Споделена история от Други

Приятелите ми ми омръзват бързо
Нали знаете как някои хора предпочитат кратките връзки и често сменят партньорите си? Аз съм така но с приятелите. Обичам да се запознавам с нови хора, но на втората седмица са ми омръзнали и не чувствам приятелска химия между нас. Така се отдръпвам и в крайна сметка съм все сам. Има ли някой друг с подобна съдба? Преди години чувствах \"химия\", но въпреки това при всяка смяна на средата - училище, университет, работа си намирах нови приятели и със старите постепенно загубвахме връзка. Може би заради това, че се сприятелявах с негативни хора някак си ме е ранило и сега бягам от хората? Много искам да си имам бфф но така и не попадам на подходящи хора с които да имаме еднакви интереси, все нещо ми липсва. А съм вече на 27, май все по-трудно хората те допускат до себе си. Кога и аз ще си имам приятели на които да мога да звъня дори в 2 през нощта?

Коментари

1.   Няма да намериш такива, живота много се комерсиализира, стана сметкаджийски, всеки за пари говори, не се цени човешкото. Аз затова се затворих в себе си. Когато си добър и се отзоваваш при повикване, бързо те смятат за глупак и наивник, и все повече те използват, докато накрая ти писне, и отритваш всички. Сам по сигурно се живее в днешно време. Компютъра ни стана най добрият приятел, с него е лесно, като се ядосаш за нещо, просто го изключваш.

2.   И аз съм така. Струва ми се, това се получава защото имаме много високи критерии, трудно правим компромиси, не ни е страх от самота, бързо опознаваме същността на отсрещия и няма какво да поддържа интереса ни, не обичаме да се преструваме, че ни е приятно с някой. Мъдри сме и знаем, че общо взето всички са един дол дренки. :) Хаха, взе да звучи като хороскоп, но не виждам друго обяснение. Може би двама, като нас, бих били "бест френдс", но лично аз не искам никой да ми звъни в 2 през нощта. Един истински приятел никога няма да ти вкарва стрес, и даже животът му ще е такъв, в който е почти невъзможно да се наложи нещо спешно през нощта. Но, ако има причина, не само няма да се разсърдя, но даже насила бих го накарал да ми звъни и да ида при него или той да дойде.. Така си мисля, но има различни птици. :)

3.   Не знам как ти омръзват 'приятелите', ако можеш изобщо да ги наречеш такива за краткото време с което излизаш с тях. По-скоро хората с които се запознаваш и излизаш са хора с които да си убиеш времето. Тези хора определено не са ти 'приятели' а по-скоро познати, тъй като при приятелството обикновено хората се опознават а за да се опознаят и да изградят 'връзката' за която ти говориш, изисква време. Да не говорим че ако е истинско приятелство, това изисква още повече време, изисква доверие което се гради бавно и въз основа на показване на другия човек че може да се разчита на теб.

Ти просто не цениш хората около себе си. За това си и сам/а и ще си останеш така докато не проумееш че не си ТИ а ТЕ. При теб егоцентризма очевидно е в повече или поне такъв анализ си изградих въз основа на прочетеното.

4.   Знам как се чувстваш. И аз съм така.

Преди близо година за последно се чух с най-добрия си приятел (бяхме приятели 9 години) и скъсахме с приятелството си просто така.

Направих разни приятелства с групата от университета, но поради работа, поради друго не поддържам връзка с тях и аз също съм сам (или както казваш, просто не ги чувствам близки, скучни са ми или т. н. ).

Предишните ми приятели бяха негативни и отчаяни хора (то има една приказка "Ако се чувстваш депресиран и отчаян - провери дали нямаш за приятели идиоти", мойте горе долу бяха такива).

Това което бих посъветвал себе си и теб е да станем малко по-малко придирчиви към хората. Има много стойностни хора, които можем да имаме за приятели, само трябва да ги потърсим (ама честно не звъни на хората в 2 часа - на 27 обикновено ходят на работа и не е като едно време).

Аз мисля да прозвъня някой друг стар телефон и да се видя с някой стар приятел (може и да го намирам за скучен, но проблемът е в мен, а не в него - нима това, че съм сам не е също твърде скучно).

Пожелавам ти да се чуеш със стари приятели или да си намериш нови добри такива. Поздрави!

5.   Ами просто не си имал късмета да попаднеш на твоя човек. Аз има много познати и доста "приятели", но само две истински такива. С едната сме приятелки от близо 30 години (запознахме се преди 1 клас, а сега сме на 34), с другата сме приятелки от гимназията. Така, че не се тревожи просто не си срещнат някой с който да си паснете идеално. И тогава изобщо няма да ти омръзва да си с този човек на втората седмица.

6.   Ако приятелите ти омръзват бързо мисля, че НИКОГА няма да имаш 'бфф'. Извинявай, но без приятели какво друго имаш в живота си?