Споделена история от Други

Интересни филми
Понеже последно време все по рядко се случва човек да попадне на наистина добро кино, реших да направя тази тема където всеки ще може да сподели филм който му е направил впечатление и смята, че си струва гледането и защо, според него. И защо, с няколко думи.

Разбира се, понятия като "добро кино" и "хубав филм" са особено разтегливи и преди всичко са въпрос на лична преценка или поглед, може би. Но все пак ще помоля феновете на филми като, да речем "трансформърс" или "50 нюанса на сиво" или пък "спасители на плажа", или "под прикритие" да се въздържат, че темата ще стане комична.
Нищо лично към феновете им.

Почвам с "The last face". Много красив и човешки филм, разкзващ за интимните желания и страхове на много хора днешно време. За ужасите на войната, за трудните взаимоотношения...
Мен лично много ми хареса начина по който е заснет, със всичките онези малки детайлчета които улавят онази болезнена красота на малките и кратки моменти. Филмът изобилстваще с тях, за мое удоволствие.

Разбира се, не на последно място актьорската игра на 2та главни герои. Много добре пресъсздадоха образите си.

Коментари

1.   На мен много ми харесва ”Teen Wolf" и ”Gossip Girl". ”Teen Wolf" е много интересен, страшен и много ми харесва. А ”Gossip Girl" е типично тинейджърски сериал. Интересен и забавен

2.   Здравей, всеки има различни предпочитания, но ако си ценител на киното със сигурност ще ти харесат тези, които ще ти напиша.

"Седемте самураи" 1954
"Kill bill"
"Peaceful Warrior"
"Eternal Sunshine of the Spotless Mind"
"The butterfly effect"
"In time"
"About time"
"Waking life"
"Click"
"Fight club"
"Southpaw"
"Lion" 2016
"счастье ето"
"Life is beautiful"

Мисля, че ако ги изгледаш тези филми ще ти променят живота.
Приятно гледане!

3.   Като за начало, ще посъветвам автора, ако иска да звучи авторитетно и претенциите му, че разбира от стойностно кино, да изглеждат основателни, да се научи как се пишат заглавия на филми. Поне това.

4.   freddy got fingered
50 Shades of Black
Haunted house 1, 2

5.   Филма, , Млъкни" (Tais Toi) с Жан Рено, освен комичен дава страхотен пример за едно истинско приятелство <3 Препоръчвам ако някой се чуди какво да гледа!

6.   пишете в Youtube "български филми" и от всичко що излезне от соц време 80% са хубави филми

7.   Малко класики в различни жанрове - 2001 A space odyssey, 2010 the year we make contact, Kill Bill, Clerks, Pulp Fiction.

8.   1. Деца на килограм - Прекрасна комедия, разказва се за приключенията на семейство с 12 деца.
2. Джон Кю - Драматичен, вълнуващ, държа ме под напрежение до последно. Филмът разказва как един баща е готов да даде сърцето си на сина си, за да оцелее (във всеки един смисъл).
3. LOL - Тийнейджърски, любовен филм, който разкрива, че често най - добрите приятелства между момче и момиче се превръщат в красива и истинска любов.
4. Игрите на глада - Филмът разкрива изпитанията на далечното бъдеще. Време, в което измират деца в името на едно зрелище. И едно смело момиче, което се противопоставя на този ужасен формат.
5. Дивергенти - Филмът се развива във време, в което всеки трябва да определи към коя каста принадлежи - Ерудит, Прям, Миротворец, Аскет или Безстрашен. Но наистина ли е толкова лошо ако съдържаш в себе си и петте касти и да бъдеш дивергент?
6. Тя е пич - Момиче влиза в ролята на момче, за да играе на така желания футболен мач, а по време на това свое приключение среща любовта...

9.   Списъкът на Шиндлер е филм който си заслужава гледането, защото наистина сякаш те връща във времето на зад. С чернобелите си кадри и майсторско пресъздаване на събитията, и подбор на автентичната музика от онова време. Да не говорим за разтърсващият сюжет. Харесвам и Изкуплението Шоушенк, защото е умно направен филм. Малко е на принципа на сапунките-надъхва те първо с чувство за тежка неправда и после ти изпуска насъбраната пара, като нещата се обръщат наопаки и всеки си получава заслуженото пълноценно. Хората затова го харесват-защото в живота рядко се случват нещата така както са във филма, където злодеите не се измъкват колкото и да сучат и се раздава пълноценна справедливост. Така се облекчават психически зрителите. Всеки иска да избяга от действителността. Днес обаче в "street view" на "Google Map" посетих затвора Шоушенк. Гледах го и от високото-двора е треволясал и са го обърнали на сметище, а вътре мазилката е окъртена и всичко ръждясало. Анди Дюфрейн ако го опандизят там сега, ще си мечтае да спи без дюшек в мръсният тунел дето го изкопа с чукчето, даже ако за събуждане да бива издърпан и яде бой от капитан Хадли в другия му край, пред това да спи в килията. Такава кочина е. Филмите са промиване на мозъци. Това не им харесвам. Рамбо това, Рамбо онова, сам се справя с цели армии по филмите, а селяните от Виетнам спукаха от бой САЩ в реалният живот.

