Споделена история от Други

Здравейте, искам да стана видео влогър
Здравейте! Интересувам се от някой игри, най-вече от ФИФА. Смятам, че играя доста добре. Гледам някакви пичове, които са видео влогъри, но не играят толкова добре, иначе забавляват аудиторията им и феновете които имат. Някой от тях имат по 50, 60 хиляди абонирани за тях във видео сайтовете. Аз искам като за начало да правя това, което харесвам, но не съм запознат изцяло със стъпките, които са ми нужни, за да мога да запиша хубав видео клип..

Към момента свалям Sony Vegas, която предполагам е програма за наслагване на видео, ефекти и прочие (преди съм работил с Movie Maker), но тази предполагам е по-професионална. На Фотошоп мога да си направя някакви обложки и прочие, за заглавна снимка на видеото, но ме интересуват някой други неща...

Почти всички от тия пичове имат зад себе си голям зелен фон, като перде, което след това върши някаква работа, че да скрива всичко зад самият играч, като се вижда единствено столът на играча, самият той и също така играта която играе. Интересува ме с каква програма става това нещо, какво ми е нужно да знам, да прочета за да мога да направя подобен видео клип

Като цяло аз играя на PS4, трябва по някакъв начин да прехвърлям клиповете на PC, които след това да обработя, а в същото време да бъда записан и с видео камера докато игра...

Може ли да помогнете и без да ме упреквате моля, правя го единствено, защото смятам, че ще ми бъде забавно и имам какво да покажа

Коментари

1.   Не разбрах точно какво искаш да постигнеш но със сигурност със сони вегас можеш да го направиш. Със зелен екран се прави един готин трик с който ти можеш да премахнеш фона и да сложиш някаква картинка или видео отзад. Но това не е задължително да го правиш, можеш просто да сложиш някакво перде, плат или хартия зад теб. Ако толкова държиш зад теб да е някаква картинка, ще ти трябва зелен или син фон, сони вегас автоматично открива къде е зелено и навсякъде го замества с избрана от теб картинка или видео, така ти можеш да си да речем във виртуално студио или сред природата или на ръба на небостъргач, в зависимост от картинката която си сложил. Това можеш да го правиш и с други цветове фон, но обикновено в телевизията и киното се използва зелено или синьо, поради това че по човешкото тяло рядко има такива цветове. Когато снимаш не трябва да имаш по теб цвета който си избрал за фон, например ако си избрал зелен фон ти не трябва да носиш зелени дрехи, защото в такъв случай ще ти се виждат само главата и ръцете все едно носиш невидими дрехи. Ако наистина държиш да направиш този ефект макар че според мен не е нужен, трябва да изгледаш уроци за сони вегас напиши това How to use a Green Screen in Sony Vegas и изгледай някои видеа. Другото което ще ти трябва е програма която заснема работния плот, като например OBS Studio, тази програма е безплатна и позволява да записва видео на работния плот, както и едновременно да прави запис от няколко източника, например от камера, от работния плот и от други програми които си отворил ЕДНОВРЕМЕННО. Но всички тия невероятни неща стават с мощен комп, например моя издъхва и не се справя добре да записва едновременно от два източника, разбира се имаш възможността да снимаш себе си с телефона а програмата ти да записва само картина от играта, понеже не си на живо имаш възможността да си го добавиш видеото от телефона после. Иначе от сега ти казвам с ютуб не е хич лесно да се покажеш на хората изведнъж и да почнат да те гледат. Може да качиш 5-10 видеа, да са яки готини и въпреки това да си стоят на 0 гледания. Скоро имаше подобна тема тук в която писах за това, можеш да върнеш 7-8 страници назад и да прочетеш. Има доста като теб които правят канали за игри, като видят децата че има някои влогъри с 50 хиляди последователи и си мислят че и те така с едното игране ще станат звезди, и всяко дете прави такъв канал. Аз съм ютубър и наблюдавам какво става, не съм някакъв известен и популярен, на теория знам и уча как трябва да стават нещата, обаче на практика доста ги осирам нещата и не ми се получават добре клиповете, често и бързам или ме мързи. Но ми е интересно като цяло всичко за ютуб, от създаването на видео до начините за достигане до публиката, и според моите наблюдения в България изоставаме, има супер много теми за които могат да се направят канали, но в България сме като овцете, гледаме какво има и правим същото, има голяма липса на разнообразни български канали. Преди още повече изоставахме, преди качваха крадени видеа или записи от телевизията с надеждата да станат с хиляди гледания, появи се обаче в един момент Емил Конрад и той светна крушката че съществува такова нещо като влогърството, аз не съм му фен и не го гледам но той има няква заслуга хората да започнат да правят повече собствени видеа. Сега обаче се оказа че всички като овце се юрнаха да правят влог и канал за игри, може би трябва да дойде някой друг и да светне крушката за някакви други теми. Предходните ми изречения не искам да те спират да правиш такъв канал, като ти е на сърце това направи го, опитай няма нищо лошо, може да извадиш късмет. В ютуб късмета е една гигантска част от нещата, но е хубаво и ти да си направиш всички неща както трябва.

Edward Black Rose

2.   Ще ти трябва перфектен английски, интересна визия, артистична дикция, артистично поведение, интересни идеи и качествени клипове, за да имаш успех в наводнения от влогъри ютюб.