Споделена история от Други

Общинско жилище
Здравейте! Трябва ми информация, защото четох много но не ги разбирам тези неща.
Съвсем скоро почина много близък роднина ;( .
Живееше доста време в общинско жилище и предполагам, че общината ще си го вземе.
Аз бях много близък с починалия и там ми беше, като втори дом.
Има ли начин да ми преотстъпят жилището, да бъда аз наемател или да го купя?
Пълнолетен съм. Нямам други имоти на мое име. По лична карта се водя в къщата на баща ми.
Моля за съдействие. Или поне да ме ориентирате към кого трябва да се обърна за да ми разясни нещата. / общината, брокер, адвокат?/

Коментари

1.   Шансът ти е никакъв. За наемател на общинско жилище трябва да отговаряш на условия, за права да го купиш също. Нито адвокати, нито министри могат да ти помогнат. След като баща ти има собствена къща ти на условията не отговаряш.
Единствения ти шанс е да подкупиш някой корумпиран работещ в областта като платиш двойно подкуп и купиш и на него жилище, но така целта не оправдава средствата.

2.   Пак съм №1. Условията да получиш въобще общинско жилище под наем е не само да нямаш имоти, но и да нямаш надежда да наследиш такива, а твоят баща има имоти.

3.   Наясно съм с нещата и според мен няма да стане, защото тези жилища се дават на хора, които няма къде да живеят, а ти живееш в жилището на баща си. За да те настанят, трябва да кандидатстваш, но има толкова кандидати, че аргументи от сорта на това, че покойника ти е близък не се разглеждат. А за купуване, трябва да си живял минимум 5 години на адреса. За да те настанят в това жилище, трябва човека който живее да ти е роднина, например баща, ти да живееш в района на свободен наем, който да не можеш да плащаш. Тогава се свиква комисия, но в случая роднината ти е починал. Можеш да отидеш в общината да питаш все пак.

4.   Не може и тава е, няма към кого да те насочим. Има други бедни хора, които нямат никакъв дом и се нуждаят от общинско жилище. Нека не бъдем егоисти.

6.   Шанс = 0.

7.   В никакъв случай не се отказвай, без да си отишъл да проучиш нещата. Подай си молба по етапния ред, следи си нещата после и ще видиш, че може и да стане.

8.   Автора: Аз съм наясно, че има много чакащи. Искам да запазя апартамента, защото сестра ми е самотна майка с две деца и няма, къде да живее. Това, че баща ми има жилище - все пак не си избираме родителите и това на всеки е ясно...
Врътки има много до колкото вече разучих. И в повечето случаи тези в общината си ги дават на тяхните близки, а не на нуждаещите се хора.