Споделена история от Други

Колко е важна визията на един мъж за жените?
Здравейте, днес си мислих по този въпрос и реших да пусна темата. До каква степен е важен външния вид (лице, тяло, излъчване) на един мъж за вас? Според мен основните фактори са: пари, отношение и визия. Знам, че трябва да има някакъв баланс но по моите наблюдения по важност бих ги подредил така- пари, отношение, визия. Та какво е вашето мнение, как избирате мъжете, на кое място бихте поставили визията? Прави ли ви впечатление ако мъжа има добре оформено тяло с изразени рамене, корем, гърди и т. н. на фона на друг със стандартна физика. Височината фактор ли е? Не говоря ако е 1. 50, а в рамките на 1, 70 и 1, 90 примерно. Ще е супер да прочета няколко мнения така, че споделяйте.

Коментари

1.   Да, естетсвено, че е важна визията! Приличаме си с вас, мъжете, повече отколкото си мислите. Първо "влиза" през очите, после "ушите"-отношение, характер, общи интереси т.н. важни неща и във второто си влиза съответно и професия или цела за такава, хобита, мечти върху които работи, а не просто празнодумко.
Но първо влиза през очите!
За мен визията е важна, много важна. Има неща дадени генетично и не могат да бъдат променени, но определено могат да бъдат подобрени. А и поддръжката на собственото тяло и цялостна визия говори много за човека-дисциплина, самоуважение, свързва се дори на под/съзнателно (при мен си е съвсем съзнателно) ниво с душевността на човека.
Ами голяма разлика си е: спортуващ, винаги чист, с поддържани коса и брада/бръснене, приятно ухаещ с подходящ стил на обличане
-неспортуващ (поувиснал или тресящ се като желе) потен, нечистофайник, миришещ на застоялпо и/или алкохол, с нестоящи му добре дрехи (виждам дебелаци с панталони/дънки тип "цигара" примерно")
Накратко: уважаващ и обичащ себе си мъж е "моето"!
И да, няма какво да се лъжем, висок и широк винаги ще привлича повече внимание и женски желания...

2.   Всичко това се коригира...въобще не бива да се гледа така на нещата, но все пак хората са много глупави същества, не знам дали знаеш.

Физиката се променя. Смениш прическа, пластична операция, смениш визията, сложиш грим ако щеш и готово.

Парите са нещо преходно в повечето случай. Активи, пасиви...винаги си в този затворен цикъл. Днес можеш да караш Опел Вектра, а утре последен модел Мерцедес, но и обратното.

Отношението е спрямо човека. Както се държи той с теб, така и ти с него.

Хавни си някоя с повече умствен багаж. Остави ги тези стериотипи, разгърни си малко мисленето и съзнанието и не само ти, всички други. Как може да твърдите, че обичате някой или харесвате...не, заради него, а само заради това, че имал яка прическа, тяло, кола и т.н. и като смени прическата, загуби форма или продаде колата си? Какво? Спирате да го харесвате и обичате. Хаха.
Любовта ви се крепи на разни ала-бала неща. Не е центрирано върху самият човек всъщност. Пагобно е, но на който, докъдето му стига акъла :)

Успех с визията на мъжете и жените.

3.   Мъжа трябва да е най-вече умен, образован, с характер, възпитан, с добри обноски и хигиена. Тъй че на първо място е отношение, на второ визия. Няма как ако си умен и решителен да нямаш пари, но то е като производно на първите две.

4.   до 3: А ако имаш пари, гаранция ли е, че си умен и решителен? Защото жените масово използват критерия наобратно, без да осъзнават, че корелацията не означава причинно-следствена връзка. Виждат някой дето демонстрира наличието на пари (даже не е нужно да ги има реално, достатъчно е да носи нещо намалено от Армани и да кара 4-та ръка БМВ) и вече са подмокрени.

