Споделена история от Други

Слагам гланц и спирала и съм готова...
Ей, Богу, много им се чудя на такива изказвания! Аз съм млада жена, на 22. Не мога да разбера кой го пусна това клише, но се повтаря като мантра от всяка срещната. Все тоя гланц и все тая спирала като единица мярка за минимум грим и белег за стил. Аз МРАЗЯ спирала. Имам чувството, че само ми цапа миглите. Имах една на max factor за уж специални поводи... нскоро я изхвърлих, защото срокът на годност ? беше изтекъл... а почти не беше ползвана. Всъщност, спирала не съм слагала от абитуриентския си бал насам. Пък и си харесвам миглите - достатъчно дълги и гъсти са ми, не са ми нужни тия сажди...

Гланц ползвах. Не го смятах за задължителен (предпочитам балсам или класическо червило). След като приятелят ми го определи като "лепкава гадост" го спрях.

По едно време всички бяха пощуряли по "черния молив". Добре, че модата поотмина, че ми беше втръснало. Самата аз носех... много отдавна. И ми отиваше - за разлика от на разни бузести девойки с малки очички, които без него не излизаха:) Но, щом стана масов - и от него се отказах.

Слава Богу, винаги съм била с подчертано добра кожа, затова и фон дьо тен не слагам.

Та, въпросът ми е - това прави ли ме "неподдържана", при положение че имам отлична хигиена и се мажа само със сертифицирани кремове?

Има ли и други като мен? Или всички са роби на клишето: "Аз в ежедневието почти не се гримирам - само гланц и спирала" (защото те, видите ли, са задължителни....)

Коментари

1.   Не си неподдържана. :) Имаш право да си слагаш (или не) каквото пожелаеш.
Аз съм с подчертано лоша кожа :П и ми е налага да се опитвам да прикривам недостатъците колко се може повече.
Не зная кога са пощуряли момичетата по черния молив, може би защото аз постоянно го нося и не съм обръщала кой знае какво внимание. Изглеждам доста по-добре с него, но това не означава че при друга ще е така. И спирала слагам, защото нямам мигли като твоите. :) А гланцове и червила обожавам. Никога не излизам от къщи без да си сложа, освен ако не бързам, просто защото ми е приятно. Отделно се слагат понякога и сенки. Така че за мен ще бъде: "Само спирала, молив и гланц/червило и съм готова.". Но според мен, още по-добре е като се чувстваш
добре без грим, няма нищо лошо в това. Радвай се на красотата си така каквато е.

3.   Ми всеки има право да носи, каквото му харесва. На мен например спирала не ми отива - с молив и спирала изглеждам като облъчена крава. Гланцът също не го харесвам - като видя някоя жена с гланц и се чудя гримирана ли е или току що се е наяла с пържено пиле. Ползвам само коректор и фон дьо тен, но много рядко за някое наистина специално събитие, тъй като имам проблемни места по кожата. Не мисля, че плескането с тонове грим е критерий за това дали една жена е поддържана или не.

4.   Явно авторката иска да се похвали колко естествено красива е. но такива момичета и жени са единици. С повече или по-малко грим жените стават по интересни и привлекателни. А колкото до авторката - чудесно, че нямаш нужда.

5.   Сякаш това го бях написала аз :)
И аз съм като теб. Не ми трябвас никакъв грим, нито солариум, изглеждам свежа и много момичета ми завиждат за това.
Продължавай в съшия дух! :)
Мразя намазаните

6.   Няма по-голяма от естествената красота, останалите волю-неволю ще трябва да използват козметика, въпросът е да е само колкото е необходимо. Прекаленото винаги е грозно и събужда подозрения. Един тънък познавач на женската красота даваше следния съвет:" Не я гледай в кафенето, виж я като си свали шпакловката от сурата и финтифлюшките, па тогава решавай! "
Мечо Пух

7.   Мечо Пух, една жена може да си изглежда достатъчно добре и въпреки това да няма нищо п/в да ползва козметика(стига да не е прекалено). Хайде сега вземете ни изкарайте всичките" имащи нужда" . :Д

8.   Това е като клишето с обувките. Която и да питат все обувките са и мания и имала не знам си колко чифта. Защо една не каза например, че чантите или бужутата са и мания, а все обувките. И аз съм го чувала милиони пъти това клише за гланца и спиралата-" Аз почти не използвам грим в ежедневието си, слагам сама малко спирала на очите и безцветен гланц на устните" . Това е най-вече клише на моделите, които държат да подчертят колко са естествено красиви в ежедневието си, не слагат почти никакъв грим и само по фотосесии или вечер се гримират повече. И като тръгне едно такова клише от една и после всички го повтарят като развален грамофон. Това за спиралата и гланца и за обувките всяка втора кокошка го повтаря и наистина е много дразнещо.

