Споделена история от Други

Помощ относно Lenovo K6 Note
Привет! Пише Ви 20 годишно момче. Въпроса е за роотването на телефон.

Телефончето ми е отдавна, но вчера реших да го руутна. Тоест аз отдавна исках това, но чак вчера имах време. Пробвах различни програми, но нямаше руут за Lenovo K6 Note. После видях в Интернет, че има урок за руут на точно тази марка телефон. Следвах стъпките по този урок https://devs-lab.com/unlock-bootloader-install-twrp-root-lenovo-k6-note.html , но като стигнах до половината дето пише да reboot-на телефона се прецаках. Ребуутнах го и до там! Изключи се и повече не ще да се включи. Като се опитам да го включа се включва за 2 секунди и се изключва. Като се изключи свети постоянно бялата лампичка на телефона и не изгасва.

Според мен телефона е настроен на някакъв режим сега и няма оправия.

Сега не ме винете! Ще трябва може би да плащам за ремонт, но като знам, че пак ще го направя ..

На мен ми трябва спешно руут на телефона. Много моля, ако сте имали същи проблем как се оправихте.

Дали да не купя друг нов модел или по стар, който може да се руутне, защото пак казвам, че ми е от нужда да е руутнат телефонът ми.

Коментари

1.   и аз съм искал да го руутна, за да се отърва от всички ненужни приложения наблъскани в него
Нооооооооооооо, както си пишат хората, които качват програми за руутването, ако нещо се прецака - те не носят отговорност. И това ме спира.
Най-добре носи го на ремонт, ще ти го оправят

2.   Автора до N:1 - е, поне ти дадох пример, защо не трябва да го правиш.

Сега вече първи ден не ще да се включи. Мога да имам достъп до устройството чрез компютър само чрез Fastboot. Вчера при опит да го оправя изтрих чрез този fastboot cache, system, userdata и recovery. И ся ептен е зле работата. Мислех, че като изтрия всички данни на телефона ще се оправи, но се оказва, че в момента телефона ми е без платформа или както се нарича.

Сякаш да искаш компютър или лаптоп да се включи без Windows. Чудя се ся търся В интернет има ли вариант да инсталирам андроид система отново без достъп до телефона т. е. да вкарвам файлове чрез USB.