Споделена история от Други

Зле ли постъпвам с приятелите около мен?
Здравейте на всички!
Искам да ви споделя нещо което доста хора ми казват, но аз все не мога да се примиря с това. Става въпрос за действията ми! Ето и историята ми!
Всички около мен ме наричат егоистка, че манипулирам, и редица други неща. Ще се попитате "Защо ли? ". Истината е, че един приятел си хареса едно момиче ( в което няма нищо лошо разбира се), но аз знаех, че ще го използва! Минаха няколко дни през, които те са излизали, и общо взето станаха много близки. Едва ли не той ни остави заради тази вещица. Никой не ми вярва, че тя го използва, и аз реших да взема нещата в свои ръце. Направо да си кажа реших да ги разделя на всяка цена! Независимо какво ще ми струва.!
Споделих какво ще направя, и приятелката ми каза, че това не е редно, и не бива да се меся, но аз не се съгласих! Направих какво ли не, търсих "кирливите и ризи", бивши, слухове ли не пусках, интриги след интриги плетох и накрая ги разделих. Знаете ли какво ми каза той? Не искал да ме вижда повече! Аз о направих за него, да не бъде наранен, защото го обичам, защото ми е като брат.... А той ме остави заради нея.. :(...
Тогава аз просто не знам защо, но реших да го разделя със всички да не се вижда с нас, да остане сам, заради това, че ни предаде.
Сега съжалявам, но как да му кажа да ми прости.. Направих какви ли не неща, но никой не ме разбира, че беше за негово добро...
Сега за тях съм егоистка и лошата....
Кажете ми къде сгреши и защо така се получи?

Коментари

1.   Ти какво знаеш какво е било добро за него, МА? Лигла, решила да се прави на големия арбитър! Защо не си гледаш твоя живот първо? Егоистка си и още как!

2.   Пикла, отвратително си постъпила! Като ти е мн добър приятел, ти ще искаш той да е щастлив, независимо как. Имаш право като негова приятелка, само да му дадеш съвет, да кажеш какво мислиш за нея, но не и да му се месиш. На негово място и аз няма да те погледна. Иначе явно имаш чувства към него, щом се държиш така.

3.   Ами такава си, каквато казват. Ти си си мислила, че "вещицата" ще открадне приятеля ви и и ще ви е скучно без него и затова си ги разделила. Ако ти пука за него, просто му кажи, тя не е за теб поради тези и тези причини и това е. А пък после и него си го изгонила, понеже ти е казал нещата в очите. Хем обичаш да командориш, хем не носиш на критика. Съвета ми е да работиш върху характера си и да не се месиш в работите на хората, иначе съвсем скоро ще останеш сама.

5.   Ох, коментарите ще са интересни. Хубаво е направил този твой приятел, че се е отървал от такава харпия като теб.

6.   А ти къде се бъркаш ти в чуждите отношения? Знаела си била че тя щяла да го използва, айде на кога ги разправяш тия, гледай си своят живот и не се меси в там където не ти е работа. Имала ли си нещо с този мъж, разбирам да сте били гаджета и тя да ви е разделила тогава напълно бих оправдала държанието ти, но след като няма нищо подобно май ми се струва че завиждаш и ревнуваш. Сори ама точно така си е, запомни че това което си направила не те е прави по добър човек а показва обратното, прави са хората с това което говорят за теб! Ако искаш да се реваншираш според мен трябва да се опиташ да ги събереш отново така както си ги разделила или повече не се занимавай с него достатъчно си му навредила.

7.   Приятелите ти са прави - егоистка си. Нямаш право да се месиш в личния живот на хората без да са те помолили. Въпросният ти приятел се е почувствал неуважен от теб, майка ли си му, че да го разделяш с момиче, което явно харесва?!
Ужасна постъпка, интриги и филми.
Има право да ти се сърди, защото в стремежа си да не бъде наранен ти си му донесла болка.
Оправи си държанието и уважавай избора на хората.

9.   Малко психо го раздаваш. Иди на психолог.

11.   Искрено се надявам това да е измислено.

12.   Знаете ли сноши мислих много и разбрах едно, че може и да съм такава!
Обичам го, но като приятел!! И да кажа, че не им завиждам, а по-скоро бях загрижена... И нося на критика, защото съм го приела вече! Все пак и вие го потвърдихте нали?
А и приятелите ми ме знаят свикнали са ми, но знаете ли какво е лощото?
Стоварих лошотията си не върху кой да е, а върху най-добрия си приятел... Съжалявам за него, но не и за нея! Не ми пука за нея! Тя е виновна за всичко... Тя.... Ще направя всичко за да си върна приятеля, а и знам, че той ще ми прости.... Няма да ме остави!

13.   Номер 3
Казах му всичко, казах му каква е!
Но човек когато обича не може да види нещата ткива, каквито са!
Затова аз му ги отворих, за да види каква е!

14.   Като гледам и ти същата момиченце! Да му беше отворила очите по по - цивилизован начин, а не с тия курвенски номерца! А и откъде си сигурна, че го използва онази може пък наистина да е имала чувства към него и ти от яд да си започнала да плетеш интриги. Остави хората да си живеят живота и вземи да си прочетеш книжките за лятото няма да ти е излишно като почнете училище!

15.   Още нещо малката светът не може вечно да се върти около тебе!

16.   Спреде да ме поучавате, и гледайте себе си!
Направих това, и не ми пука какво мислите!
Повлеканата си го заслужи. За приятелите съм готова на всичко! Всичко... Той няма да ме мрази вечно, а Н 9 аз ме съм психо, а добра приятелка. Така, че гледайте си работата и се учете от мен! Какво е истински приятел.!!!!

17.   Като не ти пука що тръгна да ревеш на непознати по форумите а? Горе обясняваше, че си носила на критика сега друго виждам.

18.   Като не искаш чужди мнения да не беше писала темата бе! Лигла с лигла!

20.   Вашите критики в моите крака!
А колкото до това, защо съм писала? Мислех, че ще ме разберете затова писах!
Но вие всички тук сте толкова "добри" нали? Вие сте най-добрите хора.. Повръща ми се от вашата измислена доброта и фалшивост.
Съжълявам, че писах на такива като вас!

24.   Още в заглавието питаш дали си постъпила зле! Да, зле си постъпила!!! Не знам какво се пениш, един не те подкрепи и въпреки това си знаеш своето - отритната и от приятели, и от непознати, и пак не сгряваш, че си сгрешила!!!

25.   Ти си луда, върви да се лекуваш, не заслужаваш приятелят ти да ти прости защото и ти самата прикриваш скритите си желания и то в анонимен сайт, онази била отвратителна а кой те знай ти какъв си крокодил.

26.   Пикло, утре и на шефа си, ако се репчиш така и въртиш интриги и сред колегите си веднага ще те изрита да не мислиш, че някой ще те търпи такава!