Споделена история от Други

Най-добрият ми приятел се държи ужасно!
Преди време се опитвах да споделя историята си, но не беше одобрена без причина. Моля, този път да бъде, защото положението не се е променило и имам нужда от съвет. Ще чакам коментарите ви с интерес.
Момче на 21 години съм. Живея с цялото си семейство в Италия и следвам там, идвам си тук само за лятото и понякога всички заедно си идваме за коледните празници. През годините съм сменил много компании, "приятели", за които приятелството се измерва в това колко често купонясваме заедно и пием на една маса, но в труден момент те зарязват. Какво да ви кажа. Бях станал човек, отричащ истинското приятелство, живеещ само за себе си. Но тогава срещнах един страхотен човек, който ми промени мисленето и ме направи по-добър.
С най-добрия ми приятел се запознахме съвсем случайно в интернет. Никога не съм си представял, че точно тук пък може да се зароди добро приятелство. Той се оказа, че е от моя град и даже е мой набор. И той като мен си идва само лятото, защото живее със семейството си и следва в САЩ. Излизахме няколко пъти и станахме неразделни... Не мога да опиша колко сме (бяхме) си близки (:Д сега някои от вас да не си помислят нещо, наистина нашето е чисто братско приятелство). Миналото лято цялото излизахме заедно, през пролетта дори той ми дойде на гости в Италия и си изкарахме просто супер. Не сме прекъсвали общуването си по скайп и всичко си беше нормално. Но това лято той като се върна, изобщо не ми се обади даже. Писах му, но той само чете съобщенията и нищо не отговаря. Това ме влудява. Поне да ми каже, ако съм го ядосал нещо. Не издържах и му се обадих, той ми каза, че няма намерение изобщо това лято да излиза, искал да остане сам с мислите си... да, той имаше проблеми с едно момиче, но защо си го изкарва на мен? Станал е мега студен, в същото време нищо не споделя. Искам да сме си както преди, как да го накарам да ми каже какво му е или ако съм направил някакъв гаф, да се поправя? Може малко да ми е сърдит, защото без да се усещам съм флиртувал с момичета, които той харесва или харесват него, а той е по-резервиран и това мисля, че може да го е подразнило. Но винаги сме си казвали всичко, нима това не може да ми каже? Предпочитам да се ядоса, да ме напсува и да се сбием, но после да се сдобрим... отколкото така с мълчание и отдалечаване да ме тормози. Той ми е като брат.

Коментари

1.   Направил си фатална грешка.

Цитат

"без да се усещам съм флиртувал с момичета, които той харесва или харесват него"

Game Over

Така ли постъпва добрия приятел и "брат"? Човека вероятно е решил, че не му трябва такъв "приятел и брат".

2.   " Предпочитам да се ядоса, да ме напсува и да се сбием, но после да се сдобрим... "

Вече не сте малки деца, за да действате по този сценарий. Дръж се стабилно, като мъж. Покажи му, че го подкрепяш, без да се натрапваш. Напиши му, че ако ти си напривил нещо, с което да го засегнеш, било е неумишлено и молиш за извинение. Ако не си ти причината, кажи му че мислиш за него, може да разчита на теб. Ако наистина мислиш за него и ти е такъв приятел, би трябвало да знаеш причината, но явно още не сте толкова близки и не си споделяте всичко, като истински приятели. както и да е, не се отказвай, но и не прави драми.

3.   Приятелят ти е в депресия. Не си изкарва нищо на теб, просто в момента води битка със себе си, в която ти не можеш да се месиш.

Бъди търпелив и разбиращ, ако изобщо храниш топли чувства към него.