Споделена история от Други

Искам да се боядисам.
Здравейте! Искам да си боядисам косата по-тъмна. Моята коса е тъмно руса, бих казала кестенява. Искам да я направя тъмно кафява, близка до черна, но не съм сигурна дали ще мога да си върна после цвета или трябва пак да я боядисвам. Пробвала съм с боядисващ шампоан, но не ми харесва, изобщо не се променя цветът, само малко потъмнява. Дайте ми някакви съвети, благодаря. :)

Коментари

1.   Ако се боядисаш черна, няма да можеш да се оттървеш. 1-2 тона по-тъмно можеш да се направиш, разбира се, но никога повече точно естествения цвят няма да си върнеш, защото всички бои (и безамонячните) екстрахират твоя пигмент и го заместват отчасти с този на боята. И още - тъмно кестеняво се поддържа трудно, защото падайки става оранджев цвят - трябва да се правиш цялата поне веднъж на 2 месеца. Затова по принцип е по-лесно да се поддържат по-светли тонове, особено русо - там си правим само корена и веднъж на 6 месеца да кажем цялата коса. При кестеняво и червено често се прави цялата коса.

2.   Аз съм чувала,че боята може да се махне с различни маски за коса.

3.   Аз съм на 30 с естественият си тъмно кестеняв цвят и още ни съм я третирала моята коса. Фризьорката ми беше изумена, че на тази възраст ми е естествена и жива. Няма да си върнеш старият и вид, но щом ти се експериментира си е твоя работа.

4.   Косата лесно се боядисва, но почнеш ли веднъж после трябва да го правиш всеки месец (или поне да боядисваш корените), защото корените поникват и ако си променила драстично цвета, става... абе, виждала си изрусена циганка с 3 см черни корени, нали? Грозна работа! За това добре си помисли готова ли си да се подлагаш на тази процедура ВСЕКИ месец! Освен това от опит ти казвам, че трайната боя за коса се маха много трудно. Не, че няма начин, всяка фризьорка може да премахне тъмна боя, ама да ти кажа процедурата хич не е щадяща за косата и един ден тя ще си отмъсти заради цялата тази химия. За това по-добре не си прави твърде много експерименти с косата, че после става суха, цъфти и изглежда ужасно. Пък и тъй и тъй като наближиш 40 ще ти се появят бели коси и тогава ще трябва да почнеш да се боядисваш, а от опит ти казвам, първият път е забавно, ама като трябва да го правиш редовно започва да си тежи. Години наред съм била червенокоса и да ти кажа доста време и средства отнема да поддържаш боядисана коса.

5.   Недей да я боядисваш. И аз имам естествено тъмно руса коса и я направих тъмно кестенява... сега се опитвам да си възвърна цвета, но ще стане много труднои се иска доста време. Отделно трябва да ходиш през месец и половина да те боядисват, защото израстват корените много бързо, а това е химия, която само вреди на косата ти. И да се харесаш така, след година ще ти омръзне и ще си искаш твоя цвят коса, който вероятно няма да можеш да докараш с боя. Спести си всички тези разправии, няма смисъл от тях. Казва ти го човек, който сега пати от подобно решение.

6.   Ми купи си боя без амоняк или къна. Това е най-добрия вариант ако не искаш са си изгубиш цвета и да не си повредиш косата.