Споделена история от Други

Бургас-Несебър с автобус?
Здравейте, имам тъп въпрос, а не история, но реших да питам тук все пак, с риск да ми се смеете. Надявам се да го публикуват това и на отговори.

Та от къде точно мога стигна от Бургас до Несебър, в интернет намерих само Автогора Юг, но не съм ходил Бургас от преди повече от 10 години почти , а и не го знам много града нито къде е тая автогара точно, може ли някой да обясни малко-по подробно и евентуално колко е цената на билета до Несебър горе-долу нещо не мога да намеря в нета? И цените на едно градско такси в Несебър?
Благодаря!

Коментари

1.   Никой ли не знае?

2.   Автогара Юг се намира до централната жп гара, малко под хотел България по главната улица Александровска.

Минибус и Автотранспорт са фирмите, които трафикират до Несебър/Слънчев бряг и цените варират от порядъка на 5, 6 лева за билетче.

3.   Билетът струва 6 лв. Лесно е да се стигне до автогарата, обяснили са ти как. Секторите за автобусите са надписани, над този за Несебър пише Несебър/Слънчев бряг. Билет не се купува предварително, а ти го продава контрольорът в автобуса. Понякога са малко разсеяни, затова не забравяй да напомниш за автобусния билет, за да си нямаш ядове, ако дойдат да проверяват автобуса. Билетът е под формата на касов бон, можеш да си го отчетеш като разход пред фирмата след това (ако ходиш по работа, както си мисля).

4.   Пак е предният коментатор. Цената на най-евтиното такси е 10 лв. на курс. Имам и телефонен номер, но правилата на сайта не позволяват да го публикувам.
Не се връзвай на "копърките", които висят пред разните спирки. Или се уговорете на точна цена, или не се качвай. Големи измамници са, особено след май месец.