Споделена история от Други

Откраднах без да осъзная
Здравейте. Преди три дни си поръчах яке от един сайт. Беше на стойност 74лв. Доставиха ми го до офис на Еконт, до който отидох днес. В самия офис беше пълна лудница, имаше приблизително 30-40 човека. Като дойде моят ред, служителката ми даде пратката. Аз започнах да я преглеждам и реших, че ще взема якето. През това време телефона и звънна и започна да говори, аз тогава си извадих портмонето, отворих го, но го оставих в страни с очакване да платя след като приключи разтовора. Даде ми да се подпиша на товарителницата. След това тя ми даде 6 лв и извика следващия. Чак като се прибрах вкъщи и видях колко пари имам осъзнах, че не съм платила. Въпросът ми е това брои ли се за кражба? И какво да правя?

Коментари

1.   Върни се и дай парите. Иначе може да ги удържат от заплатата на служителя

2.   Върни се в работен ден и обясни какво е станало. Извини се на служителите и готово. Да, брои се за кражба и най-неприятното е, че някой служител трябва да плати 74лв за твоето яке. Спокойно, грешки стават. Само трябва да се върнеш и да се извиниш и да поправиш грешката си. Никой няма да ти се сърди :)
Весели празници!

3.   Кражба е много ясно, върни се, обясни на служителите, извини се и върни парите, нали се сещаш че все някой трябва да плати за якето и това не трябва да са служителите.

4.   Отиди в офиса и дай парите иначе ще им ги ударжат на тях като глоба. Постави се на мястото на служителите. Ти ако направиш подобна грешка би ли искала човека да дойде да ти върне парите за да не те глобят шефовете? Тия хора там работят за 30. лева на ден и цял ден са подложени на стрес и на всичкото отгоре сега и глоба 70 лева. Ако имаш съвест ще върнеш парите.

5.   Върни се обратно и обясни грешката, и върни парите!

6.   Постъпи честно и отиди да платиш якето,ще вземат тези пари от служителката интя има семейство

8.   Не разбрах какво не си платила-якето или само таксата.Просто,се върни и си плати,извини се.Иначе,служителката ще трябва да плати вместо теб.Бъди човек.

9.   Много просто. Връщаш се и си плащаш. Що за разсъждения. Има камери най-малкото. Някой вече ги е платил вместо теб. Като си се прибрана, Оман телефон. Виждаш и се обаждаш.

10.   Прекалено дребна грешка за сметка на разсеян служител и твое невнимание си направил затова е хубаво да отидеш да обясниш че според теб не си платил те да проверят а ти да платиш ако трябва и да се извиниш. Ако беше взел от политик е друг въпрос

11.   Ако решиш да дадеш парите - на същата служителка, че не се знае какви колегиални отношения имат, да не ги свие някой неин колега.

12.   Да, логично е да се върнеш и да кажеш какво е станало. Обаче не не го приемам за кражба, това е грешка в работата на служителя. И грешките си имат последствия.

13.   Върни се, кажи, че е станало недоразумение и си плати якето.

14.   Защо се правите на цапнати с мокър парцал? Правите се на герои ли, или показвате колко сте нагли? Много добре сте знаели, че не сте си отваряли портмонето, няма как да сте плащали нещо, а в къщи били разбрали това!? Това на баба си го разправяйте! Отивай и си плати якето, иначе си ЯВЕН крадец, наистина още НЕ-осъзнат!

15.   Бре, колко "честни и отговорни" се навъдили изведнъж в този сайт :)
Служителката да си е гледала работата! Момичето си има "новогодишен подарък" защото тази чиято работа е да и вземе парите е била "на друго място" неин си проблем.
Честита ви нова година и честит ти подарък, авторке!