5.   Жена съм и винаги ми е било чудно на какви дами попадате, че да радикализирате по този начин: пари, пари, пари на първо място.
Ми не... Нито аз, нито някоя от моите приятелки гледаме първо парите. Естествено не говоря за разни прошляци, дето нямат 5 лева в джоба, но винаги сме излизали с момчета от нормалната (даже и малко под), средна класа за България. Повечето и коли нямат.
Според мен най-важното е да остроумен и с чувство за хумор. Да не е комплексар, който се опитва да те смачка или някакъв прост ганьовец. Външният вид е плътно след това. Двата фактора се допълват: ако е красив и тъп, не става. Ако е умен, но непривлекателен, пак не става.
Относно височината, понеже аз също съм висока, предпочитам мъже над 1,80 см. За по-нисичките момичета може и по-малко.

6.   Пари и сама мога да си изкарам, не съм някаква меркантилна глупачка. Колкото до външност, приличен вид и отлична хигиена. Като цяло физиката не е най-важната. Била съм с волейболист почти 2 метра, била съм и с мъж 1.70, а аз съм 1.80 висока. Харесвала съм и по-закръглени, и атлетични, и слаби. Най-важното за мен е: благороден характер, но задължително решителен, добро възпитание и поведение, мъдрост (не е нужно да е академично интелигентен). Простак с пари и/или външност никога не ме е грабвал. Ако искаш да впечатляваш меркантилните кифли обаче, това е друг въпрос. Пише ти жена, преуспяла като инженер, а не някаква Николетка.

7.   Гледам визията на 1во място.

8.   Точно тези трите, които си изброил - пари, отношение , визия - изграждат образа на мъжа като Мъж. Бих казала, че и трите са еднакво важни. Под визия нямам предвид мъжа да е голям красавец, с перфектно тяло, релеф и т.н - достатъчно е просто да е поддържан и суетен на ниво. Аз не търся мъж като от списание, а такъв, който само с усмивка да те накара да се чувстваш добре. Харесвам мъже, чиято лична хигиена е на ниво , подбират какво да обличат, грижат се за прическата и кожата си.
Парите също са важни, защото финансовото положение на мъжа го определят и като характер - човек, който не е сметнал за нужно да продължи образованието си и да стане вишист с ясното самосъзнание че трябва след време да издържа семейство не е никакъв мъж ... Не е необходимо да е чичко-паричко, а просто да влага прилична сума в общия семеен доход.
И не на последно място-отношението! Мъжа се познава в отношението към своята жена. Един мъж трябва да е романтичен и грижовен, отдаден на връзката си. Той трябва да е възпитан и интелигентен с богат речник. За съжаление , мъжете които притежават и трите неща са съвсем малко...

9.   До номер 4: първо не ти говоря за демонстрация на пари, които жените "виждат" както ти се изразяваш, а за умен и решителен мъж, с добро образование, обноски, възпитание и не на последно място хигиенни навици. Такива мъже са обикновено и финансово обезпечени. Тъй че отново, отговора ми на въпроса, зададен в публикацията е отношение, визия пари. Но те са и взаимно- свързани :)

10.   Като Ви чета коментарчетата всяка говори за парата и само казва какво трябва да представлява в тяхната тиква един мъж с всички тия предразсъдъци да не се чудите на 40 50 що нямате ни семейство ни деца, всеки може да ти бъде като банкомат, но е до време докато му писне се занимава...

11.   Обобщаващо видео (на английски): https://www.youtube.com/watch?v=EFnJMPQow7A

Жените може да казват, че ценят самоувереността и поведението, но множество изследвания и cat-fishing (това някой грозничък да сложи снимка на мъжки модел в сайт за запознанства и да сложи някакво изключително тъпо описание и въпреки това за 1 ден да получи повече телефони на жени, отколкото собствения му истински профил за 1 година), показват, че жените ценят визията на най-силно от всички фактори в един мъж. Най-вече се гледа лицето, после височината и физическата структура.

12.   Н 10, спокойно за нас, ние ще си изберем точно каквото и когато поискаме :). Притеснявай се за себе си, ти очевидно имаш проблем с това, че ние избираме и все си пропускан. Просто се оглеждай където би имал шансове, тоест доста под нивото ти...пък ако и такива няма, е, примиряваш се и си търсиш поне приятни хобита.

