Споделена история от Други

Защо хората искат да се борим за тях?
Добър ден/вечер/утро.

Имам кратък въпрос за вас. Защо хората искат да се борим за тях? Ще дам пример с най-добрия ми приятел. Преди няколко дни започна да ми намеква, че иска да се боря за него, а вчера директно го заяви. Защо след като вече сме готови да направим всичко един за друг е нужно това да става? Както и да е, последното е по-скоро риторичен въпрос. Дали пък не е заради това, че го е страх да ме изгуби? Въпросът може да е насочен не само за приятел, а и за любимата/любимия. Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   не знам какво е това самочувствие и самомнение от този приятел, че да те кара да се бориш за него. това да не е война? защо пък се мисли за толкова важен?
приятелите са такива защото им е приятно заедно, имат някакво общи интереси и разбирания. за мен "борба" от страна на единия, а пасивна и оценителна позиция от другия не е никакво приятелство.
и в какво според него трябва да се изразява борбата? услуги? подаръци? колко ще ти е изпитателният срок?

2.   Какво озобщо значи да се бориш за любимия/та или за приятел? В какво може да се изразява борбата? Знаеш поговорката-Насила хубост на става. Ако не се харесвате с даден човек, нищо не може да се направи. Според мен приятелят ти не ти е истински приятел. И няма смисъл да се бориш за него. А и какво значи това -да му пращаш букети с цветя, да го водиш на кино? Това се нарича ухажване и не е нормално да го правиш с приятел. Изобщо го зарежи.

3.   Доверието е причината! За да ти каже приятеля че трябва да се бориш за него значи доверието му в теб е разклатено. И не става въпрос за подаръци, а за съвсем други неща, за да спечелиш доверието му.
Колкото и да го мислиш щом ти го имаш за приятел а той ти няма доверие, значи той прави така че ти да го смяташ за ценен, а ти не си направил/а нищо по въпроса той да те смята за ценна.
Ако ти можеш да споделяш с него и знаеш е той няма да те предаде, той трябва да има същото доверие и в теб, ако той прави за теб услуги и ти трябва да връщаш услуги, ако той се жертва за теб поне трябва да покажеш че си благодарна, а не да очакваш всичко да ти се дава ей така заради красивото ти лице.

4.   По принцип хората искат да се борим за тях, защото така се чувстват обичани и специални - така знаят, че ни пука за тях. - това всъщност се относя и за теб и за мен, защото все пак и ние сме хора ;)
Така.
В случая с твоя приятел мисля, че той може би не получава дастатъчно от тези неща, за които казах, вкъщи от родителите си, та за това ги търси от приятелите си - в случая от теб.
За любимия/любимата е същото.

Е, все пак не познавам нито теб, нито него, говоря по принцип, иначе вашия случаи може да е супер по - различен.. знам ли.

5.   Какво точно ти каза? Така както го казва ми звучи личено от смисъл - "Искам да се бориш за мен! ". С кого да се бориш, за каква причина, повод, кауза? За конкретен случай или при евентуална бъдеща нужда? Кажи подробностите, за да получиш точен отговор.

6.   Каза просто така, между другото... Иначе преди месец започна да се държи доста зле, не само с мен, но и с другите от компанията. Пример:
Ще ходим на морето, но той нарочно казва, че се отказва, само и само, да му се молим. Както и преди съм му заявявал - аз ще го попитам веднъж, ако ми се направи на шут - няма да му се моля. Също така, когато го попитах за причината за лошото му държание отговаряше с "разбрах, че за да те уважават, трябва да мачкаш хората"... За миг се замислих да му отговоря с " ако мислиш да го правиш и с мен, най-много да ти бия шута. "

Не знам, това са сто процента глупавите идеи на брат му, който е по-голям с 10 години. Преди си писахме, смяхме се, сега като излезем и започва да обижда random хора по улиците. Смисъл, обижда ги, мрънкайки си по носа, примерно " брат, виж го тоя старец, диша с акумулатор. А аз знам, че той не е такъв, винаги е проявявал уважение, милосърдие... не знам. Има една приказка - хората не се променят, те само разкриват истинската си същност.

Благодаря за коментарите, ако имате да добавите нещо, заповядайте...