Споделена история от Други

Кучето ми е мазохист
Здравейте. Историята ми е следната. Кучето ми е мъжки лабрадор, на 2 години и половина. Не сме го кастрирали, но от няколко седмици забелязвам, че когато го наказваме с пръчка, той изпитва задоволство. Въпросът ми е дали мога да му давам хапчета или да го кастрираме. Няма деца и не е бил с женска, обаче когато го разведем на разходка търси кучки и направо си е разгонен.
Ще съм благодарен за съветите ви!

Коментари

1.   Ами какво чакате! Веднага кастрация. Много е елементарна при мъжките и няма риск! Имай в предвид, че ще продължи да е разгонен, защото си има доста хормони. Или му намирай женска, или го кастрирай.
И още - как така биете кучето с пръчка? Вие нещо????

2.   "когато го наказваме с пръчка"... Смях и хумор! На първо място психологията на кучетата не е като психологията на хората. Ти го виждаш като наказание, кучето го вижда като игра, и естествено че ще се кефи на играта. Освен това прага на болка при кучетата е много по висок от прага на болка при хората, та те си се хапят на общо основание, да тренирато бойните си умения или да заздравят социалните си контакти!
Това че си го ударила с пръчка хич не го е трогнало! Питай кой ще да е вереринар!!!

3.   Абе дай теб да те побием малко с пръчка, може и на теб да ти хареса, а? !

4.   Е, кaк пък еднa от нaй- миролюбивите, игриви и доверчиви породи ще биете с пръчкa. В случaя вие сте сaдисти зaрaди нaмерението. Инaче зa него вероятно е игрa. Толковa сa доверчиви и добри, че нa вaшият лaбрaдор може би и през ум не му минaвa, че идеятa е дa бъде бит.
Много ме е яд нa хорa кaто вaс. Не проучвaте ли първо породите които си вземaте?
Знaеш ли поне кaкво точно знaчи името му? Може би aко го знaеш и ще рaзбереш зaщо покaзвa зaдоволство от "боя", особено aко си и игрaе нa "донеси пръчкaтa".