Споделена история от Други

Интернет пристрастен!
ПРИСТРАСТЕН СЪМ КЪМ ИНТЕРНЕТ! Всеки божи ден стоя поне по 3 часа в нета, понякога дори по 5-6-7 часа.

Четох една статия, за това как да се справя, но без резултат. Пак сядам и пак и пак. Примерно мога сега да отида някъде, но ме мързи не знам какво ми е. И ето пак съм в нета. Писна ми вече. Даже ми става гадно. Изкривява ми се гърба. Но пък поне не съм с наднормено тегло. Даже съм с 15 килограма под нормата (хилав съм).

Не искам изцяло да се махна от Интернет, а по 1-2 часа МАКСИМУМ на ден. Ще съм Ви много благодарен, ако ми помогнете :)

Коментари

1.   Няма изход, братче, и аз съм така. Единственият вариант е да махнеш компа, да го разглобиш и да връчиш на вашите кабелите да ги отнесат някъде в службата примерно, където няма да ги намериш...

2.   малко е бе. аз седя по 12

3.   Нямаш гадже нали? Това ти е проблема...

4.   Ти си нищо в сравнение с мене ! Аз прекарвам пред компютъра почти по цяло денонощие , през деня по принцип спя и ставам следобед и от тогава като заседна в нета и седя до 6-7 часа сутринта на другия ден ;х Вече се чудя какво да правя , много ми се провали живота , асоциирах се от външният свят и имам чувството че животът ми в момента е изцяло виртуален .. така че напълно те разбирам :(

5.   Аз съм така, когато нямам партньор. Намерим ли се с някого, се сещам само да си проверя пощата и ставам от компа. Но когато съм самичка, просто нямам нищо друго интересно, с което да се занимавам, особено през зимата, когато не ми се излиза никъде на студа. Но така човек се затваря. И да иска, не може да срещне подходящ човек, който да го накара да забрави компютъра... Може би решението би било в нещата, които обичаме да правим, освен сърфирането в интернет. Създаване на хобита като фотография, спорт или нещо друго, свързано с излизане сред хора е добър вариант за ново начало, не казвам без интернет, а просто по-малко време в това пространство... Късмет на всички интернет маниаци. :)

6.   Вярно е, нямам гадже. Но дори и да имах щеше а втория ден да ме зареже. Кат съм в даскалото мисля за компа. Като съм пред компа - не мисля. Ще видя какво мога да направя. За момента мисля да уча повече, а после някакво външно занимание.

Давайте още коментари, ако и някой друг е в такова или е бил в такова положение да каже.

8.   Еми аз от 3 години насам съм така. Като нямам приятели какво друго ми остава освен да седя пред компа. Не ми се седи, ама друго няма какво да сторя. Няма как да излизам на вънка като някой вълк единак. Ходи ми се по купони насам натам, ама като няма с кой какво да се прави. Аз на компа седя 24/7 на тебе пак ти е по-добре от мен ;( Много съм доволен, че открих този сайт, защото съм сигурен, че благодарения на него, ще се открием хората, които сме еднакви и ще си помогнем. Само ми трябват 1-2 приятеля да отидем да се понабираме в някое даскало или фитнес. За нула време, ще направим някое и друго мускулче, ще вдигнем самочувствието и отиваме на лов за мацки и да видиш как всичко, ще се оправи :)

9.   Темата е стара, но ще изкажа мнение: Според мен 3-5 часа интернет на ден е все още нормално. 5 е може би множко, но 3 е ОК.

Аз лично прекарвам по над 12-14 ч. на ден в нета, като 9-10 от тях са служебни, останалото лично време. Рекордът ми като студент е около 30ч. без прекъсване пред компютъра, включително без спане, само паузи за тоалетна и ядене. Не го препоръчвам на никого, но все пак е приятен спомен от "ония времена" :-)

Що се отнася до връзката между гаджета и времето пред компютъра - всичко зависи от човека. Ако стоиш пред компа от скука, тогава едно гадже ще ти реши проблема много бързо. Ако стоиш, защото ти е интересно и приятно, няма да се промени нищо. При мен и с гадже, и без, времето пред компютъра е долу-горе еднакво. По-скоро си крадеш от времето за сън, отколкото от това пред монитора. Случвало ми се е да отказвам и излизане, и купон, и секс, и какво ли не, за да си правя "моите си работи" на компа. Не казвам, че е нормално или че е добре, но е факт. От друга страна, когато съм някъде на друго място (на море, на почивка, в друг град и т. н. ) мога и със седмици да не се сетя за компютър и не ми липсва.

Кубрат

10.   И аз като № 8 се привързах към този сайт, но не прекарвам постоянно времето си в интернет... :)... или на компютър (тук вече ме досрамя).