Споделена история от Други

Въпрос за Ryanair - Самолетен билет
Здравейте, много моля модераторите да го публикуват, понеже
скоро ще пътувам и не мога да намеря информация никъде. Въпроса ми може да ви се стори прост и малко индиански, но рядко пътувам със самолет и не мога да намеря никъде информация. Искам да попитам за конкретната фирма Ryanair. Гледам, че до Англия има билети за по 35 - 50 Евро стандартна цена. Това има ли някаква уловка или наистина са толкова евтини? Нещо друго плаща ли се на летището, като летищна такса или такса за багаж? Ако си взема раницата ще ми я таксуват ли? И как мога да си купя билет онлайн? Много ще съм ви благодарен, ако ми помогнетe

Коментари

1.   За билети онлайн не знам как, но иначе не е уловка. Има си ограничения на багажите, имаш право на един малък куфар, точните размери са посочени в сайта, а също така и на една раница пак с някакви определени размери. На летището има калъп за измерване на багажа, но аз смених доста полети и на нито един не претеглиха куфари или раници, а имаше пътници с доста по-големи от посочените размери куфари. Отделно храната и напитките на борда се заплащат и са доста надценени. Това е в общи линии. Приятен полет :)

2.   Здравейте отново, автора съм, разбрах как се плаща, чрез дебитна карта и трябва да въведа номерата, но нещо не ми се получава.. Нещо грешно въвеждам и не мога да разбера какво :(

4.   Мисля, че с дебитна не става, а трябва кредитна. За багажа има размери, които не трябва да се надхвърлят. Иначе ще платиш много пари на летището. Уловката е там, че ако имаш повече багаж, трябва да доплащаш, ако искаш да седиш на хубаво място, също се плаща, няма включена храна или напитки и си по летища, които са отдалечени. Също трябва да се чекираш онлайн и да си изпринтиш бордните карти сам, ако ли не има доста високи такси на летището за това. Но пък за тези пари - нормално. Все за два часа се изтрайва без храна, вода и на средно място.