Споделена история от Други

Не съм получавала писмо
Вчера гледах един филм за двама души, които си пишат писма от различни краища на планетата. Това ме накара да се замисля, че досега не съм получавала писмо по пощата. В днешно време са толкова развити интернет комуникациите, че направо ме натъжи, че досега не съм получавала хартиено писмо. :)
Сигурно преди 50- 60 години, когато е нямало други начини, хората са мечтаели за общуване като сегашното...
Нищо особено, просто ми стана странно и реших да си споделя с вас. Пожелавам ви повече живи контакти и много усмивки!
:) :) :) :) :)

Коментари

1.   Пощите (обикнновените - с хартиените писма) все още функционират. Дай си адреса и ще ти пиша!

2.   Аз много обичам да пиша писма на хартия-пиша на гаджето,на приятелката си,на сестра ми...Пиша и им ги давам.Много е хубаво писмото на хартия-четеш си го по всяко време,може да го помиришеш,да видиш къде е капнала сълза,къде пишещия се е развълнувал и буквите подскачат по реда,да си го сложиш под възглавницата преди да заспиш...Имам едно предложение-изпратете за Коледа по една картичка на близките си-ще бъде голяма радост за тях,повярвайте!

3.   И аз искам да си пиша с някого. На 17 съм, момиче. :)

4.   И аз искам да си пиша с някого. На 17 съм, момиче. :)

5.   Ето, кандидати веднага се намериха. А и около теб сигурно има хора, които също биха се съгласили. Някой приятел или братовчедка, с която си по-близка. Въпреки "грижите за околната среда" няма изгледи пощата да изчезне в този си вариант скоро, затова спокойно.

by Свободният

6.   Аз пък постоянно получавам писма от разни гневни институции на които дължа пари. Хора вие нямате ли си работа.

7.   Ако навремето имаше такива комуникации като днешните, може би нямаше да се размина с момчето, което е трябвало да опозная много години назад. Уви, тогава времената бяха други и след много години, благодарение на интернет връзките, поне можахме да водим кореспонденция, която ни даде възможност да разберем, че някъде, някой е бил толкова влюбен, че дори не е посмял да го сподели!

8.   Ами помоли някой приятел следващия път като иде на почивка да ти изпрати картичка или писмо, а не майл. Или ако имаш роднини в друг град, можеш да им пишеш първо ти и да се надяваш, че и те ще ти върнат отговор на хартия. Явно си на мах 15 години, защото до скоро писането на писма си беше доста обичайно, тя баба ми понеже хич я няма с техниката и до сега си изпраща писма и картички за Коледа и за Великден на роднините.