Споделена история от Други

Nokia lumia 830?
Здравейте, интересувам се от чуждото мнение относно гореспоменатия модел смартфон. Категоричен съм, че искам да бъде или nokia, или microsoft. Но този модел е от 2014 и се питам дали няма да се окаже твърде остарял след някоя година, а аз нямам много пари и въпреки че съм на 15, през живота си съм имал само 2 телефона, дори и сега съм с един от първите смартфони на nokia. За това, търся нещо което си струва парите и се надявам да използвам поне 5 години, а защо не и повече. Може да ми предложите и други модели, на microsoft, защото така или иначе nokia вече не съществува. За това, lumia 830 ми се наби в очите от пръв поглед, защото е последен, и според мен най-добър модел на компанията. Ще се радвам, ако някой сподели впечатленията и опита си с каквато и да е lumia, важно е. Предварително ви благодаря за мнението. Всичко ще ми бъде от полза при избиране на телефона който ще ми служи дълго време.

Коментари

1.   Имал съм 2 Лумии - първия щерката ми го изпусна в тоалетна, втория ми го откраднаха. Вземай го, няма да съжаляваш. Може като година да не е най-новия, но като екстри и качество си е съвременен отвсякъде. Единствения недостатък е, че е с Уиндоус, но това не е чак такъв проблем. За тези пари ти гарантирам, че по-хубав няма да намериш.

2.   Имах 520 и нокиа аша и Нокиа xl, от двата съм много доволна, третия някак не ме грабна особено. Конкретно аша-та е най-любимия ми телефон евър! Знам, че не е кой знае какво, но ми осигуряваше достъп до интернет в спешни случаи, заедно с издръжлива батерия и един от най-коравите телефони които съм имала. Беше изтървана от третия етаж, беше настъпвана, хвърляна по стените, удряна и какво ли не и до последно не се предаде... след падането екрана се счупи и много време я ползвах такадокато един ден не се реших и я занесох на сервиз където смениха стъклото с някакъв боклук който се счупи от самосебе си след една седмица! Преди това пък имах Лумия 520-за разлика от андроидите магазинът им е доста беден, но се понася. Батерията издържаше един ден и малко-но предполагам, че не може да се иска повече. Приложенията и игрите които изпозлвах рядко караха телефона на забива, въпреки че нагряваше, а камерата беше страхотна. Нокиа xl беше с андроид, взех я защото винаги съм била доволна от нокиите, но андроида повече ми пасва като операционна система. Самия телефон както казах, не ми хареса. Като цяло вътре всичко му е пълна манджа с грозде! Андроида... не беше баш андроид, нито Уиндоус, нямам идея какво е, но не става за работа! Както и на Лумията не можеш да си сложиш директно някаква песен за рингтон, а трябва да е изрязана или взета от някакво приложение... като цяло пълна боза! Подарих го баща ми и той още си го ползва.
Моя съвет е да си вземеш някоя от Лумиите от горните класове-щом не държиш на андроид ОС, ще ти е много добре, защото те са по-евтини, но с хубави характеристики.

3.   Пиша ти от Лумия 930, за мен е най-добрият телефон. Имам я от 2 години вече и изобщо не смятам да я сменям поне в близките 2. Имам си перфектна камера и всичко.

4.   Всякакъв друг но не и Нокиа!

5.   Номер 4, поне кажи защо?