Споделена история от Други

Постоянно ме ръчкат за бебета
Преди два месеца започнах нова работа. От години живея в трудности, минах буквално през ада и се борих много докато си намеря място под слънцето за да си осигуря добри условия за да имам дете. На новата работа колегите са големи клюкари и постоянно се бъркат в личния ми живот. Жените са прикрити, но само да се шумне нещо за мен и се втренчват за да чуят "новината". Изпращат мъжката част на колектива, която да сондира за мнения.
И така, ни в клин, ни в ръкав, редовно докато работя, някой идва и казва "айде, има ли бебе вече, корема пораснал ли е, покажи да видим", или пък "ти прави ли бебе вече с мъжа ти", често и на маса като седнем ме питат на всеослушание и точно тогава усещам колежките, които са любопитни, но иначе си траят, да се втренчват и да сноват за моя отговор.
Чак ми е тъпо, ако се случи чудото с мен, май никой няма да е изненадан и само ще клюкарят наляво и надясно. А и се притеснявам дали да кажа, че е планирано или не, защото сигурно и това ще питат. А кой отговор е най - добър на този въпрос?
Много тъпа ситуация. Има много жени, но само мен ръчкат.
Работя в голяма частна компания, където предимно съм с чужденци с немски език, за щастие тези колеги нямат много допир с мен, но все пак ми се налага да общувам и на тийм билдинги сме на една маса.

Коментари

1.   Кажи им, че това е Божа работа и да не се месят в твоят живот, да си гледат техният. Когато дойде време, сама ще ги информираш, а и те сами ще видят кога ще има бебе. Малко се вживяваш в техните подмятания, но щом всичко ти е подредено вече, вземи си направи бебче и ще им затвориш устата!

2.   Отвратително! Типичния манталитет на селските вечеринки. Тия кокошки за какво са там? За да работят или за да клюкарстват. До колкото ти е възможно прави се, че не ги чуваш, ама ако продължават върни им го със същата монета. Като почнат да те питат можеш да им отговориш нещо като "А твоя личен живот как е? Че чух, че нещо не се разбираш добре с мъжа си... " Дано поне това ги засрами и да престанат. Тъпо е да им падаш до нивото, ама понякога простакът от друго не разбира.

3.   Ами контрирай. Веднага питаш: А ти? Май си по-голяма от мене? Закъде чакаш? Или ако има вече едно, казваш: "Време ти е за второ. Иначе разликата им ще е много голяма. " Ако имат две или повече, питай "Какво, не обичате ли деца, не искате ли още?? Където три, там и четири". И така. Запаси се с лафове от техния сорт, питай ги те вчера филм ли са гледали или бебе са правили и изобщо им кажи, че е много невъзпитано да си врат носа в чуждата спалня.

4.   Абе какво ти се бъркат да завиждат и да клюкарят. Прости женици. Тотален игнор и да не ти пука. Освен това няма значение какъв е отговорът на онзи въпрос, щото реално на никого, освен на най-близките ти, не му пука за твоето бебе, а им пука само за тяхната собствена неадекватност - да се видят дали са "по-добри" или не от теб.

6.   Вината е в теб, първо защо го позволяваш, второ защо си дала толкова информация за личният си живот. Прочети малко съвети как са се справиш в такава ситуация, нета изобилства от съвети.

7.   Голяма частна компания, а колегите и колежките ти са пълни селяци... Е как става тази работа.. супер странно... а да, това е България.
Еми занапред не споделяй живота си с тези хора. Прави се, че се интересуваш от техния... примерно.
Иначе за сегашната ти ситуация честно не знам какво точно да те посъветвам. Не е трябвало да споделяш толкова за себе си.

8.   И рaботиш с тях сaмо от двa месецa?!
Нaй- логичното обяснение е, че ТИ сaмaтa си зaпочнaлa тaзи темa и нaй- вероятно си прекaлилa или ни в клин, ни в ръкaв си "принудилa" другите дa слушaт зa твоуте лични плaнове. И сегa те бъзикaт...
Нямa кaк инaче точно пък теб, сaмо след 2 месецa дa зaхaпях точно пък нa подобнa темa.

9.   Ами почвай веднага да правиш бебета, защото християнският свят измира. Както в България, така и в цяла Европа хората имат само по 1, 2, максимум 3 деца, докато арабите, които непрекъснато идват имат по 10 деца. На път са да превземат нашата майка Европа. И ше е много хубаво да си имаш дете, още повече 2.

10.   Може да им кажеш, че не е тяхна работа. Може да се пошегуваш, да ходят да питат щъркела.

11.   Ами какво да ти кажа, мойте роднини също искат ама няма да е скоро. Другите хора просто се базикат, може би ти не има даваш отговор и те си мисят че сигурно го криеш, просто им казваш че няма ако няма. Каквото и да е планирано не планирано нали си имаш съпруг. В такъв случай винаги е като планирано, отговорът какво те притеснява. Много жени изобщо не се притесняват от другите когато забременеят, ако са го искали те се радват дори необвърани, ами не всички се женят така че. Предполагам нямате все още дете и за това говорят и разпитват иначе нямаше да те "тормозят", не се тревожи. (ж. 27)

13.   Аз съм на 30, никой не ме е тормозил. А работя в не много интелигентен колектив. Ако си споделяла че искаш бебе, то някои квачки са достатъчно прости за да се интересуват постоянно. Имам чувството, че бременността изпива мозъците на някои женски индивиди.

14.   Авторка: Не съм им споделяла нищо за себе си и винаги пазя дистанция и много честно отбягвам въпросите им. Просто видяха мъжа ми, който беше веднъж с мен на едно място и оттогава разпитват.