Споделена история от Други

Котката ми има проблем да дъвче големи парчета храна
Котаракът ми е научен най-вече на суха котешка храна и консерви.Сухата храна си я хапва-както по-скъпи така и по-евтини видове.Разнообразявам с консерви и понякога от трапезата.Много е странен-не яде обикновен кашкавал или сирене,дори масло престана,но за пушен кашкавал,топено сирене или гауда би убил!От скоро забелязах,че ако му дам голямо парче кашкавал или пържола,той не може да си го сдъфче.Седи и чака да отида и да му го начупя на парчета колкото нокът и тогава започва да яде.Сухата храна си я хруска,но отказва да разкъсва другата храната на дребни парчета...Той е на две годинки и винаги е бил малко злояд,но в границите.Нормално ли е да не иска или да не може да си разкъса храната,дали не съм го разгелзила прекалено много?

Коментари

1.   Ми това е нещо нормално. Моята котка беше същата. Редовно й купувах котешки храни в консерви като преди да й сложа ЗАДЪЛЖИТЕЛНО накъсвах на МНОГО МАЛКИ парченца, така че да й е лесно да захапе и сдъвче. Котките имат много малки устички, затова трябва храната да е на много малки късчета.

2.   Може би има проблеми със зъбите нищо че е млад котарак. Отиди на ветеринарен лекар ако загуби апетит или поне да му прегледат зъбите, ако има възпаление на венците също.

3.   Рабира се, че не е нормално. Котките са хищници, да не мислиш, че дивите котки чакат да им късат плячката на малки парчета

4.   Пак 3 съм
До автора и Номер 1:
Горките ви животинки се мъчат да дъвчат. Защо направо не им дъвчете храната и не я плюете директно в устата на котката?

5.   Благодаря, знам, че не е нормално, но ветеринарят каза, че нищо му няма-зъбите му са наред, венците също. Просто е разглезен, аз знаех, че е глезльо, ама беше хубаво и друг да ми го каже. Бил привикнал на малки парчета храна и трябвало да спра да го лигавя.