Споделена история от Други

Нормален ли съм?
Темйта може да ви се стори глупава, но...
Гледам по улиците хората са започнали да се навличат, а само на мен ли изобщо не ми е студено? Имам много висока търпимост към студ и малка към жега. Почти средата на декември е, а аз още ходя по къс ръкав, под яке разбира се, което обаче също е доста тънко и рядко го закопчавам. Не използвам ръкавици, нито шапка, нито качулка дори и ми е супер. Нося обикновени летни обувки с къси чорапи. Якето го нося само когато ходя на работа. През останалото време, когато трябва да излизам, например да отида до магазина си обличам само жилетка. Вкъщи също стоя по тениска, а когато ми стане студено обличам един суичър, но това е рядко. Важно е да се отбележи, че стаята ми не се отоплява. Също е важно да се отбележи, че не съм дебел.
А когато стане по-студено(разбирай -20), просто добавям една тънка блуза с дълъг ръкав към тениската и якето. Измислих си неологизъм за моето състояние - "топлорничав" - обратното на зиморничав.

Мисля скоро да се изследвам за хипертиреоидизъм, защото това е един от симптомите.

И нещо друго - работя като охранител и зимата на -10 градуса, когато ходя до тоалетна в близост до кабината, тъй като ме мързи да се обличам, излизам просто по късата униформена риза. Даже от студа се освежавам.

Има ли и други топлорничави като мен?

Коментари

1.   Просто не си зиморничев. Аз също като тебе не се обличам дебело, печка не включвам. В стаята ми миналата зима беше 13 градуса и ми беше перфектно, но сегашната ми приятелка е зиморничева и температурата се вдигна много яко. Сега стоя по къс ръкав, че понякога и без блуза, защото печката е пусната много дълго. Та от години съм така и нищо ми няма, дори не знам какво е това настинка, грип и прочие. Организмът е много здрав и това е. Метабулизмът ми е идеален, с простата няма как да имаш проблеми, когато е адски студ, защото при някои хора, проблемите с простата започват, когато са били на минусови температури. При нас няма как да стане.
Не се тревожи човек, живей си живота, както е било до сега. Гледа Дискавъри и по- точно" Двойно оцеляване", където участва Колди Ландин. Този човек в снега ходи по чорапи и по къси шорти.

2.   Аз бях така до 17-тата си годишнина, може би защото ми бошуваха хормоните и защото тренирах. Но тука от две години съм като жена, все ми е студено.

3.   Ами не много.

4.   Няма нищо лошо в това. Проблема идва когато работиш в офис с хора които не търпят студ...

5.   Има и други такива хора, нормален си:) Не съм баш като при теб, но аз например при -20 бих излязъл по къс ръкав за не повече от 10-15 минути. Но 90% от хората и за 1 минута не биха излезли.

6.   Незнам да ли си нормален, но аз ако в тия температури ходя по къс ръкав, със сигурност ще ме приемат в болницата с опасност за живота.

7.   Говори ми. И аз съм така (за студа). Сега съм с летни платнени кецове и само суитчър :-D. Ходя с колело на работа :-D

Но, при мен и лятото не е проблем - е потя се, но не ми става лошо или да се дразня от жегата.

Просто сме различни (по-добре е така, вместо постоянното чувство на студ или прилошаване от жегата). Ген, предишни животи.. каквото и да е си е плюс. Да не ти пука.

Аи поздрави

8.   Нормален си, естествено. Аз познавам хора, които си ходят с къс панталон и тениска по това време и дома и излизат за кратко така навън... Всеки е различен, възрастта също оказва влияние и колко са калени и изнежени.

9.   Търси внимание на друго място, моля!

10.   Това твоето просто не е нормално. Има нещо сбъркано в теб, почти буквално :)

11.   Да не си в критическата :D

12.   Здравей,
Забелязвам, младежите са така. Ей на днес в градския транспорт един ученик си мааше по къс ръкав, а якето под мишница. И момчета виждам по улиците, и момичета.

13.   Това е просто въпрос на гени...

14.   Що за глупава тема...?

20.   4- Това за работата в офиса и хората, които около теб не бях се замислял. Ако не търпят на студено, ще трябва да им слушаш мрънканията колко е студено, апък ние в същото реме да седим по къс ръкав и те още повече настръхат като гледат.
7- и на мене ятото не ми пречи жегата, но аз даже и не се потя, защото съм много кльощаф и викат нямало какво да се топи.
9- какво внимание те гони? Мислиш, че като ти не си така, няма други?
14- Темата като не ти харесва, недей я гледа, на мене ми харесва, аз съм също като него.

21.   От автора
След като свалих още доста килограми и си пооправих психиката, вече няма помен от предишното ми състояние. На 15 градуса ми е студено, а на 25 умирам от кеф дори на слънце. Чудех се наскоро като беше 27 градуса на кое точно викаха жега, на мен ми беше добре.

22.   Прилича на проблем с щитовидната жлеза - първо хиперфункция, после хипо.

23.   Авторе, не мисля, че килограмите ти са били причината, а до внушението.
Аз като съм 56 килограма на 183 височина, как на 15 градуса ми е екстра, че и на 12 дори?