10.   Леле, помислих, че тази история съм я писала аз.
И аз не харесвам комерсиалните филми, харесвам точно такива като този, който ти си написал/а според описанието му.
Невероятни филми, който съм гледала напоследък и за какво настроение са:
"Неуловим" с Анджелина Джоли, екшън
изключително добре сниман и добра камера - "Гранд хотел Будапеща"
интересен филм, вдъхновяващ, който не е чак велик, но може да те докосне - "Съли", е, щом е на Клинт Истууд няма слабо при него.
един също красив филм - Shall we dance

11.   Memento, голяма класика. Малко по-старичък е, но ако не сте го гледали си заслужава. Най-много ми харесва това, че действието се развива от зад напред и влизаш в положението на героя, защото той страда от болест, при която паметта му е нарушена и непрекъснато трябва да си записва и татуира неща по него, за да не ги забрави. Развивайки се наобратно зрителите също не знаят какво се случва, точно като героя. :D

12.   The Help (2011) 9/10
La piel que habito (2011) 9/10
Alive (1993) 7/10
Black Swan (2010) 8/10

Split (2016) 10/10

13.   The Help (2011) 9/10
La piel que habito (2011) 9/10
Alive (1993) 7/10
Black Swan (2010) 8/10

Split (2016) 10/10

14.   Voice from the stone. Много малко хора ще го разберат, даже повечето, които са го гледали, са с негативно мнение, но според мен си заслужава. :)

15.   От няколко години гледам САМО европейско кино и смело заявявам, че Холивудските филмчета не струват нищо. Ако ви се гледа интересен и различен филм, с добра актьорска игра и без американските баналности си търсете европейски филми.

16.   Great Expectations 2011 по Дикенс с Джилиан Андерсън

Като цяло ми е доста интересно да гледам неща за живота отпреди 20ти век до към началото му. Иначе съм гледала много филми и сериали за какво ли не, но не мога да се ориентирам какво би ти харесало, че да ти предложа още неща.

18.   Всеки харесва различен тип кино и за всеки понятието "стойностен филм" може да се отнася до коренно различни произведения. Лично аз от дете обожавам европейските филми, а в последните години и шедьоврите от Класическия период на Холивуд. А пък 70-те години на XX век са може би едно от най-силните десетилетия в киното, със страхотна палитра от изключително класни филми. Струва си да се гледа по-старо кино. Някой може да каже, че тези филми са овехтели и че нямат ефекти /както споменах всеки харесва различни неща/, обаче си струва гледането им, защото може да видите великолепна актьорска игра и много смисъл във всяка една сцена. Много от старите филми могат да те замислят за много важни теми, да не ти напускат главата часове и дни след като си ги изгледал. Затова - давайте ! Като за край на моя коментар, ще дам 10-тина филма, които лично мен са ме докоснали по някакъв начин и са едни от най-добрите които съм гледал. Филмите не съм ги класирал, защото нямам аргументи с които да поставя даден филм пред друг, просто всички са еднакво впечатляващи по свой си начин ! Избрах филми от различни епохи и различни жанрове които съм гледал и ще се радвам ако някой си хареса нещо. : )
It's a Wonderful Life /1946/ - най-прекрасния филм който съм гледал някога! Абсолютно задължителен за всеки човек, според мен !
Bicycle Thieves /1948/ - много мил италиански филм, който може да те замисли върху доста от проблемите на обикновения човек!
Paths of Glory /1957/ - филм от който можете да настръхнете! Кърк Дъглас играе главната роля в този шедьовър на Кубрик, една от най-великите роли в киното - тази на Полковник Декс!
Le Samourai /1967/ - страхотна кримка с великия Ален Делон в главната роля. Героят на Делон е безмилостен, умен и хладнокръвен в този филм, на който съвременните холивудски трилъри могат само да дишат прахта.
2001: A Space Odyssey /1968/ - безспорно най-великата и впечатляваща фантастика създавана в киното. Кубрик и Кларк в тандем, няма какво да се добави повече!
The Exorcist /1973/ - на някой може и да не му се стори страшен, но на мен определено бе, когато го изгледах за първи път. Със сигурност най-страшния филм който съм гледал някога.
Novecento /1976/ - трудно могат да се намерят думи за това кино пиршество. Не, не мога да го коментирам. Просто го гледайте, заслужава си !
The Deer Hunter /1978/ - брутален филм за ужасите от Виетнамската война и последствията които войната оказва върху психиката група приятели след нейния край.
Once Upon a Time in America /1984/ - изключителен криминален филм дело на Серджо Леоне, музика на Мориконе и Де Ниро в главната роля. С уважение към феновете на "The Godfather", "Scarface" и "Goodfellas" /които също са страхотни филми/, но "Once Upon a Time in America" за мен е най-добрия криминален филм създаван някога!
Nuovo Cinema Paradiso /1988/ - колебаех се кой да бъде последния филм който ще включа, но накрая стигнах до извода, че няма по-добър избор от "Nuovo Cinema Paradiso". Един от най-прекрасните европейски филми създавани някога. Джузепе Торнаторе си е оставил сърцето в този шедьовър, който съм сигурен, че няма да остави равнодушен нито един зрител!
Мога да добавя още стотици филми, но ще спра дотук. Надявам се, ако не сте ги гледали, да ви допаднат гореспоменатите филми и чрез тях да обикнете още повече това прекрасно изкуство - кино! :))

19.   На мен много ми харесват филмите;
Blow the whistle under the table
и Doggy bang

20.   Властелинът на пръстените