Споделена история от Други

Въпрос относно лаптопа ми
Здравейте!
Това е малко нестандартно за този сайт, имайки предвид, че дори няма категория за подобни въпроси, но ми се случи нещо и преди да започна да се паникьосвам по-добре да попитам.
Днес бях навън, за това не знам кога и не знам как, но някои беше бутнал чашата ми с кола и тя се беше разляла. Върху лаптопа нямаше никаква разляна течност, но под него имаше като малка локвичка, в която той беше стоял известно време. Притеснявам се, че нещо може да се е случило, защото има отвори отдолу, по-точно два. Моделът му е Dell Ispiron 15 7000, може да го проверите, ако искате да видите отворите, за които говоря. Трябва ми някои, който има идея за какво става въпрос и може да ми каже дали има шанс течността е стигнала до вътрешността на лаптопа и до нещо важно и колко голям е този шанс. След като го поизсуших го включих и работеше, но в момента е изключен и не смятам да го пипам, докато не се уверя, че всичко е наред.
В най-лошия случай, питам ориентировъчно, гаранцията му не би трябвало да покрива подобни инциденти предполагам?
И ако го дам да го отворят и да го разглеждат отвътре, не би трябвало това да му навреди по някакъв начин, нали?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Гаранцията по принцип не покрива разливания. При всички случаи лаптопа трябва да се отвори и почисти, тъй като колата е лепкава и има вероятност да има последващи проблеми. НЕ е ЖЕЛАТЕЛНО да се включва лаптопа докато не се почисти.

2.   :D Щом работи - явно по чудо е оцелял. Ако е имало течност върху него, много ясно, че е стигнало до вътре, но пък чудно, че нищо не е изгоряло, щом е тръгнал. Пускай го - ако работи нормално - работи, ако не - жална ти майка. Не мисля, че гаранцията покрива вреди, които ти си направил.

3.   Почиства се с 95% спирт, там, до където мислиш че е достигнала течността.

4.   Не ми се вярва, ако само е стоял в локвичката да му е станало нещо. Но! Сигурен ли си, че когато си го обърнал да го чистиш, не е влязло вътре?
Махна ли батерията да видиш, има ли по нея?
Под тези отвори има метална решетка, предполагам, по нея има ли следи от кола?
Ако отговора е НЕ, почисти корпуса с мек, влажен памучен плат. Избягвай спирт и силни разтворители.
При отговор "ДА„ сигурен съм, че има кола вътре", първо махни батерията и в сервиз. Под тези отвори, поне от видяното в нета, би трябвало да има вентилатори, ако е gaming, което е хубаво, защото те могат да се разглобяват и чистят. Не можах да видя хубаво в търсачката, дал си номера на цяла серия модели. Има gaming, има и модел на който не се маха батерията. При този модел, дънната платка е защитена, дано не си му набил колата вътре, чистейки го.
Поздрави, дано нищо му няма.