13.   Ами важна ми е пък! Но зависи какво се разбира под това. Аз обикна ли един мъж, той за мене е Брад Пит и Джордж Клуни взети заедно и никой не може да му стъпи на малкия пръст. Е, другите може да не виждат в него принца, но за мен е най-прекрасният на света. Ако въпросът е за първото привличане, много често печелят мъжете с приятно излъчване и чувство за хумор, отколкото ледените красавци, които разчитат на мускулите и портфейла си. Със сигурност първоначално бих обърнала внимание на най-остроумния и забавен мъж в компанията. Като подчертавам, че остроумията не бива да са вулгарни, а забавните находки - пиянски изцепки.

14.   Привличане трябва, а при мен съм забелязала, че се проявява единствено към високи представи, тоест над 1.85см. После образование и интелигентност. Познавам умни хора, които не са учили и работят като шофьори например и живеят без стремежи - определено няма как да планувам бъдеще с такъв човек без амбиции, който заради ниската си заплата ще очаква да живее с родители или в мизерия, пък дори и да е природно умен и забавен. Разговорите мъже са ми допадали винаги, дори чувството им на хумор да е било под нивото на Къци. Отношението е правилно, ако и човека не е задник, а те се разпознават бързо - тогава положението е по живо, по здраво.

15.   Виж сега брат, ние сме мъже и не е задължително всички да изглеждат като някой разнежен манекен, с обръснати крака и оскубани вежди! Естествено, че за леките жени е най-важно да имаш парички, хубава кола и собствено жилище. Според мен един мъж трябва да е работлив, грижовен към себе си и околните, поддържан и винаги да отстоява позициите си. Знаеш ли, в днешно време ми писна да гледам мърльовци и лигльовци на ляво и на дясно... Много от тях са "Много шум за нищо". Ако искаш да се харесаш на дамите, просто бъди себе си, и все някога някоя ще те хареса заради това, което си. М22

16.   Пари, та пари....
Някои жени поставяме ОТНОШЕНИЕТО на първо място, след това визията, а парите, ако изобщо са фактор, са на последно място.
Продължавайте да се самозаблуждавате, че жените сме меркантилни и не ви връзваме, защото нямате пари... а истината е, че най-честата причина е, защото сте сдухани и комплексирани.

18.   Накратко: ако хубостникът няма пари, визията е 100% от цялото впечатление, ако има пари, тогава е само 5%. Коя жена може да откаже на неприлично богат мъж само, защото бил леко пухкавичък? Ах, мечо!!! Не е като онези бедни плондири, които искат жена вместо да заживеят във фитнеса и да харчат малкото си пари, за да се приведат в достоен за жените вид.

19.   Визия /всеки си има критерии за привличане, плюс мъжът трябва да е чист, поддръжан, спретнат/, отношение /това показва бъдещето на връзката/ и пари /мъжът има визия за живота си и близките/.

20.   Това за височината не е определящо. Първо, никой не виновен, че не е точно 1,85. Това са генетични фактори. Не бих отрязала мъж, ако не е идеално висок, защото е глупаво. Не се живее с ръста, а с чувства и отношение.

21.   Личният опит: Не съм с пари, кола и висше, но съм спортист, висок, черноок и тъмна коса. Зарязвали са ме по една причина, че не съм имал хобито и амбициите, съвпадащи с техните. Но пък са си лягали с мен и са изневерявали на мъже с всичко - пари, кола, апартамент.
Визията и облеклото, това впечатлява. Изправен походка, широки рамене и спортна и мъжкарска стойка. Вкусовете са различни, но общо взето това се харесва.

22.   Мдаа, а глупаво ли е, че мъжете не харесват 100 килограмови представителки? Срещала съм и човек, който не би излезнал с брюнетка, дори всичко друго да ѝ е идеално. Всеки си има определени критерии за външен вид, които не би нарушил. Но е факт, че за масата жени височината не е определяща.