Споделена история от Други

Нормално ли е - за разголената мода
Здравейте!
Тези дни изпаднах в потрес, защото модата заприлича на порнография, комерсиализъм. А моделите на обществена собственост, легален разврат. Човешкото тяло е една прекрасна машина, изкуство и естетика. Но си има граници, интимни части... Тоест нещо лично и трудно достъпно на показ. Жената е жена когато се държи на положение, не излага всичко на показ, а загатва, финно се заиграва, деликатност в облеклото, цветовете, аксесоарите, грима и прическата. Но същото следва да съществува и вътре в нея.
Звучи красиво, ала някак заместено и погубено. Като антика. Изпаднах в потрес след един конкретен случай. Младо момиче на 17 годишна възраст, което е ученичка и модел, излиза да дефилира на видно столично мероприятие с красива рокля. Но роклята е с мрежа в областта на гърдите, няма сутиен, няма ценз. Всичко се вижда с детайлите. Хората казават, че за модел е нормално... Норми тук няма, бяха разбити. Да, еротичен мотив е допусклив, но разликата е тънка. Къде е авторитетът и самоуважението на горепосоменатия индивид? Той е индивид, има много хора, но не и човеци. Да бъдеш жена-това не се категоризира по наличните полови белези. Много повече, то е държание, отношение, възприятия и много други...
Аз не съдя, не злобея, моля и Вие не съдете, благодаря за отделеното внимание! :)
~От жена на 24

Коментари

1.   Ти май се срамуваш от човешкото тяло? И мъжкото, и женското тяло са перфекти. Мисля, че трябва да постиш нудистки плаж и да се освободиш от предрасъдаците си и комплексите си.

2.   Много ми харесва това какво е написала авторката. Точно така си е в живота. Така трябва да се живее.

3.   Жена на 24 години, която няма свои живот и цели и все гледа в купата на другите. Това виждам аз. Каква си ти, че да казваш как някой трябва да се облича и държи? Като нещо не ти харесва не го гледай.

4.   Номер 3, този сайт не е за заяждане с останалите! Чети, ако можеш червените изречения над полето с отговор, ако ли не ходи и си гледай работата! В твоя стил ще кажа, че не си полезна нито на себе си нито на другите... с подобни коментари.

5.   Не се занимавам за това с такива неща. Много е мешано. Кво ти пука, гледай сеир игнорирай?

6.   На някой хора така им харесва. Не всичко го приемат за крависо. Мисля, че все по-често, хората искат да ни навират в лицето голота. Но има и още нещо - ако момичето е привлекателно (дали на 18 или 38), всички са много отворени. Ако е някоя виснала, приличаща на леклата от блока, хората се противят и казват, колко лошо е това ... просто вхърчаща мисъл, не знам откъде изкочи. Може да е от ЛСДто.

3 - Тя е човек с право на мнение. Не ти е казала, да не гледаш голи жени, нито как да се обличаш. Не видях да има два камъка с 10 заповеди, които ти или аз, трябва да следваме.

Лек ден :)

7.   Всяка жена е различна, авторке.
Не може всички да са домакини-пуританки, или пък домакини-курви (играещи роля на послушни пуританки)
Нито пък всички да са евтини моделки-курвета, или пък класни моделки от световна величина.
Нито пък девствени до първата брачна нощ примерно.
Нито пък кариеристки, състезаващи се с мъжете.
Нито пък такива като теб - не те познавам.
Нито пък уникално-специални като мен :) разбира се ;)
Всяка жена е различна авторке, всъщност всеки човек е различен!

Забелязала съм на още няколко места, че все изразяваш недоволство към тинейджърите. Ами това е лекичко досадно да ти кажа, най - малкото защото така се държат назлобени 40-50 годишни, които всъщност са яко недоволни от себе си и от своя си живот като цяло. Но както и да е - давай напред. И ти си свободен човек, както всички нас.

Всеки си знае как да се облича и изобщо как да живее. А тинейджърите, всъщност това са подрастващи хора и имат най - голяма нужда от емоционална подкрепа, разбиране и приемственост.
И е много тъжно, че голяма част от така наречените и наричащи себе си 'зрели' хора не го осъзнават това, а в някои случаи просто им е по - удобно така, което е меко казано долно.

8.   Така е. Чалга културата наложи голотата, надуването със силикон и кичозното облекло като нещо модерно. Голотата се използва да. се. привлече потенциален спонсор-т. е. богат любовник. И това се. счита за нормално у нас
После разголената се хвали в нета как й е купил чанта и я е водил на Малдивите, като че ли това е върхът на живота.

9.   Сама каза, че момичето е на фотосесия. Тоест облича това което и дадът. СЪЩО ТАКА как е възможно да се възмущаваш от женските гърди ама не ти пука като гледаш навсякъде мъже без тениски, особено през лятото? Що за двойни стандарти са това?

10.   9 - Аз се възмущавам от мъжките виснали гърди през лятото ... По-големи са от на приятелката, а аз я мислех за надарена.

11.   Радвам се, че още има хора като теб, авторке! За съжаление модата се превръща в смесица от абсурд и политически внушения. Скоро очаквам някоя колекция с фереджета, докато останалите модели пак ще си дефилират неприлично разголени.

Номер 1, когато напишеш правилно думата преди комплекси, тогава ще се вслушам в мнението ти. Опитът показва, че ако някой не може да напише правилно дадена дума, вероятно не е съвсем наясно и със значението й, следователно няма как да определя за кого се отнася. Демокрацията даде трибуна на всеки, но за съжаление от нея се възползват предимно тези с двойките в училище и малкото познания за живота. Прегледай речника по български език, после провери в тълковния значението на думата и ако имаш смелост, ела да се извиниш на авторката за несправедливото петно, което й лепна! Ако пък нямаш, поне внеси позитивизъм в темата като спреш да пишеш в нея - и това ще бъде прието с одобрение.