Споделена история от Други

Български пощи - проблем
Здравейте. Първо ако може модераторите да одобрят тази история, защото може да се случи на всеки. А тя е:
Вчера ходих да плащам тока и водата, но ми казаха, че задължително трябва да плащам за парно, което го нямам вкъщи. Нямам пари в кредитната карта, за да платя онлайн. Вдигнах им луд скандал и ме изгониха. Какво да правя? Винаги съм си мислел, че в другите клонове не е така, но опитах да платя в друга поща и пак стана същото. Аз нямам със сигурност парно. От преди 7 години нямам никакво парно. И досега никой не ми е казвал такова нещо. И ми начисляват общ водомер на водата. Какво е най-доброто нещо, което мога да направя?

Коментари

1.   Отиди си плати тока само направо в Енергото. Аз имам организиран наложен платеж - Енерго, БТК си теглят парите автоматично, но трябва да имаш пари на сметката, разбира се. Виж в страницата на твоето Енерго къде още можеш да платиш
Колкото до останалото - Български пощи са само посредник. Те не са отговорни за това ти какво задължение имаш - събират парите и ги пращат на доставчиците. Проблемът ти е, че макар и да си се отказал от парно, Топлофикация ти начислява колкото за 1 радиатор някъде такси, защото през твоето жилище минавали тръби. Възможно е да са предприели мерки срещу теб (запориране на сметки, съдя изпълнител), защото вече в Пощата виждат, че ти трябва първо да плащаш тяхното задължение и всички пари, които дадеш в Пощата са длъжни да дадат на Топлофикация щеш или не щеш. Повтарям - пощата не е отговорна за това и в 10 клона да отидеш ще е същото - Топлофикация или фирма за събиране на дългове те е погнала.
Значи ти имаш проблем с топлофикация или с някое дружество, което събира вече задълженията ти към тях -твоят проблем не е с Български пощи!
Аз на твое място бих отишла да си платя тока и водата ДИРЕКТНО в Енерго и Вик, после към банката, за да видя дали имам запор, после към Топлофикация, за да ми кажат какви задължения са се натрупали и как да ги разсроча. Със сигурност обаче им дължиш за 7 г. хиляди. Не можеш да ги осъдиш -пробвали са и не са успявали до сега и затова продължават с тази практика.
По принцип законът трябва да е такъв, че да не могат да се отказват отделни апартаменти от парно, а трябва цялата кооперация да се откаже или никой, защото твоите съседи плащат изконсумираното и загубата на енергия в сградата я разпределят между всички, включително върху неклиентите, защото се топлите от тръбите на практика....

2.   Ако става въпрос за тока и студената вода, авторът се е объркал, или съвсем право в очите ни лъже, пощите нямат право да искат да плащаш парното. Но автора тук прикрива факти. Иска да си плати само затоплянето на водата към топлофикация без да плаща частта за сградна инсталация, което няма как да стане. Опитал това на пощата и обвинява пощите за виновни.
авторе никой освен съда чрез съдебен изпълнител не може да те накара на сила да си платиш сметката за топлофикация. А няма как да разделиш сметката си към топлофикация на топла вода и сградна инсталация и да платиш само едното, или плащаш цялата сметка или чакаш съдебно дело.
Ти авторе от 7 години не ползваш радиатори към парното, което не те "развежда" с топлофикация, вероятно ползваш отоплена от тях вода, или най-малкото имаш сградна инсталация която си длъжен да платиш като собственик на жилище свързано с топлофикация. ти си длъжен но ако не желаеш да си изпълниш задължението само съдът може да ти вземе пари насила, не ни представяй пощаджиите за толкова всесилни.
Номер 1 пише нещо което на мен ми се струва невъзможно, сякаш като му чукнат номера на сметката за ток ще излезе на пощенския компютър че не си е плащал топлофикацията, възможно ли е? какво ги интересува пощите като посредник дали той е съден за топлофикация, той така може да съди фирмата за събиране на дългове, която е дала данни на пощите, че той е съден. Как някой ще те развява пред познати и непознати че си съден, без ти да желаеш те да знаят?

3.   Авторе, не пишеш от кой град си. При нас в повечето пощи си има отделни гишета за ток, вода, телефон и т. н. В пощите, където се плаща на едно гише, никой не се интересува какви задължения и към кого ги имаш. Много съмнителна ми се вижда твоята история.

