Споделена история от Други

Липса на мотивация
Здравейте,
Момиче съм на 17 години. Имам пречки в живота си, както всички други, разбира се, но проблема при мен е малко по-сериозен. Винаги, когато замислям да започна да коригирам нещо по себе си, се провалям. Осъзнавам много добре нещата по принцип и ги обмислям. Щом се стигне до действията обаче, нищо не се получава. Тоест получава се, но за кратко, след това или забравям или просто ме хваща мързел.
Моля ви, дайте ми съвет как да се мотивирам да правя нещата, защото се опасявам, че за напред няма да мога да се справя нито с работа, нито с учене (понеже смятам да продължавам да уча), а да не говорим за по сериозни задължения като семейство и т. н.

Коментари

1.   Иди на терапевт да чуеш професиолно мнение, защото тук по - скоро ще ти пишат нещо критично и демотивиращо, а в най - добрия случай нищо.

А и другата причина е, че според мен имаш тези барикади да действаш, защото в теб има определени страхове и комплекси, които са ги издигнали. И ако не ги преодолееш сега, за напред не че е невъзможно, но е много по - трудно.

Ако не терапевт друг вариант е някой от родителите ти или по - голям брат/ сестра да те изслуша, посъветва и окуражи, но щом си в това състояние, то родителите ти определено не са хората, които умеят да те мотивират към прогрес (както е/е било при много подрастващи), а може би най - вероятно те са главната причина ти сега да си на този хал, както сама се усещаш.

Може би ако те познавах лично щях да ти кажа нещо по - подходящо, но така да говоря просто няма смисъл, а и всеки човек си е уникален следователно няма как да се даде универсален съвет за мотивация.
Затова отиди на терапевт и обясни там подробно всички детайли за теб, които те тормозят - щом са доста неща най - малко ще те опъти от кое нещо да започнеш промяната.

2.   Всеки човек има някакво хоби. Опитай се него да го превърнеш в мотивация за другите неща, като учене и работа, а най-добре е ако превърнеш хобито си в работа.