9.   Не наблягам на тежките гримове. Най-хубавото нещо е жената така деликатно и умело да го ползва, сякаш е без грим. т. е. вниманието да е върху жената като цяло, а не върху цвета на устните или сенките. Не слагам спирала (не обичам). Ползвам черен и сив молив за очи и червило, което да не бие на очи. Безвкусица е да се наклепаш като клоун. Всъщност държа повече на добре изглеждащата коса у жените. Всичко с мярка, но всеки си има своя представа за привлекателна визия.
Антипро

10.   Супер, аз съм едва на 14, но се надявам да имам твоя късмет и да изглеждам така след време, най-красиво е да си естествен, браво(::: Не си неподдържана(:

11.   Поздравления, че желаеш да запазиш лицето си! Не смятам, че за красив се смята този, който носи тонове грим! Най-красиви са хората, които са естествени! Браво! И определено не си неподдържана...

12.   На 14 съм и аз понякога ей така си слагам грим, не че нещо, но ти не си неподдържана. Не съм от най красивите имам неща за прикриване по лицето, но рядко ги прикривам, въпреки че не ги харесвам. Браво дано да има повече такива като теб

13.   Аз съм се гримирала 2 пъти в живота си - в телевизията и на сватбата си. даже на сватбата нямах грим - една приятелка ми сложи нещо на клепачите, лакира ми ноктите и това е :):):)

14.   Според мен и най-хубавата жена трябва да се гримира. Да излезеш без грим е все едно да излезеш без дрехи.

15.   Не съм роб на клишета, но, да, слагам спирала и някакво бледо (в повечето случаи) червило. Според мен няма нищо лошо в това, защото така се подчертава естествената красота. А пък и, какво да се лъжем, когато жената е с добре сложен и не много крещящ грим, тя изглежда доста по-добре, отколкото без него.

16.   Гримът ви прави неестествени много често. Аз не ползвам.
Не искам да го/я засягам, ама номер 14 тотално не е в час, мой. Значи аз се разхождам гола по улиците, така ли :Д?
момиче на 15

17.   И, как по - точно бледото червило "подчертава естествената красота" като естественият цвят на устните ни съвсем не е такъв?

18.   Да, номер 17, цветът на устните ми няма да е светлорозов, а тъмнорозов (примерно) :/ Вече ставате смешни, щом и за едно червило се хващате ...

Номер 15

19.   Аз съм номер 14 - към номер 16 - писах "жена", не момиче на 15. Незнам като си на 15 за къв грим говориш въобще, ти не си в час нещо.

20.   ВСЯКА ЖЕНА Е ПО-КРАСИВА, КОГАТО Е ДОБРЕ ГРИМИРАНА.
СПОР НЯМА

21.   №20, проблемът е в това, че много рядко някоя жена е ДОБРЕ гримирана, обикновено са ПРЕ-нагримирани и приличат на вещици.
И още нещо - недей да ни убеждаваш, че има нещо по-красиво от естествената хубост и младост. Останалото са илюзии като комунизма и светлото бъдеще...
Когато подхождаш към потенциалните си партньори с ЛЪЖА (грим), какво очакваш от тях? Обикновено такива получават това, което и заслужават - забърсва ги някой с хубава кола, взета назаем от заможен приятел :)

22.   Подкрепям номер 21 с две ръце и два крака! Дори домашния ми любимец го подкрепя с четири лапички и дори с опашчица.
Вчера се натресох на странна гледка. Момиче на 14 - 15г. с къса пола и зимни ботуши, изкуствена коса до дупето и много грим по лицето. Тя говореше колко е грозна, а едно 15г. момче и мъж на около 40 вдигаха потничето и за да и видят обицата на пъпа и от време на време и вдигаха леко полата, която беше като колан, и тя се радваше...

Стана ми супер противно. Никой не може да ме убеди, че това е по - красиво. Защото ако махне зимните ботуши и грима и косата ще е бяла, гола, с коса до ушите най - вероятно.

Супер противно ми е да видя тунинговани жени, които не могат да сеп охвалят с нищо естествено...
Смешни са...

23.   21, не съм съгласна, че рядко има жени, които са добре гримирани. В ежедневието много жени са с лек грим, който може дори почти да не се забелязва, като точно това може и да е идеята. Не виждам каква философия има в слагането на очна линия, молив, спирала и гланц, че чак почти никоя да не може да го прави. :)
Радвам се, че харесваш жени без грим, но малко преувеличаваш. И аз не харесвам прекалено гримирани жени.