4.   По принцип няма точно български пощи, един боклук ги продаде на безценица, защото му бутнаха рушветче, а сега по телевизията ви казва какво е правилно и ръси мозъци

5.   Автора съм:
1, благодаря за отговора.
2, Аз нямам никакво задължение към парното от 7 години насам.
3, от Пловдив съм. Вчера бях в Банско и Пловдив. В Банско има само едно гише. В Пловдив има много гишета, но половината от тях рядко работят.
Интересното е, че като платя онлайн не ми излиза, че имам задължения. Така трябва да е и в касите. Иначе писах на един сайт и го публикуваха. И ако може администраторите да одобрят това мнение.

6.   Ами Авторе, не знам - аз на твое място бих пуснала запитване в Топлофикация, защото не ми се вярва точно на теб да не ти начисляват такси за тръбите, но всичко е възможно - с питане до Цариград се стига.
Колкото до БП - това е едно държавно предприятие - не са продадени напълно, а държавата си е вътре. Освен това със стари к... ви не се прави нов бардак - там който е работил през кома, той работи и до ден днешен! Като машина на времето е да отидеш там за каквото и да е било, а навремето така беше навсякъде дори в магазина за хранителни стоки, НО БП не правят грешки. Могат да са отвратителни и всичко, но рядко правят грешки тези лелки - те по цял ден само това работят и това им е животчето.
Млад човек си, превеждай онлайн парите за сметките си или организрай наложен платеж - знаеш си всеки месец горе-долу какви са ти сметките и имай нужната сума и край - не се занимаваш.
Аз плащам понякога данъците си в офис на Информационно обслужване. Виж в Пловдив такъв офис - Информационно обслужване са на 100% държавна фирма, които имат достъп до абсолютно всички архиви за теб - ще ти кажат от ВиК сметката, през телефон, здравни, данък за колата - абсолютно всички задължения ти виждат. Плаща се 10 лв. да ти направят справка ти какви задължения имаш по принцип и кой какво иска от теб. Ти си им клиент и обслужването е доста добро. Имат офис на Санкт Петерсбург 55 в Пловдив, но провери и сам. Ще ти разпечатат всичко, за да си знаеш.
Мен ме съмнява, че БП имат достъп ако не до всички, то до системите на основните доставчици и монополисти и им излиза, че Топлофикация има иск към теб. Това е нормална процедура и ако Топлофикация я е задвижила скоро и банката ще постъпва по същия начин и ще почнат да превеждат без твое искане пари към Топлофикация. Занимавай се с тези неща. Има нещо гнило. Провери си - пак ти казвам, в Информационно обслужване за 10 лв. ще си видиш всичко! Наивно е обаче да мислиш, че щом нямаш радиатори, ти нямаш задължения към топлофикация.

7.   Авторе и казваш не ползваш топла вода от топлофикация и нямаш начислени сметки за сградна инсталация така ли? Тогава какво искат от теб да платиш?
Всъщност е възможно цялата абонатна станция да сте се отказали от услугите на топлофикация, ако е така отиди лично в топлофикация и разучи за какво става въпрос.
Да питам обаче аз нещо, отиваш ти на касата в пощата казваш искам да си платя тока и те казват не може първо си плати парното, така ли? Ти казваш че нямаш парно а искаш да платиш тока те настояват да си платиш парното! Аз и като гледам повечето четящи така сме го разбрали.

8.   Казваш, че от 7г. нямаш парно... Това за същия имот ли е на който преди си имал?
Това, че си изключил/свалил радиаторите не означава, че нямаш нищо за плащане. Ако е за същата сграда значи, че те ти начисляват такса мощност-нали има тръби, които минават през апартамента ти, които доставят парно на комшиите отдолу и отгоре над теб... Вероятно е такава работата.
С жена може да се разведеш, но с топлофикация -не.

9.   6, днес имам работа в онзи квартал, така че ще проверя това каквото ме посъветва. Благодаря.
7, ще отида до топлофикацията и ще проверя. Благодаря.
8, да, отказах се от радиаторите и сега имам само тръба.

Иначе нямам възможност да платя онлайн, защото за съжаление в кредитната карта нямам толкова пари. Но ще пробвам и с други варианти. Ще пиша после пак, защото ще проверя по други начини дали имам задължения.