Споделена история от Други

Моето бебе, което не оцеля
Здравейте. Ето я и моята история. На 18. 12. 2015 трябваше да дойде цикъла ми, но още преди това аз знаех, че в мен има малко същество, чувствах го... И така ден след ден се появяваха нови симптоми, сънливост, болезнени гърди и т. н.. , но не смеех да направя тест и така до 25. 12. 2015, точно на Коледа станах в 6 сутринта, отидох в банята направих теста и го оставих , изчаках една минута, която ми се стори цяла вечност и когато погледнах теста.... чудо... две черти.. разтреперих се, въпреки че бях сигурна... Веднага го снимах и го пратих на моят " бивш" приятел. След час ми отговори.. и беше категоричен, че не иска!!! Радостта ми беше попарена, и все пак... аз реших, че ще запазя детето та и целия святт дори да беше срещу мен. И така на 28 дек. бяхме на генеколог, той потвърди бремеността ми, в матката е и бях на около 4 седмици, но не даде надежда заради кафявото зацапване, затова не се наложо абразио.. И така чаках всеки ден и плачех, но ето че до 9 седмица бебето се развиваше, имаше си сърчице, не пиех хапчета за задържане... и точно когато реших, че детето ми , ще оцелее, започнаха болки в кръста, без кървене, но ставаха все по - силни, пих спазмалгон, но не помагаше и вечерта преди да си лягам, болката утихна.. и точно когато си мислех, че Господ е с мен, отидох до тоалетна и го усетих как падна, тогава бях вече 10седмица, 28. 01. 2016г. Никога няма да забравя тази омразна дата, както и термина , за който бях определена 25. 08. 2016г. :)...

Коментари

1.   Действително жалко, но в случая не става дума за бебе, а за зародиш. В 10 седмица зародишът няма нервна дейност, и е много малък - не е това бебе!
Иначе всяко зло за добро - природата си знае работата и много често до 3 месец има подобни спонтанни аборти на ембриони, които са повредени. Освен това ембрионът не е бил желан от бащата и ти щеше да си самотна майка. Всяко зло за добро. Един ден ще имаш семейство, желани деца и ще разбереш разликата и, че случилото се е било за добро.

2.   Може би е за добро, често организмът ни сам изхвърля увредените зародиши.
Това не е бебе!

3.   На листовката на спазмалгон пише "Спазмалгон не трябва да се прилага по време на бременност и в периода на кърмене. "
Не казвам, че това е причината за аборта (не съм специалист и няма как да знам така ли е или не), а за да го прочетат евентуално бременни жени или бъдещи такива.
Иначе историята ми се струва измислена, но може и да греша - ако е така - Моите съболезнования.

4.   Ох, господи. И какво толкова? Какво толкова е станало. Първо, че не е бебе, второ, че и да беше щеше да е все тая. Извиняваѝ ама на никого не му пука. По света всеки ден умират ХОРА, които имат семейство, приятели, близки хора и наистина ще липсват, а не някакъв си зародиш или бебе. Не разбирам и хората, които правят деца. Планетата и без това е пренаселена, ако продължим със същите темпове знаеш ли какво ще стане?

Айде стегни се, осинови си дете по- добре.
Наистина не знам как редакторите са одобрили подобна глупост.
Извинете за грубото изказване, но не можах да се сдържа..

5.   Когато плода не се е развива добре и има проблем, природата си има механизъм да го изхвърли... Тя си знае работата. Ето защо до 12-та гестационна седмица се изчаква и не се обявява бременността за сигурна, защото не се знае дали организма няма да го изхвърли като негоден.
Така е трябвало да стане... не се измъчвай. Живота е пред теб! :)

6.   Тоя твой "приятел" ако още си с него, веднага да го махаш. Не се шегувам, нямаш работа с такъв, на никое момиче не пожелавам да попада на този и подобните му...

А за бебето, не съжалявай, това е спонтанен аборт.
Случва се, и на мен ми се случи. Както ти писаха, плодът не е бил наред и затова е изпаднал. По-добре,
че организма е реагирал.
Но с такива, дето правят дете, което не искат, по "случайност", да си нямаш работа.

7.   Тоя твой "приятел" ако още си с него, веднага да го махаш. Не се шегувам, нямаш работа с такъв, на никое момиче не пожелавам да попада на този и подобните му...

А за бебето, не съжалявай, това е спонтанен аборт.
Случва се, и на мен ми се случи. Както ти писаха, плодът не е бил наред и затова е изпаднал. По-добре,
че организма е реагирал.
Но с такива, дето правят дете, което не искат, по "случайност", да си нямаш работа.

8.   Мила, наистина съжалявам за това което преживяваш в момента, но погледни го от този ъгъл може би това е това е знак от съдбата или от Господ, че ти не трябва да имаш дете от човек който не те обича и няма да обича и него! Милото сигурно щеше да страда много при мисълта, че с баща му сте разделени и че той не го желае и не го обича! Знам че ти е тежко но трябва да опиташ да продължиш напред! Сигурно така би искало и нероденото ти детенце в този момент да продължиш живота си и да срещнеш подходящия човек, от който ще родиш вече обичано и желано от двамата дете! Колкото до коментари едно и две ужасно сте безчувствени да ви видим вас ако не дай си боже ви се случи някой ден

9.   Пие се ношпа, а не спазмалгон.

11.   Съжалявам за загубата ти, но това не е бебе. Така е трябвало да стане. Щом в паднало само, значи е имало причина. Още повече. щом бащата не го е искал. Ще намериш друг мъж, който ще иска деца от теб и ще си ги гледа. Недей да съжаляваш. Всичко ще е наред. Не можем да променим миналото, но можем да се поучим от грешките си. В твоя случай да. не забременяваш, ако не си сигурна в мъжа.

12.   Похвално е, че си решила да запазиш бебето си, но някои неща не ги решаваме ние а Господ. това е божа работа-мисля, че Господ иска да си с ПРАВИЛНИЯ за теб човек, а не с този, от който си забременяла.
толкова съжалявам за бебето.

едно е сигурно-този бившия ти не е твоят човек...
поплачи си и продължавай напред по-силна и опитна.
Заслужаваш щастие и ще го получиш миличка :)
прегръщам те

13.   Благодаря ви!!! Както казвате.. може би е било за добро, но все пак това ми беше първа бременост и никога не съм мислела, че точно така, ще се развие. Вероятно някои от вас сте прави, че все още не е било бебе, но все пак всеки един от нас е бил зародиш!!! ;))

14.   Мила много съжалявам за загубата ти. Бих искал да попитам тези които са написали че това не е бебе но зародиш вие майки ли сте знаете ли какво е да чуеш сърцето на детето ти, какво неописуемо щастие е? ! Аз много добре те разбирам и аз преди две години преживях подобна загуба и знам колко боли, каква празнота остава след загубата на БЕБЕТО. Затова не го наричайте Зародиш във интернета има доста информация за бебетата във всяка една от седмиците информирайте се така ще спрете да наричате бебетата ни зародиши!!!!

16.   Нещо не схващам! Каза ли са ти че трудно ще го задържиш, но не си пила хапчета за задържане. После пък си пила спазмалгон въпреки че е забранен за бременни!?!

17.   До номер 4. Изобщо не си прaв. По добре е дa си имaш свое дете, отколкото дa си осиновиш. Aз не знaм теоя коментaр кaк сa го пуснaли. Aз също нaпрaвих спонтaнен aборт, беше кухо яйце. И нa мен ми беше мн. гaдно и все още ми е, a вече имaм дете нa 10 месецa.