Споделена история от Други

Проблем с хотел
Привет! Съжалявам за странната тема, но реших да напиша това, защото наистина се нуждая от съвет. Надявам се, че редакторите и админите ще одобрят историята ми.
Аз съм жена на 26 години, но от 20 годишна открих, че ме плашат сешоарите в хотелските бани. Това може и да ви звучи странно, но всеки път като ходя в хотел, съм ужасно стресирана. Винаги, когато съм на почивка съм със семейството си или с приятелки, но никога сама.
Проблемът ми е, че планирам да отида на четиридневна почивка с моя приятел, но той не знае за фобията ми. Ние сме заедно вече година и през цялото време го крих. Ако разбере, има шанс да скъсаме, затова искам по някакъв начин да се прикрия. Нуждая се от съвет как да се преборя и какво да сторя. Опитвала съм много пъти, но винаги, когато вляза в банята, започвам да треперя.
Моля ви за помощ!

Коментари

1.   Защо ще късате? ! Да не би приятелят ти да е вносител на хотелски сешоари? !

2.   Ако някой ще те зареже, защото имаш фобия (колкото и странна да ми звучи) не виждам, защо изобщо би говорила с подобен индивид.

3.   Вземи един сешоар, пусни го и стой до него за 1 час.
Ако не ти мине, просто кажи на приятеля си, че не ти харесва този щум/усещане и прочие. Ао те остави заради това... Ами честно казана, ваата връзка е била много зле.

4.   Виж сегa, пий си хaпчетaтa редовно и нямa дa имaш проблеми.
Преди дa "тръгнеш нa почивкaтa" се отбий до психиaтърa си и сподели тревогите си. A пък "приятелят"си спокойно го прибери в кутиятa кaто първо мaхнеш бaтериите, a кутиятa в чекмеджето. Тaкa, нямa дa имa нуждa дa споделяш " стрaшният" си "проблем" с него. По- вaжното е веднaгa дa посетиш психиaтърa си и дa ти поднови рецептa или смени хaпчетa.

5.   Електричен уред във влажно помещение си е лоша идея. Най-малко трябва да се взима със сухи ръце, пода да не е мокър и краката да са в сухи чехли или обувки. Ако е далеч от водни пръски докато се къпеш, няма причиниа за притеснение.

6.   Нищо не разбрах, а защо да иска да скъсате. Аз съм на същите години но за първи път чувам някой с такъв проблем, и от какво точно се страхуваш..?

7.   Странна хобия, има хора с фобии от животни, но те могат да не наранят, да те убият, сешоара какво може да ти направи. Вземи един сешоар седни и просто го гледай, осъзнай, че това е един предмет, както чантата ти, обувките ти, нищо по-различно. Проблема не е в сешоара, а в теб.

8.   Най-лесното е да си правиш резервации в хотели 3 звезди. Там обикновено нямат сешоари. Така тъкмо няма да се налага да обясняваш. Има даже 4-звездни, в които няма. Ако е през booking. com обикновено пише и можеш винаги да избираш стаи без сешоар в банята.

На мен пък са ми гадни тоалетните в самолетите и влаковете. Не че имам чак фобия, ама са неприятни и така бучи, че имаш чувството че ще пропаднеш чак навън :)

Иначе и аз съм на мнение, че ако приятелят ти те обича, ще те разбере. Какво толкова странно има. Просто не ги харесваш и това е. Ако искаш му кажи, че те е гнус, защото са се допирали до чужди коси, а тях сешоарите никой не ги мие. Така ще звучи по- "нормално".