Споделена история от Други

Родителите ми не харесват приятеля ми защото е беден
Здравейте! На 18 съм, а приятелят ми е на 19. Излизаме от както бях на 15. Страшно много го обичам и той твърди същото, а и го показва. Израснал е само с майка си и работи още от малък, за да й помага. Страшно амбициозен е и за това реши да си вземем собствено жилище. Започна да работи на още едно място, аз работех в едно заведение и така успяхме да спестим пари за апартамент. Започнахме да търсим и намерихме такъв, който да можем да си позволим. Когато казах на родителите ми, че ще се изнесем заедно те бяха твърдо против. Казаха ми, че с него ще живея в мизерия, че любовта няма да ни нахрани ако той изобщо и ме обичал. Отговорих им, че не се притеснявам от това, защото той е готов на всичко, за да се чувствам добре и да бъда щастлива. Майка ми ми каза, че сме прекалено млади, за да живеем отделно и аз й казах, че е крайно време поне да опитаме. Тогава баща ми ме попита, защо приятелят ми не е отишъл да учи след 12 клас, а майка ми отговори, че е защото не може да си го позволи. Попитаха ме да ли аз искам да остана без образование заради него и дали искам децата ми да не могат да отидат в университет. Казах им, че ако поискам да отида да уча той ще направи всичко възможно, за да вляза в университет, а те ме попитаха подигравателно с какви пари щял да го направи. Попитаха ме колко е голям апартаментът, който сме избрали и аз им казах, че е малък - спалня и кухня. Те ми казаха, че е смешно да живея на такова място с такъв мъж. Попитах защо да е смешно, а майка ми попита когато имаме деца къде ще ги гледаме, казах им, че ни е рано за деца, но тя продължи да пита как ще отгледам деца с такъв човек до себе си. Казах им, че все някак си ще се справим. Не казаха нищо повече, но поискаха да видят апартамента. Заведохме ги, огледаха малкото ни жилище и попитаха приятелят ми как мисли да се грижи за мен. Той каза, че работи непрекъснато и ще направи всичко каквото пожелая. Нямаме парно все още и баща ми се захвана за това. Попита го дали мисли да ме остави на студено, а той му отговори, че вече работи по въпроса с парното. Имаме само едно легло и баща ми го попита така ли смятаме да живеем. Той каза, че ще пренесе временно някои неща от предишното му жилище докато събере достатъчно пари да го обзаведем както аз искам. Баща ми каза, че ще ни помогне да си вземем по-голям апартамент и да го обзаведем, но приятелят ми отказа. Благодари и му каза, че иска да се оправя сам в живота. Баща ми му се изсмя и му каза "Нямаш две стотинки в джоба, а го играеш горд". Той му отговори, че може да е беден, но постига всичко сам, докато баща ми е получил всичко на готово от родителите си. Баща ми само се усмихна подаде му ръка и му пожела приятен ден. Прегърна ме и ми каза, че не е късно да изляза от мизерията и да се върна в къщи. Отказах му и и заедно с майка ми си тръгнаха. Тогава приятелят ми ме погледна и ми се извини, че не може да ми даде това което заслужавам. Казах му, че не искам нищо друго освен да бъдем заедно, но виждам колко му тежи, че няма големи финансови възможнсти.

Коментари

1.   Ако имаш пари нямаш любов, ако имаш любов пък пари няма да имаш. По добре да си с това момче щото изглежда сериозно и грижовен а не с някой който само ще те лъже и използва. Любовта може и да не те изхрани но ще си щастлива а парите само не те правят щастлив.
Важно е да сме живи и здрави и щастливи.

Освен това в едно семейство трябва всички да вкарат пари в бюджета. Ако имате добри родители и добри приятели ще се оправят нещата.
Поговори насаме и с мъжа ти и с баща ти и на всеки кажи че единия е казал нещо добро за другия за да се стоплят отношенията. Съединенито прави силата.

Определено ви трябва по голям апартамент. Намери начин да станете всички едно голямо семейство. Похвали мъжа ти пред вашите за да го оценят. Кажи им че той те прави щастлива и се грижи за теб и ако те те обичат трябва да те подкрепят.

2.   Според мен не е много хубаво, че така се е отнесъл с баща ти. Явно не е възпитан.

3.   Нещо на турска сапунка ми намирисва.. Сигурна ли си, че историята ти е истинска? Особено сценката с баща ти и приятеля накрая...
Но ако е - споко! Родителите искат най-доброто за децата си, и обикновено драматизират и преиграват твърде много, ако нещо не им харесва.
Това пък с отношението им към парите е направо смешно - пари се печелят и се губят. А е и смешно да очакват от 18-19 годишни деца да имат пари, освен ако не са им ги дали родителите им. От друга страна, всеки знае, че студентските години (от 19 до 24) са мизерни години, но нито на студентите, нито на родителите им им пука от това... Така че до 24-5-6 нито на теб ще ти прави впечатление обстановката, в която живееш, нито пък родителите могат да очакват/искат нещо повече от вас.

4.   Има достатъчно добре платена работа за хора като него, не знам защо си мислите, че е толкова скъпо висшето образование в България. Твоите родители явно ревнуват и търсят под вола теле. Не мисля, че както описваш ситуацията е мизерия. Живейте си живота, учете, работете, пътувайте, забавлявайте се, направете си едно хубаво семейство. Подкрепяй го сега и той никога няма да забрави, че си му имала доверие.

5.   То и аз съм учила в университет, но заплатата ми е колкото на продавачка в супермаркет, (работя по специалността). В живота никой не е длъжен да носи другия на гръб. Нали и двамата ще имате доходи. Просто не са съгласни да ги напуснеш толкова рано. Всеки родител иска най-доброто за детето си.

6.   Извинявай за това, което ще ти кажа, но според мен родителите ти са доста повърхностни хора. Разбирам, че искат най-доброто за теб, както всеки родител, но какво е виновно момчето, че от малък е принуден да се бори с живота? Откога истинските и положителни качества на един човек нямат значение? Нима момчето има някаква вина? Майка ти и баща ти да не би да предпочитат някой заможен чичка, който след 5 години ще си търси нещо по-младо, а теб няма и да те погледне? Не го оставяй. Личи си, че момчето е много борбено и е готово на всичко за теб. Нека родителите ти разберат, че той е човекът, който може да ти осигури щастие и спокойствие.

7.   Извинявай за това, което ще ти кажа, но според мен родителите ти са доста повърхностни хора. Разбирам, че искат най-доброто за теб, както всеки родител, но какво е виновно момчето, че от малък е принуден да се бори с живота? Откога истинските и положителни качества на един човек нямат значение? Нима момчето има някаква вина? Майка ти и баща ти да не би да предпочитат някой заможен чичка, който след 5 години ще си търси нещо по-младо, а теб няма и да те погледне? Не го оставяй. Личи си, че момчето е много борбено и е готово на всичко за теб. Нека родителите ти разберат, че той е човекът, който може да ти осигури щастие и спокойствие.

8.   Браво! Момичета като теб вече почти няма. Жалко, че родителите ти са от друга мая и гледат парите, но не и щастието на дъщеря си, което едва ли би могло да се купи с пари. Браво и на твоето момче, продължавайте все така и успех във всичко, с което се захванете.

9.   Извън всички клишета аз мисля, че ви е много рано да живеете заедно.

10.   Не съдете строго за родителите, те искат дъщеря им да не мизерува. Ако приятелят ми отговори така на нашите, ще си направя сериозен извод за възпитанието му и отношението му към хората, създали приятелката му.