24.   От номер 16 към номер 14 и 19.

Е, добре де... ако ме видиш колко съм висока и т. н. ще ти се наложи да размислиш към ''жена'' или ''момиче'' спадам. Всъщност към двете. Аз съм личност и имам собствено мнение, което най-вероятно винаги ще си остане такова.
Не знам ти на колко си, но щом си тръгнала да се заяждаш с мен не си много голяма. Пише се ''не знам''. Поздрави :)

25.   Ей ! Всички станаха много ЕСТЕСТВЕНИ, ядатм много БИО продукти и обичат ДЕВСТВЕНАТА природа !
Смях..
Красотата е толкова разтегливо понятие.. но няма НИЩО общо с грима. Излизаш сутрин с бяла ризка и в края на деня яката е почерняла. Дали е заради чистата околна среда? Качествен крем и фон дьо тен предпазват кожата от замърсявания. Останалото е въпрос на самоуважение. Изцяло за дискретния грим съм! Показва отношение към теб самия и към околните.

Една уважаваща себе си жена, не бива да си позволява да излиза без грим, ДОРИ ДО МАГАЗИНА!

26.   Всички фармацевтични и козметични фирми ръкопляскат с две ръца на №25! Точно така - качествен крем и фон дьо тен предпазват кожата от замърсявания, а противогазът я предпазва още по-добре, че и дихателната система покрай нея! Освен това се купува еднократно! Жени, дори до магазина не излизайте без противогаз!

27.   Към номер 16, аз съм 14 и 19, мъж съм на 30 и не съм се заяждал, а съм отговорил на това, че в публикацията си под номер 16 пишеш: "Не искам да го/я засягам, ама номер 14 тотално не е в час, мой. " Ти ми казваш, че не съм в час и после казваш, че съм те обиждал. Объркала си се. Харесва ми една жена да е красиво гримирана и не виждам нищо лошо в това. Моята си я харесвам и без и с грим, тя е много красива, но с грима още повече се подчертава красотата й. Под добре гримирана разбирам от лек до силен грим, на всеки стои различно.

28.   Хахаха всяка себеуважаваща себе си жена ползвала грим! В това ли се изразява себеуважението ви, в използването на някакви спирали, сенки, моливи, очни линии, фон дьо тенове и т.н. Само хора без самочувствие биха имали този начин на разсъждение : лелее излязох без грим ами сега сигурно изглеждам много зле.

Една себеуважаваща себе си жена би се чувствала удобно със или без грим, вашата красота не се състои в използването на грим и защо ви е грим за да се чувствате някой? Телевизията, рекламите винаги са налагали тезата, че без грим жената едва ли не не може да се покаже навън и то само с цел да се закупуват козметичните продукти (грима) на разни компании и успяват, защото мн жени са успешно облъчени от тези реклами.

Мнозинството от обществото е с промит мозък по този въпрос и такаа повечето жени си мислят, че без грим не са красиви и че цялата им външна красота я прави именно гримът. Така, че една себеуважаваща жена си има собствен стил, не се влияе от разни модни догми, налагани от глупавото общество и рекламите.... И не е вярно, че без грим си неподдържан...

29.   Aз също без спирала не излизам, червило и гланц не ползвам, само балсам за устни. Имам хубави очи и подчертавам само тях.

32.   Eхе... ''... си харесвам миглите - достатъчно дълги и гъсти са ми, ''... ''И ми отиваше - за разлика от на разни бузести девойки с малки очички, които без него не излизаха:)'' ти цяла модна ''икона'' си бре.. има ли нещо което не ти е наред.... аз ще ти кажа-самочувствието... колкото и хубави мигли, очи и не знам си кво да имаш, само като ти прочета изказването и ПАДАШ В ОЧИТЕ МОМЕНТАЛНО! Защо обиждаш.. има момичета които имат ''малки очички'' и им трябват примерно повече неща за да ги подчертаят! Не ти ли иде на акъла.. а забравих при теб той отявлено липсва! Не мога да те разбера такива като теб, ... ( и аз нямам никакви проблеми нито по кожата, нито по тялото, модел съм във Франция и даже всичките ми приятели до сега са ме харесвали без грим повече')... , но аз никога НЕ съм си и НЕ бих си позволила да обиждам момичетата които нямат това щастие да изглеждат толкова добре колкото им се иска и са им нужни повече трикове, продукти и тнт за да изглеждат добре. ЗА МЕН СИ ПЪЛНА КОМПЛЕКСАРКА! .. Вземи да не си отваряш устата защото и гъстите мигли и големите очи няма прикрият комплексите ти и това, че си самовлюбена, неуважителна и проста.