Споделена история от Други

Негативизмът на хората!
Случвало ли ви се е да вярвате в нещо силно и да правите всичко по силите си, за да постигнете желаната цел. И колкото повече хъс и оптимизъм имате, толкова повече се появяват хора, които са скептично настроени... А когато тава са най близките ви хора? Много е тежко, когато вместо кураж получавате апатия, безразличие или мрачни прогнози.
Знам, че не е възможно всички да са усмихнати и щастливи, но когато вие сте, това дразни околните.
В днешните дни, вече е много трудно, да намерите близък човек, който да е съпричастен към вашето щастие или мъка. За щастието е още по-трудно. Имаше една поговорка "Всички врим в казана, но когато някой надигне глава и се опита да излезе, другите започват да го дърпат обратно там"
Някой ще ми каже, забрави за хората, не бива да ти пука за тях... да, но когато обичаш хората около себе си и не можеш просто с лека ръка да се откажеш от тях? Когато виждаш страданието им и разбираш причините, те да са така мрачни и подтиснати, но не може да направиш нищо, за да промениш мирогледа им. Когато забелязваш как споделените от теб думи, рикошират в стените на егоизмът им и понякога те убиват. И все пак, когато имаш успех или някакво постижение или късмет или любов или нещо друго, което си постигнал със много жертви, труд и постоянство, винаги ще се намери някой, който да се усъмни в почтеността на успеха ти. Не случайно всеки ден слушаме, ожесточените критики към политиците, медиите, по известните личности в Бг. и др. Защо по голяма част от българите асоциират думата -" Успех" с порочни практики. Често ние българите одумваме богатите си комшии, дразним се от различното и от напредъка на другите, но не разбираме едно просто нещо... всеки плаща определена цена за това, което има или няма. По - лесно е да стоиш на едно място и да критикуваш, хората които не правят нищо, няма за какво да бъдат критикувани, но тежко и горко на този който върви...

Коментари

1.   Така е, за съжаление. Завист и негативност. Но има и добри и свестни хора. Все някога ще срещнеш някой от тях. А сега разчитай на себе си. Не обръщай внимание на другите хора, дори и да са ти близки.

2.   Знаеш ли, аз от 3-4 години насам вече си наложих да не се кося толкова за това, защото ми писна да ме дърпат в казана.

Просто взех решение (което изобщо не беше просто) доста от тези близки хора вече да не са ми близки хора.
Сама реши какво искаш за себе си: с тях в казана или извън казана, но без тях.

3.   Ако се влияеш от нечия апатия, значи просто не си убеден/а в това, което искаш.

4.   Много от хората вече са такива за съжаление. Но все пак трябва да вървим напред и да вярваме в мечтите си, без значение колко откачени се струват за хората.

5.   Много говориш, прави си каквото си правиш, постигайки си успехите и не търси ничие благоговение. А за успеха на известните и богатите, особено в България има какво да се каже да, малцина са сбъднали американската мечта почвайки от нулата, просто парашутистите са много. Първа работа директор, не се случва лесно по света, но в България какви хора, на какви позиции има нямам думи.

6.   Защо свързваме успехът с порочни практики ли? Спомни си кои са най-успелите по света и у нас, а после си помисли дали точно тези са най-напористите, целеустремените, умните, адаптивните и прочее. И кажи за кого от тях би си пъхнал ръката в огъня, че парите му са с чист произход, не е получавал разни куфарчета навремето и въобще просто е бил упорит и целеустремен. Защото и аз съм упорит като магаре, ама още не съм си купил да речем някой завод само със следване на целта ми в този живот. Как онези го правят и то преди да достигнат 30-годишна възраст? Помисли и ще си отговориш!

А за другото: зависи какво искаш. Ако кажеш, че искаш да станеш най-добрия от сега практикуващите в твоята област, бих те подкрепил и окуражил (това си зависи от теб), но ако ми излезеш с твърдението, че смяташ да станеш най-известния певец в България за всички времена да речем, ще ти се изсмея. При толкова участници в музикални конкурси и в конкуренцията на хора като покойния Емил Димитров не те виждам. Има и други цели, които не бих приел за осъществими. Та много зависи от това какво си решил, че искаш. Колкото е по-трудно изпълнима целта, толкова по-малко вероятно е ти (или някой друг) да си достатъчно упорит и квалифициран за изпълняването й. Ти или който и да било друг човек, впрочем! Не приемай всяка критика като насочена към теб - почти всеки би чул същото в подобна ситуация. Малко са тези, които изглеждат способни на определени неща. Иначе колко му е да кажа на детето си "Да, миличко, ти ще успееш да станеш извънземен, когато порастнеш (приемаме, че това му е целта в настоящия момент)! " Но каква полза да те окуражавам, ако очаквам да си разбиеш главата в стената? Та после да се чувствам и аз виновен за евентуалния ти провал? И въобще кой обича да говори потенциални неистини?