Любовен четириъгълник
Здравейте и Честита Нова година! Лутах се дълго време и не успях да намеря правилното решение, а именно от мен зависи всичко. Преди 2 години се запознах с едно момче. Връзката ни беше прекрасна в началото, както винаги се получава. После нещата между нас пак вървяха, но с компромиси от моя страна. Той започна да си показва лошите черти от характера, да ме наранява с и без причина, да си изкарва яда върху мен. Въпреки това го обичах много и бях решена да съм с него. Обаче кризата го принуди да замине в чужбина.

Първият път остана 4 месеца и го дочаках, не бях му изневерявала. Сега е в чужбина вече 8 месеца. През този период аз усетих свободата. Приятелят ми ми звънеше често в началото, после на 2 месеца - 1-2 пъти и то по 5 мин. , защото винаги бързаше. През този период аз се запознах с много готино момче. Уви, то не се чувстваше готово за сериозна връзка и прекратихме контактите.

Наскоро се появи и друго момче. Кара ме да се чувствам добре. И както казват - много хубаво не е на хубаво. Гаджето от чужбина ми звънна след 2 месеца пълно затишие, че се прибира скоро - до 15 дена трябва да е в България. Въпросното момче, с което се запознах и не потръгнаха нещата също ми звънна, че съжалява и повече от всичко иска да е с мен.

А този от скоро, с който уж си паснахме, също ми намеква, че иска нещо сериозно, че няма да ме пусне и т. н. И в крайна сметка стана един четириъгълник, от който не знам как да се измъкна. Факт е, че към старото гадже имам все още някакви чувства. Факт е, че съм привързана и към новия и ми се иска нещо различно. Но и друг факт е, че върху стари основи не може да се градят нови и би било редно да се върна при приятеля си. Ситуацията е много сложна за обяснение. Разкъсвам се между 3-ма и ме е страх да не нараня всеки един от тях. Благодаря предварително за коментарите.
П. П. На 20 години съм.

Коментари

1.   Последният ми звучи най-надежден, тъй като той не те е оставил, зарязал или забравил. Но послушай сърцето си, а не разума. Като станеш на 30 сама ще се научиш да слушаш по-скоро разума. /п. п. аз съм над 30, та затова ти давам логичния за мен съвет да дадеш шанс на последният от четириъгълника/.

2.   1 е прав.
Забрави за гурбетчията - иска да те използва само за чукане като е в България, отдавна си има друга (може да е грубо, но е така, иначе щеше да се скъса от рев по скайповете).

Почни на ново с новото момче.

3.   Смятам, че 1 и 2 са прави, с тази разлика, че гурбетчията ни най-малко не иска да те използва за каквото и да е.
Още докато човек се настройва психически, че отива в чужбина и ще е разделен с половинката си - вече я е прежалил.

4.   Съгласна съм с казаното до тук с изключение на последното изречение на номер 3. Моето гадже замина също. Чувахме се почти всеки ден, после се прибра след близо 3 месеца разделени и ме взе със себе си. Сега двамата сме тук.

Към авторката.. ти не можеш ли да заминеш при старото гадже в чужбина?

5.   Авторката : Благодаря за съветите. Към номер 4. Няма как да замина при него, аз записах да уча висше тук в България и ще ми е много трудно да прекъсна - всичките ми усилия и средства ще заминат на вятъра. А и гаджето ми не ми е предлагал да се устроя в чужбина, той приема другата държава по-скоро като средство за препитание, с което да си подобри след години живота в Родината.