко време. Мисля, че това е до психика. Трябва да имаш воля! Спри да си внушаваш, че си пристрастен и всичко ще е ОК.

7.   От автора като не мисля за това съм спокоен. Но днеска отидох до александровска болница в детска психиатрия нямаше спихолог и казах това на един психиатър. И той ми задаваше въпроси от сорта :
Плашат ли те хората?
Имаш ли чуство че ти четат мислите?
И такива подобни въпроси. Аз му казах ако може да ми направи спихо тест и да видим дали нещо имам?
А той вика каде са мама и тате, и че не може без тях да ми правят тест и да дойда с родителите си. Но аз искам да е дискретно без да тревожа майка ми още. И така не получих отговора който искам. Питах го 1 ден ще отнеме теста и той каза :Да за СЕГА. Защо за сега?

8.   Аз бях така на тия години без да съм пипал нищо. Ще се оправиш, чети и се образовай. Като знаеш как работят тялото и мозъка ти, няма да има за какво да се притесняваш.

9.   От автора като не мисля за това съм спокоен. Но днеска отидох до александровска болница в детска психиатрия нямаше спихолог и казах това на един психиатър. И той ми задаваше въпроси от сорта :
Плашат ли те хората?
Имаш ли чуство че ти четат мислите?
И такива подобни въпроси. Аз му казах ако може да ми направи спихо тест и да видим дали нещо имам?
А той вика каде са мама и тате, и че не може без тях да ми правят тест и да дойда с родителите си. Но аз искам да е дискретно без да тревожа майка ми още. И така не получих отговора който искам. Питах го 1 ден ще отнеме теста и той каза :Да за СЕГА. Защо за сега?

10.   дереализация си отключил най - вероятно

11.   С наркотиците, включително уж безобидната тревица, не се пише история. Точно обратното - пропускаш да напишеш много история.

12.   От автора:
Станал съм пълен непокист, загубих единствените си приятели, в училище изкарвам лоши оценки дори нямам бележник. Бившите ми приятели и семейството казват ако ти сам не се оправиш, стегнеш и промениш с никаква друга помощ няма да стане, но точно това е че не ми пука или не осъзнавам това което ми казват. Не знам как да изкарвам хубави оценки като не ми пука. Дори вече не вниквам в думите, супер затъпял съм и ако преди съм мислил на 100 процента сега мисля на 10 процента. Не знам това дали е от пубертета но само глупости правя и много трудно си спомням нещата вече. Аз мисля че ако отида на психолог и ми казва какво да правя и как да го направя ще се оправя, но ако не ми пука какво ми казва тогава нямам решение.
Моля ви дайте ми съвет какво да правя.
Но без коментари от сорта :
Дори да ти дам съвет нали каза че не ти пука какво казват хората!!!
Благодаря ви!

13.   От автора :
Преди малко четох за сенилна деменция и майче симптомите съвпадат и пак започнах да се притеснявам че за мен живот няма с тази психическа болест. Но не знам коя точно имам или е от пубертета

14.   Аз сам на 10год. И преди 5 месеца пробвах обикновена цигара и се замаях чуствахсе се сено мога всичко и след 5 часа едвам ходех. но се оправих за 2 3 дена

15.   Брато, аз като отказвам цигарите имам горе-долу същите симптоми, като тези които описваш.
Оправям се на 90% чак на третата седмица (при 100% непушене естествено).

Дай си малко време.
Пробвай и спорт.
Организмът ти има нужда да привикне отново към нормалното си състояние.
И в никакъв случай не започвай отново. В никакъв!!!

16.   И аз бях така... някакво замаяно такова, дискомфортно.. след 2-3 седмици ще се чувстваш по-добре. От 2-3 месеца не съм пушил и не мисля до го правя. Недей и ти.

17.   Здраве?, и аз съм на 16 и историята ти е същата като моята. Аз не съм пушила вече 3та седмица и започна да ми минава така че няма смисъл да се притесняваш.... Аз мисля да спра с тревата. Спри я и ти!! :)

18.   От автора вече съм спрял за ВИНАГИ. Всички фр на тези ходини се чустват така и ми няма нищо за сега. Това е от пубертета вече свилкнах и съм ОК.
Мерси за съветите :) :) :)