Споделена история от Други

Различен ли съм ?!
Здравейте, искам да ви споделя една своят черта от моята натура. Момче на 16 почти 17 години, но съм доста мълчалив.
Не съм от хората с голямо самочувствие и его, напротив самочувствието ми е под вскаква критика, много лошо...
Гледам да си уча уроците, за мен е важно образованието и бих искал да живея хубав живот в бъдеще, понеже сега живота ми е съпроводен от маланхолия и терзания.
Не съм гей, под " различен " имам предвид " различен манталитет "
Има едно нещо което ме затвори, буквално погуби последните няколко лета от живота ми!
Искам да се променя, да стана по-общителен, но не знам как? Има едно момиче, което харесвам, но още не мога да се престраша да я поканя да излезем някой път и то заради тази " Плахост " която се породила в мене. Преди години цялата " Сган " започнаха със сарказми, подигравки и тем подобни и това нещо порони цялото ми същестуване!
Мисля, че е време за реформа, моля давайте съвети! Наистина, за мен това е много важно, много важно...

Благодаря за обърнатото внимание!

Коментари

1.   Това, че учиш е добре! Важно е да си над нещата и да не се влияеш от чужди приказки, те за предизвикани от завист и комплекси, което не е твой проблем. Не позволявай да ти говорят така, приемай го с надсмешка и им казвай, че са жалки комплексари! Покани момичето още утре и гледай да говориш с нея на всякакви теми, не трябва да се притесняваш.. давай го небрежно, ако е правилното момиче за теб ще те оцени. Няма нужда от театри, няма нужда от постановки. Разчупи стените около теб и гледай да се забавляваш и да ти е готино

2.   Не можеш да очакваш разбирателство от съучениите си. Съвременната ни култура ни учи, че трябва да сме вървежни типчета, нацепени батки и яки каки, с големи цици. Място за самоанализ и критичен поглед върху света няма. Това, което искам да ти кажа е, да не им се връзваш. Определено имаш в себе си проблеми и болка и те съветвам, да се ориентираш към някакво хоби, за да изразходваш енергията си (само не се ориентирай към алкохол и наркотици... изчакай да станеш поне на 30, преди да започнеш да ги взимаш, като превантивна мярка срещо неприятните емоции). Чети повече книги. Смени средата си, доколкото това е възможно. Търси нови преживявания.

3.   Пич, не трябва толкова много да го мислиш и да си го слагаш на сърце. Аз бях долу-горе като теб на тези години. Не, че нямах никакво самочувствие, но не разполагах с пари и не можех да излизам заедно с другите. Съответно, бях оставен настрани и бях малко като единак. Учех си и уроците, като теб и това допълнително наливаше в имиджа ми на задръстен. Не, че са ми се подигравали или нещо такова. Подобно отношение не съм позволявал, пък и съучениците ми не бяха идиоти и общо взето си бяхме приятели. Все пак обаче, имиджа малко или много си го имах, но си имах и цел, и тя беше да вляза в добър университет. С момичета тогава не се занимавах, понеже както казах нямах възможност да излизам и си давах ясно сметка, че няма как да се получат нещата. Освен това момичето, което харесвах от класа не ми обръщаше никакво внимание-хаха. Това, което мога да ти дам като съвет обаче, е да бъдеш твърд, да не ти пука за мнението на другите и да изглеждаш спокоен. Ако започнат да ти се подиграват, че много учиш и т.н., просто ги отрежи, но остро и със самочувствие. Естествено, нещата няма да се получат веднага, но поставиш ли си го за цел, успехът ще дойде

4.   В абсолютно същото положение съм. И понеже не съм отворен като другите, им позволявам да ме мачкат и това направо ме изкара извън нерви. Изглеждам мега спокоен, но като се прибера ми иде да избягам от всичко, учениците ми си мислят че може да ме използват, а аз искам да им докажа че не е така, но прекалено ме е страх да правя каквото и да е било... Почти съм сигурен, че го правят защото съм много по-добър от тях (като възпитание, дисциплина, знания и т. н. ) и сега съм им като плячка. И в миналото ми училище беше така и направо ми писна.

5.   Здравейте Сър Стенли Ройс съм аз и искам да ти дам съвет защото съм баща на много деца. Първо запиши се на бойни изкуства, аз като малък доста бой изядох от поголемите, но когато се записах на бокс нещата се обърнаха и ги трепех един по един и те нищо да ми кажат. Не знаеш кога ще ти се наложи да се биеш и с колко. Започни да сваляш момичетата да ги щипеш по дупето, аз на твойте годинки им свалях килотките със зъбки и получавах изключително уважение от другите. Да знаеш че съм гербаджия и левскар. За да имаш самочувствие ходи да тренираш за мусколи.

