Споделена история от Други

Кученца
Картинката е следната:имам женско куче, което роди началото на Август 5 кученца, но нямаме възможност да ги отглеждаме, затова сме решили да ги подарим. Улични са, не са някаква специална порода въпреки, че майка им прилича малко на лисица поне по мое мнение. Имам 2 въпроса. Как да разбера кои са женски и мъжки и как да ги предпазя от лоши хора при даването им? Бях гледала един изрод дето хората му даваха кученца и той хранеше със тях змията си. Наистина НЕ искам да попаднат на такива хора, искам да са щастливи и обичани...

Коментари

1.   Много лесно могат да те излъжат -пред теб се правят на мили, а като ги вземат ги нараняват. Най-добре ги дай на някой свой братовчед, братовчедка или на друг роднина който познаваш добре и му имаш доверие.

2.   А защо развъждаш кученца??? Сякаш са малко по улиците, ами и ти развъждай. Безпородните кученца са толкова много, не се нуждаят от запазване на вида, както е с някои по-специални породи. Пусни обяви в сайтовете за животни. И внимавай на кого ги даваш, макар, че могат да те излъжат. И повече не прави така - да размножаваш домашния си любимец и после да се чудиш какво да правиш.

3.   Еми кастрирай си кучката като не може да гледаш кученца! Това е супер безотговорно - хем да са щастливи хед да не са при теб! Айде бе! Заради такива като теб на месец се ръся като луда за кастрации на бездомни кучета, лова им и търсенето на дом, щото ня някоя патка и е мъчно да си кастрира кучката!

4.   '' Как да разбера кои са женски и мъжки и как да ги предпазя от лоши хора при даването им? ''

Само на познати. Или на приятели на познати, които се познават добре. :) Успех в намирането на дом за мъничетата.

5.   Авторката:Нямам близки на които да ги дам..
До номер 3:Госпожо, заведох кучето си на ветеринарен лекар и той каза, че не е бременна и предписа хапчета, след време почна да и се образува корем и чак тогава разбрахме, но какво трябваше да направим?Да вземем ножа и да ги убием, че и нея?За първи път роди и мислим да я скопим, просто искам да ги дам на добри хора!Нямате право да ме обиждате!Никой не ви кара да се грижите за бездомните кучета!Къде прочетохте, че ми е мъчно да си кастрирам кучката?Не си изливайте гнева върху мен и тъй като със нищо не ми бяхте полезна, ще ви помоля да не дискутирате тъй като аз търся съвет, не критики!:)

6.   според мен номер едно е прав

7.   Да, значи твоя 1 пес ражда 5. Тях ги взимат други такива безотговорни като теб и не ги кастрират и след 3 годинаи стават 25 и почват да пускат тъпи обяви като тази и накрая тъй като никой няма да ги вземе тези, защо има ощое 10 000 такива по улиците, и тези 25 ще отидат на улицата.
Ако искаш съвет: Просто ги удави някъде.
Ако си човеколюбив, а не песолюбив!!!
Не съм хейтър, разберете ме, просто тия "кученца" са просто едни градски вредители като плъховете и хлебарките.

8.   Номер 7, темата е за хора които ОБИЧАТ кучета, бих ти написала и още неща, но ако ги напиша няма да ми публикуват коментара. Ако е така, то да аз мразя хората и обичам кучетата. Хората са много по гадни.