Споделена история от Други

Пари за брекети
Здравейте! Моят проблем е следният-на 15 години съм, а зъбите ми са доста криви. Преди носех шини, но бях много непостоянна, та нямаше ефект. Мислех, че за моя проблем брекети не могат да сложат, но скоро посетих нав ортодонт и разбрах, че могат да ми сложат брекети! Супер, но има проблем-ще ми струват повече от 3000 лв. Не, не мога и да си помисля да искам от родителите си толкова много пари. Не мога да си го позволя, та да... Моля ви, кажете какво да направя, за да намеря толкова пари. И не мога да си ги позволя дори на изплащане, защото ще са поне по 100-200лв на месец.

Коментари

1.   Ако семейството ти няма тази възможност, то тогава тяма на стане тази година. Стани на 16 и се хвани на почасова работа, спестявай от джобните, от рождения ден, от баба и дядо... Аз имам същия проблем, но съм по-малка от теб с няколко години, та даже нямам възможността да работя. Така е. Ще събирам. Няма да ги харча. И полека-лека след още няколко години ще си сложа. И не е невъзможно. Така си купих първия компютър. След един сполучлив опит няма да се откажа. Опитай и ти. Друг съвет не мога, а и никой друг не може да ти даде.

2.   Не знам какво очакваш от нас. То възрастните едни 500 лв. не могат да изкарат, ти искаш 3000. Единствено вашите могат да направят нещо. Заем от приятел, банка тн

3.   В медицинска академия в София мисля, че е малко по-евтино, защото ще ти ги прави специализант.

4.   Според мен наистина не можеш да си позволиш да искаш пари за това от родителите си и то най-вече поради факта, че както сама казваш, с шините си била непостоянна.

Ако искаш хубави зъби и те са ти платили за шини, защо наистина не се ги носила?? Или плюсът за брекетите е само това, че и да искаш да си непостоянна няма да можеш понеже няма как си ги свалиш сама?

Най-добре изчакай и бъди сигурна, че наистина ги искаш. Нужна е и воля и желание. Вече слагат брекети и на по-късна възраст, така че не е проблем. Като станеш на 18, можеш да почнеш някаква работа и да си спестиш пари. Така по-добре ще оцениш какво имаш, пък и вашите вероятно ще ти помогнат, ако видят, че този път постъпваш отговорно.

5.   Всичко ще се нареди, мила.. години наред не смеех да се усмихна заради ужасните ми зъби.. накрая не отидох на бала си, след това събрах и останала сума, излязоха ми 2600 лв и ето сега след години притеснение най после и аз имам хубава усмивка и въобще не искам да ми ги махат... не губи вяра :)

6.   Много благодаря, че сте много мили с мен. Особено на номер 1, на номер 3 и на номер 5. Ще последвам съветите ви и се надявам да се справя! Успех и на теб, номер 1!