6.   Здравейте Сър Стенли Ройс съм аз и искам да ти дам съвет защото съм баща на много деца. Първо запиши се на бойни изкуства, аз като малък доста бой изядох от поголемите, но когато се записах на бокс нещата се обърнаха и ги трепех един по един и те нищо неможеха да ми кажат. Незнаеш кога ще ти се наложи да се биеш и с колко. Започни да сваляш момичетата да ги щипеш по дупето, аз на твойте годинки им свалях килотките със зъбки и получавах изключително уважение от другите. Да знаеш че съм гербаджия и левскар. За да имаш самочувствие ходи да тренираш за мусколи.

7.   Какво да ти кажа приятелю, сякаш виждам мен в теб.. Само, че аз съм момиче и съм няколко години по-голяма... И аз преживях подобно сътресение в живота си в по-младите си години.. Имах ниска самооценка (което е най-голяма грешка, защото като се огледам какви хора има около мен.. аз трябва да съм изключително "нависоко" с хубавите си оценки и възпитание), не вярвах в себе си, винаги се колебаех, не мислех че съм достойна дори да намеря любовта.. Доста хора ме тъпчеха заради благородния ми нрав... Или може би не ме приемаха, защото бях с по-добри оценки от тях.. завист ли и аз не знам.
Виждам, че и ти не си сред най-общителните и аз бях такава преди, но по-добре да имаме някаква дистанция от хората, не е необходимо да се разкриваме пред всички и да се стремим да им се харесаме... Какъвто и да си правилният човек ще те хареса и ще надникне в теб, а ти накрая ще се разкриеш...
Според мен проблема идва от средата, в която се намираш. От училището не можеш да избягаш поне идните 2, 3 години, но пък това не е причина да търпиш нечие негативно поведение към теб. Има два варианта: или игнорираш неприятните хора и те след време ще се откажат или се изправяш пред тях и защитаваш своите позиции... Но за жалост на простака колкото и да му обясняваш какъв си и какъв не, той си знае своето и не се променя... Така че по добре... пълен игнор. По пътя си ще срещаш много хора, които не те приемат или на които не им допадаш, но това не е причина да се променяш, всеки има своите убеждения за живота и трябва да си живее така както му харесва на него...
Сигурна съм, че когато завършиш и смениш средата (дали университет или работа) ще се срещнеш с нови хора, ще намериш приятели и най-важното ще придобиеш самочувствие... когато човек порасне и пубертета отмине се променя в някаква степен. Аз съм го изпитала...
Когато смених своята среда се запознах с нови хора, коренно различно от хората, с които ми се налагаше да контактувам преди време... Лека полека с помощта на някои хора, някои добри, други не чак толкова пораснах ЛИЧНОСТНО. Научих се да бъда себе си, да изразявам собственото си мнение без да се притеснявам, живеех за себе си, а не за мнението на хората.
Намерих добри приятели, намерих НЕГО... Голямата ми любов... Мога да ти кажа, че от затвореното и притеснително момиче нямаше и следа... Дали сама или с подкрепата на човека до мен станах ГОЛЯМ и СТОЙНОСТЕН ЧОВЕК!

Сигурна съм, че и теб те очаква това в бъдеще само трябва да изтърпиш няколко години, знам че е кофти, но няма как... това е живота... за хубаво или за лошо това е един вид урок занапред, за да се научиш как да устояваш всяка трудност... И един ден щастието ще ти се усмихне...

Желая ти много търпение за момента, за да се справиш, .. И много щастие занапред... Колкото и да е труден живота, той все пак е хубав!
ЖИВЕЙ ЗА СЕБЕ СИ, А КОГАТО ПРАВИЛНИТЕ ХОРА СЕ ПОЯВЯТ ТЕ ЩЕ ОСТАНАТ В ЖИВОТА ТИ, ВЪПРЕКИ ВСИЧКО И ТИ ЩЕ ГО ПОЧУВСТВАШ! :)

8.   Здравей, аз съм момиче на 25 години и мога да ти кажа че съм нещо като теб. Винаги съм била затворена и по-мълчалива, и аз заради определени причини и случки, но и не само, просто съм си такъв човек. С времето ще разбереш че трябва да се харесваш такъв, какъвто си-колкото и банално да звучи-но е така. Затворен, мълчалив, срамежлив-просто бъди себе си, но не позволявай това да те мачка и да ти пречи в живота! А що се отнася до момичето- опитай да бъдеш по-смел ако ти е по силите, ако не- времето ще покаже, може да ти е моментна тръпка. Но най-важното е ТИ да се обичаш!