Споделена история от Други

Възможно ли е да съм сомнамбул?
Здравейте. Аз съм момиче на 16 години. Попринцип пуша, но родителите ми не знаят и за по-сигурно заключвам вратата. Вчера вечерта, когато си лягах, забелязах, че съм забравила заключено (вратата не се заключва с ключ, а нещо като резе само от вътре). Спеше ми се и реших да не ставам. На сутринта се събудих и беше отключено. Искам да поясня отново, че вратата се заключва само от вътре и си спомням ясно, че беше заключено преди да заспя. Шанса някой (майка ми) да овори отвън е нулев. За това останах доста озадачена, като видях, че ключалката си е завъртяна както е попринцип. Не съм ходила насън, но са ми казвали, че бълнувам, случвало се е да стана и да удрям по стената или да седна в леглото и да говоря нещо, нищо от това не си спомням. Но не съм ходила на сън никога или поне аз не знам. Интересно ми е какво мислите, възможно ли е да съм станала и да съм я отключила сама?

Коментари

1.   Дa, възможно е и е може дa бъде опaсно зa теб и зa други около теб! Aз бях сомнaмбул, според лекaри нямaло решение блa блa, опитaхa се дa ми пробутaт хaпчетa, които дa ме зомбирaт достaтъчно, тa дa не могa дa се събудя нaпълно дори когaто трябвa. Посъветвa ни еднa бaбa дa отидем дa ми леят куршум и колкото и стрaнно дa изглеждa-подействa. Явно съм билa стресирaнa и не съм осъзнaвaлa, но нa сън изживявaх подсъзнaтелните си стрaхове и достa aктивно, щом съм излязлa от жилището и съм притичaлa две улици...
Нaмерете някоя бaбa дето лее куршум или восък и пробвaй aко се окaже, че си сомнaмбул.

2.   Пусни си телефона, да записва цяла вепер и така ще знаеш.

3.   Според мен не е задължително да си сомнамбул. Просто понякога, когато си полусънен вършиш някои действия механично. Поне при мен се полувача първите две минути при пробуждане, но в никакъв случай не съм сомнамбул.