Споделена история от Други

Неприятели
Напоследък с половинката ми излизаме с една компания от около 4 - 5 човека и ходим на бар. Всички са на възраст около 30 - 33г. Само ние и още една двойка сме обвързани и си кротуваме заедно, а другите, които са необвързани се изживяват като плейбои, макар да нямат данни за това. Леко наднормено тегло, не добро облекло, живеят в едно село и оттам имат малко по - особен манталитет и за капак се подиграват на всеки възможен човек и по цяла вечер само се лигавят и обиждат открито. Тъй като мен ме познават най - малко и знаят най - малко за връзката ми с приятеля им, имат най - голям интерес да се занимават с нас. Лошото е, че постоянно опитват да всяват интриги, че половинката ми се заглеждал по други, а аз го познавам от много години и с него си имаме пълно доверие, многократно сме се доказали един пред друг. Като седна в компания никой не комуникира с мен, едно от момичетата само ме огледа отгоре до долу, подметна коса надменно и ми обърна гръб. Имаше точно пет косъма на главата си и беше облечена с къса пола и потник посред зима. Явно се смяташе за много привлекателна в този вид. Отказвам да излизам с тези хора, защото с тях просто не се чувствам добре, но половинката ми все се навърта и приема поканите им. А като се приберем и той признава, че са пълни тъпаци и казва да ги гледам отгоре и да не им обръщам внимание. Не ми е приятно да съм в компания и човека до мен да се държи като последен изпадняк и да обижда, а когато аз си позволя нещо дребно да ме обиждат очи в очи, че съм го направила. Бил ми звъннал телефона /да проведа важен разговор за ангажимент/ ама той го разбрал криво и ме клюкареше на масата как съм била телефонистка и на каква съм се правела. Въпреки, че съм супер свита и скромна и не се натрапвам на никого. Просто някак не мога да свикна с такива хора и не харесвам нощния живот, пиенето, простеенето и някак бях насила насадена там.
Може и в мен да е проблема, че не разбирам модерното общество и че искам да създам семейство и нещо ценностно и че си мисля, че като излезна с компания трябва да се питаме един друг как сме и да коментираме приятни теми, а не всеки да се прави на мачо с новия си телефон за 1500 лв и избелелите си дънки от преди няколко години.
Не знам, всички хора ли са такива, напоследък май да...

Коментари

1.   Защо се занимавате с такива хора? Ненавиждам такива същества. Обясни на приятеля си, че не ги понасяш, като гледам и той не им е голям фен. Не вярвам да са кой знае колко добра компания, супер забавните и т. н., за да ги търпите и да продължавате да движите с тях.

2.   Аз като не искам да ходя някъде с някой, не го правя. Отстоявай си мнението, защото няма кой друг да го прави вместо теб. Не всички хора са такива.

3.   Почти всички в България са такива. Аз живея в София, но смятам, че по-голямата част от читавите хора избягаха в чужбина, а селяните дойдоха в столицата.

4.   А софиянци отидоха на село - пълна въртележка.
Доволни ли сте?

5.   Прав е номер2. Добър съвет ти е дал.
Но явно това не ти е по силите.

А ти изглежда си леко здръстенка, не умееш да общуваш свободно може би още от училищните години. Хора като теб ме дразнят принципно, макар че аз също не съм чак толкова по лигутиите, но човек трябва да умее да се вписва навсякъде, а ти си явно една аусайдерка.
Може би прекалено натрапваш това колко си скромна, сериозна и дисциплинрана и това е съвсем нормално да дразни хората, които са излязли да "изпуснат парата" и да се забавляват на воля.
И престани с това пасивно-агресивно поведение например дето казваш коя с каква коса била, пък как се била облякла - ми нейна си работа.

Или се научи да си отстояваш мнението, както ти е казал номер2, или си подобри социалните умения.
А за препоръчване е и двете неща.

А и във връзка с това, че просто искаш семейство се замисли, че обикновено децата на задръстени и комплексирани родители доста страдат по време на порастването си, а и по - трудно се реализират като зрели хора.