Споделена история от Други

Изтрих Facebook-а си !!!
Нека ви разкажа как стана и ми кажете дали постъпих правилно. Имам Facebook от 2009г.
Връщам се оня ден от работа, сядам пред компа и познайте къде автоматично ми отиде пръста, на "F". Отворих сайта и какво да видя: поредното селфи, поредните изгарящи глупави коментари, поредните мъдрости под формата на прозрения. Помислих си "Не човече, това не е за мен прекалено умен съм за този bullshit. Това е контролиран изолиран балон в който се леят глупост след глупост докато не се пристрасти човек. Фалшива интимност създадена за печелене на милиони".
Поитаха ме как ше държа връзка с старите си приятели и съученици. Честно казано хора които не съм виждал от преди 10 години едва ли им дреме за мен. А и не ми трябват стари приятели, а нови. Сегашните приятели, ми те са винаги на едно телефонно обаждане разтояние.
Дадох един Delete и сега се чувствам психически освободен. Още един товар по-малко. Вече няма лайкове, публикации, кай е на линия кой не, кой къде ходи, кой кво яде, кой с коя спи и т. н. Излишна информация която натоварва мозъка. И те разсейва от истинския живот.

Коментари

1.   Много си прав. Аз съм на 15 и никога не съм имала и не смятам и да си създавам профил в подобен сайт.

2.   Всеки си е прав за себе си! Аз не бих си изтрил facebook-a, защото той ме свързва с хора, на които държа, а живеят в чужбина или др. градове. Да, знам какво ще кажеш има телефон, но не е същото, а и много хора имат ангажименти и не могат да отговарят на позвънявания. Във facebook има много простотии, но има и много полезни групи. От теб зависи как ще го използваш. Аз лично използвам месънджъра, а на facebook-a му отделям максимум 10-тина минути на ден, колкото да видя какво става в групите и най-много да нацъкам няколко лайка

3.   Браво!

4.   КЕФ С ГОЛЕМИ БУКВИ!

5.   Браво!

6.   Аз това го направих преди доста години и от тогава живота ми стана много по-лек. Изобщо не смятам да си активирам профила.

Да, вярно е, че си има полезни неща, но покрай 10 полезни неща има няколко хиляди безполезни, които само ти отнемат времето и те затормозяват излишно, а няма никаква полза. А и отсяването на полезните неща също си е доста затормозяващо предвид, че те са само 0, 1% от всички неща.

Просто е много повече загуба на време от нещо реално полезно.

Предпочитам това време да използвам за спорт, четене, хоби, работа и всяко нещо, от което има реална полза.

8.   Ехеее.. голям праз, като си си изтрил профила. И какво толкова? Данеби това е да е някакъв подвиг??? Чак тема направена за такова нещо. и защо по дяволите трябва да сме уведомени, че ти нямаш вече ФБ. Като вземете така да се изживявате заради един сайт, пффф.. кой знае какво станало....!!

9.   Номер 2 - има скайп за тази работа. Фейсбука е излишен. Авторе - започнал си да виждаш истината. Поздравления!

10.   Благодаря за коментарите. Съветвам всички да го изтрият. Между другото четох, че в facebook има търговия на лични данни.

11.   Браво на автора, аз също през 2009-та създадох профил там като бях на 19, поради покана от съучениците. И само 6 месеца след създаването на профила, го изтрих.
Моето търпение към глупостите на които станах свидетел във Facebook изтече точно за 6 месеца. Не знам как авторът е издържал там цели 7 години, но браво че е осъзнал нещата.

12.   Който си иска да има фейсбук, а който не иска - да няма. Няма общовалидно правило. Щом смяташ, че ти пречи, значи си постъпил правилно за себе си.

13.   Евала пич осъзнал си нещо много важно но то е само върхът на айсберга