Споделена история от Други

Проблем с кабелен оператор
Здравейте. Моят кабелен оператор маха много канали и ги сменя с някакви бози, който никой не гледа, а в договора ми има списък с канали, които трябва задължително да хващам. От кабелният оператор казаха, че не мога да си прекратя договора (въпреки това което пише в договора ми) Няма промяна в общите условия. При такива случаи какво се прави? Към КЗП ли трябва да се обърна?

Коментари

1.   Първо много хубаво си прочети общите условия. Като идеш да питаш касиерката на гишето, много ясно че ще ти каже "не може да си прекратите договора предсрочно". КЗП може би ще ти помогне но конкретно с този тип услуги се занимава Комисията за регулиране на съобщенията (КРС).

2.   Ами не знам на кой оператор си, ама и моя прави същите простотии, за щастие не е махнал каналите, които гледаме най-често, ама мине се не мине и хоп появи се някоя боза на мястото на някой читав канал. Да можеш наистина да сигнализираш в КЗП, защото при това положение не е редно да не можеш да си прекратиш договора. В крайна сметка договорът е бил подписан при определени условия и щом те не си спазват своята част от уговорката, а именно да ти предоставят определени канали, ти си в правото си да го прекратиш.

3.   Ако в договора операторът се е задължил да ти осигурява конкретни канали, му изпрати писмо. в което му дай подходящ срок /например 10 дни/ да ти осигури достъп до каналите, в противен случай ще считаш договора за развален. Но аз се съмнявам да е толкова лесно. Вероятно някъде в договора или в общите условия пише, че той може да променя каналите. Така че прочети по-внимателно.

4.   Благодаря на всички за съветите. Първо ще опитам да им се обадя, после ако трябва ще сезирам в Комисията.
До 2: оператора ми е N3 Пловдив.
До3: прочетох си още веднъж, и договора и общите условия и не пише такова нещо.

5.   Казаха ми, че тези канали не могат да ги предоставят. Явно ще сигнализирам в КЗП или КРС.

6.   Автора: обърках се, исках да коментар 4, че в договора има списък с дадени канали, които да приемам